Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

Lyprinol Sport
Konrad Wilandt
Gdynia

Ostatnio zalogowany
2011-05-02,11:01
Przeczytano: 15066/50231 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:5.7/18

Twoja ocena:brak


Lyprinol - wykręć lepszy czas
Autor: Konrad Wilandt
Data : 2009-09-01

Ból mięśni jest czynnikiem, z którym muszą sobie radzić wszyscy sportowcy. Zwiększająca się świadomość możliwości, jakie daje medycyna naturalna, zaczyna jednak zmieniać sposób w jaki trenują.

Ból, słabość i sztywność, zawsze następują po ćwiczeniach, podczas których przekraczają granice własnych możliwości. Jest to stan doskonale znany każdemu, który poważnie traktuje sport i sprawność fizyczną. Pobiegnij trochę szybciej, uderz piłkę nieco mocniej i następnego dnia budzisz się ze sztywnymi, obolałymi i jakby słabszymi mięśniami.

Większość ludzi akceptuje to, jako nieodłączną część naszej fizjologii. Niektórzy poszukują ulgi w lekach OTC. Bardzo niewielu poszukuje silniejszych środków u lekarza. Dla poważnych atletów, czas niezbędny do regeneracji organizmu znacznie ogranicza ilość treningów, a w konsekwencji ich ogólną sprawność. Przeważająca część opinii medycznej twierdzi, że potrzeba kilku dni, a czasem nawet dłużej, aby odbudować organizm z opóźnionej bolesności mięśni (DOMS).

DOMS pojawia się zazwyczaj w ciągu 12 godzin po treningu i jest skutkiem mikro-zerwań włókien mięśniowych. Stopień uszkodzeń rzecz jasna zależy od tego, jak bardzo zawodnik zbliżył się do granic własnej wytrzymałości.
Od pokoleń, atleci szukają sposobów, aby przyspieszyć proces regeneracji organizmu. Uzyskują to za pomocą masażu, łagodnych ćwiczeń, a czasem nawet steroidów, co ma na celu stymulowanie przepływu krwi przez mięśnie. Skutkiem tego jest możliwość częstszych treningów i w rezultacie lepsze wyniki.

Ważną składową DOMS jest naturalna odpowiedź zapalna organizmu. To właśnie na tym etapie działa ekstrakt nowozelandzkiego małża zielonego (Perna canaliculus). Przez ponad dwie dekady, mączka małża zielonego była używana jako środek przeciwzapalny.

Problem polega na tym, że jest to środek bardzo nietrwały. W kontakcie z powietrzem utlenia się i szybko traci swoje terapeutyczne właściwości.
Firma Pharmalink International jako jedyna opatentowała proces, który zapewnia kapsułkom olejowym zachowanie swoich właściwości przez kilka lat. Produkt uzyskany na bazie tej technologii został nazwany Lyprinol®.

Profesor Georges M. Halpern, MD, PhD, w swojej książce „The Inflammation Revolution” napisał, że olej małża zielonego zawierający unikalną kombinację lipidów Omega-3 i Omega-6, jak również pewne rzadkie składniki sprawia, że Lyprinol® jest 100 razy skuteczniejszy w redukcji stanów zapalnych od najlepszych olei rybich (takich jak olej z łososia). Dr Whitehouse wywnioskował, że olej małża jest ponad wszelką wątpliwość doskonałym środkiem medycznym, ponieważ wywołuje oczekiwany rezultat bez efektów ubocznych, które towarzyszą farmaceutykom (syntetycznym lekom przeciwzapalnym).

W artykule dla The Phisician i Sportsmedicine (vol 27 Jan 1999) kapitan Michael Ross, fizjoterapeuta i wykładowca na wydziale biologii US Air Force Academy w Colorado Springs opisał opuchliznę i proces zapalny jako element DOMS: „poza mikro-zerwaniami mięśni, może pojawić się miejscowo opuchlizna oraz stan zapalny, który jest związany z syndromem opóźnionej bolesności mięśni”. „Tego rodzaju opuchlizna zwiększa obciążenie struktur sąsiadujących, co wywołuje większy ból mięśni i ich sztywność”.

Poprzez kontrolę procesu zapalnego, stan może zostać zredukowany z ostrego do łagodnego. Kapitan Ross napisał, że normalna kondycja powraca po 3 -7 dniach, lecz istnieją czynniki, które mogą zmniejszyć proces zapalny, a więc również przyspieszyć regenerację. Do takich czynników należą: chłodzenie miejscowe lodem, delikatne rozciąganie i masaż.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna i ibuprofen mogą spowodować ulgę w bólu, lecz nie usuną źródła problemu. Jest to faza w której olej nowozelandzkiego małża zielonego może odegrać ważną rolę. Praca wykonana przez Dr Whitehouse pokazała, że olej tego małża redukuje zapalenie nawet o 97%, co umożliwia przyległej tkance powrót do normalnego stanu i większy stopień leczenia. Ten mechanizm sprawia, że Lyprinol® pozostaje w centrum uwagi atletów i ich trenerów na całym świecie.

Lyprinol® pozwala nowozelandzkiemu ultra-maratończykowi, Danowi Greigowi na jego wyczerpujący cykl treningowy i pokazanie niezwykłych możliwości w czasie długodystansowych zawodów na całym świecie. W roku 2007 Dan Greig brał udział w zawodach na 100 mil (Western States Endurance Run) w Stanach Zjednoczonych.
Nie tylko dystans 160km jest tu problemem, ale różnica poziomów, ponieważ trasa biegnie górami Sierra Nevada, niejednokrotnie przekraczając 3000 metrów n.p.m. Czterystu pięćdziesięciu biegaczy rozpoczęło ten wyścig, ale tylko połowa dobiegła do mety. Greig uzyskał czas 26 godzin i 40 minut (87 miejsce).

Sam wyczyn zakończenia wyścigu wydaje się imponujący, biorąc pod uwagę fakt, że Greig miał wtedy 48 lat. W czasie, kiedy wielu biegaczy długodystansowych musi przejść na emeryturę z powodu pogorszenia stanu zdrowia, Greig nadal trenuje przynajmniej 9 godzin tygodniowo, dzięki pomocy oleju nowozelandzkiego małża zielonego. Kiedy przygotowuje się do zawodów, intensyfikuje swój trening dołączając 12-godzinne biegi.

Jednym z jego sekretów jest zwyczaj zażywania kapsułki Lyprinolu® regularnie co cztery godziny w czasie biegu. Jest to dodatek do jego codziennej dawki oleju małża zielonego. Wynikiem jest, jak twierdzi całkiem niezła kondycja następnego dnia, podczas gdy inni biegacze budzą się wyczerpani i połamani.
Przez stulecia, małż zielony był stałym elementem diety rodowitych Maorysów z Nowej Zelandii. Ten unikalny małż jest znany nauce jako Perna canaliculus. Od pokoleń, stanowił świetne źródło protein, witamin, minerałów i jednocześnie zapewniał nadzwyczajną sprawność ludom z regionu Marlborough Sounds.

Maorysi nadal kupują go w porcie w Auckland przed pójściem do pracy. Małż zielony jest obecnie hodowany w tym malowniczym regionie, gdzie nieskazitelnie czysta woda łączy się z odżywczym prądem Oceanu Spokojnego.

Lyprinol® stanowi świetną alternatywę dla farmakoterapii. Jest to środek naturalny, a więc bezpieczny, pozbawiony skutków ubocznych. Jego skuteczność przewyższa ponad stukrotnie olej rybi (175x olej z wiesiołka). Redukuje stany zapalne oraz bóle mięśni i stawów. Zwiększa też wyraźnie wysiłkową objętość płucną.
Poprawia dzięki temu funkcje oddechowe w trakcie treningu oraz skraca okres regeneracji organizmu. Produkt jest dodatkowo zarejestrowany dla chronicznych stanów zapalnych, takich jak artretyzm, czy reumatyzm. Lyprinol® jest w pełni naturalny i bezpieczny. Nie posiadając efektów ubocznych Lyprinolu® stanowi uderzający kontrast dla potencjalnie poważnych niepożądanych skutków przy stosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Wiele badań, włączając „OTC Study” prowadzone przez Dr. M.W. Whitehouse, „Hertz Study” prowadzone przez Neils Hertz, M.D. oraz „Allergy and Immunology Study”, dostarczyło dowodów, że Lyprinol® nie powoduje żadnych działań niepożądanych na układ trawienny i wykorzystuje kompletnie inny mechanizm w swojej aktywności przeciwzapalnej.

Lyprinol® przebadano zarówno w laboratoriach, jak i klinikach, a wyniki tych prac zostały opublikowane w wysokiej klasy czasopismach medycznych i naukowych. Uzyskał wiele pozytywnych opinii zarówno wśród lekarzy, naukowców, jak też pacjentów, do których zaliczają się między innymi pływaccy medaliści, maratończycy i triatloniści.
PRAWDZIWI LUDZIE, PRAWDZIWE HISTORIE

Samantha Riley, pływaczka olimpijska, która cierpiała na chroniczną astmę od 4 roku życia:

„Lyprinol z łatwością zmniejszył o ponad połowę dawkę leków, które muszę zażywać… Myślę, że to świetnie, ponieważ większość mojego życia byłam uzależniona od steroidowych farmaceutyków i miło mieć możliwość zastąpienia ich czymś naturalnym.”
Jana Pittman, zdobywczyni 2 złotych medali podczas Manchester Commonwealth Games.

„Jestem absolutnie przekonana o skuteczności Lyprinolu. Teraz, kiedy mam takie oparcie, nie powinno być problemu z osiągnięciem dobrych wyników w finałowym wyścigu podczas Commonwealth Games.”
Philipp Mamos, Team Amore & Vita, Włochy

„Stosuję go ponieważ pozwala mi łatwiej oddychać podczas gorących letnich dni. Lyprinol pomaga mi również szybciej regenerować organizm a ja czuję się sprawny, gdy budzę się rano.”

W 2008 roku, Andreas Rehn obserwował 6 wysokiej klasy atletów, którzy zakończyli przygotowania do sezonu i wchodzili w szczytową fazę treningu przygotowującego do letnich maratonów. Maksymalna pojemność życiowa (FVC) oraz natężona objętość wydechowa (FEV) na sekundę były zmierzone u 6 biegaczy w połowie kwietnia, a następnie po 3 tygodniach przy zażywaniu 12 kapsułek Lyprinolu dziennie.

Pomiary były prowadzone za pomocą Sensora Spirometrycznego Schiller SP-250. Pomiary wykazały zwiększoną pojemność płucną u 80% maratończyków. Wzrost zamykał się w granicach 5-10% (zarówno FVC, jak i FEV)

Po dekadach badań, udało się jednoznacznie stwierdzić przeciwzapalne działanie Lyprinolu® u wielu ludzi, którzy cieszą się dziś większą ruchliwością stawów i lepszą wydolnością oddechową. Lyprinol® może również pomagać w redukcji bólu związanego ze zmęczeniem i urazami mięśni po intensywnym treningu.

Jego aktywność bazuje na rewolucyjnym mechanizmie, dzięki któremu produkt utrzymuje w organizmie pod kontrolą chemiczne produkty eikazonoidów, takie jak leukotrieny, które wzmagają proces zapalny. Od 2003r. Lyprinol® dostępny jest w Stanach Zjednoczonych, w 2009r. pojawił się w Polsce.

Udowodnione działanie przeciwzapalne w stanach, które Lyprinol® może normalizować:
• opuchlizna
• ból związany ze stanem zapalnym
• sztywność
• skurcze oskrzeli
• zmęczenie mięśni i urazy po treningu
• obolałe stawy

Dodatkowe korzyści
• zdrowe stawy
• głęboki oddech
• zdrowy układ krwionośny
• ochrona skóry
• zmniejszenie ryzyka choroby wieńcowej
• poprawa bilansu cholesteroli, HDL i trójglicerydów

W tej samej dawce, Lyprinol® jest:

• 100 razy silniejszy niż Max EPA
• 175 razy silniejszy niż olej z wiesiołka
• 175 razy silniejszy niż olej z łososia
• 200 razy silniejszy niż olej rzepakowy

Komentarze czytelników - 82podyskutuj o tym 
 

Krzysiek_biega

Autor: Krzysiek_biega, 2010-10-06, 20:57 napisał/-a:
Lyprinol jak widziałem byli zaopatrzeni na Barcelone Szost i Draku-zeszli z trasi więc dla mnie Lyprinol nic nie daje...
Ja przez miesiąc to brałem-żadnych dodatkowych efektów niezauważyłem, kolano nadal mnie bolało.

 

benek

Autor: benek, 2010-10-07, 11:50 napisał/-a:
Ja uzywam Lyprinolu i jestem bardzo zadowolony. Nie mam go za darmo wiec nikt nie oskarzy mnie o manipulacje.

zazywam go przy mocnych treningach i w okresie startowym.

 

adamus

Autor: adamus, 2010-10-07, 11:55 napisał/-a:

A ja nie używam Lyprinolu i..... też jestem bardzo zadowolony:))

Bardziej preferuję "dietę" Tarziego !!!

 

szmajchel

Autor: szmajchel, 2010-10-07, 12:05 napisał/-a:
Krzysiek w ten sposób możesz obalić każdą teorię treningową... Więc nie jest to dobry argument.

 

suchy

Autor: suchy, 2010-10-07, 13:12 napisał/-a:
Dokładnie, podam mój przykład: mam problemy z n.kulszowym, które niweluję ćwiczeniami, jak boli to ćwiczę i pomaga, jak do tego dodałem Lyprinol ból szybciej mijał :] więc jak dla mnie to skuteczny środek.

 

NICKczemNICK

Autor: NICKczemNICK, 2010-10-07, 21:32 napisał/-a:
paczuszka już dotarła, ale dorwę się do niej dopiero w sobote po powrocie do domu. za miesiąc zdam relację czy pomogło.

 

NICKczemNICK

Autor: NICKczemNICK, 2010-10-08, 17:43 napisał/-a:
moglibyście podpowiedzieć jak dawkować lyprinol? cztery tabletki naraz (przed czy po treningu lub o jakiej porze dnia)
czy raczej cztery razy po jednej? i drugie pytanie: kiedy stosować osiem tabletek i też w jaki sposób?

 

benek

Autor: benek, 2010-10-08, 19:15 napisał/-a:
Ja biore zawsze 4 tabletki rano.

 

suchy

Autor: suchy, 2010-10-09, 06:27 napisał/-a:
4 tabletki metki dla poprawy sylwetki ;)

 

nuta10000

Autor: nuta10000, 2015-11-13, 19:41 napisał/-a:
LINK: http://kozlowski lyprinol -wpisać w goo

olej z perna caniculus to lyprinol
mączka perna caniculus ma nazwę green lipped mussel ,małz zielony kapsulki-działa tak samo -przebadana w badaniach w szpitalach w Niemczech ,Anglii -róznica cena -ok 60zł za 150 kapsułek po 500mg ,mają też maść na perna caniculus -dobra po wysiłku regeneruje i odpręza
eperna.pl

 

 Ostatnio zalogowani
Citos
01:15
emka64
01:07
Krzysiek_biega
00:41
krunner
23:46
arekzks
22:59
fit_ania
22:40
przemek300
22:36
Krzysztof_dst
22:08
eol
21:54
Admin
21:52
Jarek42
21:28
meister-shaft
21:27
jaro109
20:29
yaros
20:03
Daniel Wosik
19:59
gandhi88
19:51
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |