Twoja ocena:brak

Bieg Sylwestrowy Expressu Ilustrowanego w Łodzi
Autor: Jacek Karczmitowicz
Data : 2002-01-02

W sylwestrowe południe na terenie ośrodka “Arturówek” w Łodzi rozegrano XVI Bieg Sylwestrowy “Expressu Ilustrowanego”. Dystans określono jako “PONAD 9 km” (!!!!!). Na starcie stanęło 353 zawodników i zawodniczek. W warunkach atmosferycznych dostosowanych raczej do biegów narciarskich niż biegania bieg główny po pasjonującej walce zwyciężył Dariusz Wieczorek z czasem 29.02 wyprzedzając o sekundę Wojciecha Więckowskiego. Trzecie miejsce zajął Jan Marchewka z czasem 29.23. Wszyscy Legia Warszawa.
W biegu Pań zwyciężyła studentka Uniwersytetu Łódzkiego reprezentująca Rudzki KS Edyta Lewandowska /czas 32.21/ wyprzedzając o minutę sześciokrotną triumfatorkę tej imprezy utytułowaną Joannę Gront-Chmiel /33.20/. Trzecie miejsce zajęła również zawodniczka Rudzkiego KS Marta Zimoń /czas 34.58/.
Przy okazji takiej imprezy, aż się prosi zapytać dlaczego tak mało /prawie wcale/ jest masowych imprez biegowych w Łodzi? Spoglądając na mizerię łódzkiego sportu należałoby pobudzić koniunkturę sportową. Cieszy fakt, że na pobitym polu została tak utytułowana zawodniczka jak pani Joanna co może oznaczać, że “młodzi gniewni” podbijają pozycje uznanych mistrzów.
Aby organizatorzy łódzkich imprez częściej dawali okazją do zaprezentowania się młodym biegaczom na lokalnych biegach.