Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Admin
Michał Walczewski
Toruń
WKB META LUBLINIEC
MaratonyPolskie.PL TEAM

Ostatnio zalogowany
2022-06-27,13:51
Przeczytano: 10493/45865 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:9.8/6

Twoja ocena:brak


Biegowa Jesień 2008
Autor: Michał Walczewski
Data : 2008-08-25

Wielkimi krokami zbliża się jesienny szczyt sezonu. Gdzie warto wystartować? Które z ponad 200 imprez biegowych organizowanych od września do końca listopada powinniśmy wziąć pod uwagę planując nasze jesienne starty? Opierając się na naszym doświadczeniu prezentujemy kilka propozycji, które – jesteśmy tego pewni – pozwolą Wam osiągnąć świetne wyniki a jednocześnie doskonale się przy tym bawić.

Kalendarz biegów składa się z dwóch tzw. wysokich sezonów oraz dwóch "niży biegowych". Wysoki sezon to okresy kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-listopad kiedy to odbywa się najwięcej zawodów biegowych. W tym roku jednak sezon jesienny zaczniemy nieco wcześniej – ostatniego dnia sierpnia...Rys.1 - numer startowy Human Race 200831 sierpnia – Human Race, Warszawa, 10 km

Warto wystartować choćby po to, by zobaczyć jak biega się w tłumie kilkunastu tysięcy innych osób. W zeszłorocznej edycji – organizowanej pod nazwą Run Warsaw – trasę 5 km pokonało ponad 16 tysięcy osób. Gdy pierwsi zawodnicy wpadali na metę ostatni jeszcze nie wystartowali… Można więc było poczuć na własnej skórze co znaczy stać kilkadziesiąt minut by dojść do linii startu !!! W tym roku trasę wydłużono do 10 km. Jak wpłynie to na frekwencję? Wszystko wskazuje na to, że liczba uczestników zbytnio nie zmaleje i na pewno będzie to ponownie największa – jak mówią niektórzy – sponsorowana manifestacja w Polsce (sponsorowana, gdyż organizatorem jest firma NIKE, a manifestacja gdyż formuła biegu jest daleka od sportowej rywalizacji – liczy się udział i choćby przemaszerowanie trasy).

7 września – XVIII Półmaraton Philipsa, Piła, 21.097 km

Tydzień później gorąco polecamy całkowite niemal - przynajmniej jeśli chodzi o formułę – przeciwieństwo Human Race. W Pile już tradycyjnie za sprawą Dyrektora Henryka Paskala odbędą się Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet w Półmaratonie. Jeśli trenujesz, a wykręcanie coraz lepszych wyników jest dla Ciebie esencją biegania – musisz sprawdzić się właśnie na tej, niezwykle szybkiej jak przyznają wszyscy uczestnicy trasie.

Pełen profesjonalizm realizowanej już od lat imprezy oferuje wszystkim odpowiednie warunki rywalizacji, zaś ranga Mistrzostw Polski gwarantuje najwyższy poziom sportowy. Każdy z Was – nawet amator – będzie mógł się sprawdzić w bezpośredniej walce z krajową czołówką i zobaczyć na mecie ile jeszcze minut musi nadrobić by samemu stać się elitą :-) Zawody rozgrywane są w epicentrum miasta, a dla tych, którzy pragnęliby przyjechać dzień wcześniej Piła oferuje całkiem bogate życie nocne… wiem z autopsji :-)Rys.2 - meta Maratonu Wrocławskiego 200714 września – XXVI Wrocław Maraton, Wrocław, 42.195 km

Organizowany od wielu lat pod koniec kwietnia maraton wrocławski tym razem w terminie wrześniowym. Nowi organizatorzy, którzy przejęli pałeczkę po wieloletnim Dyrektorze tej imprezy – Marku Danielaku – zapewniają szereg atrakcji, i co najważniejsze – powiew świeżości na tej imprezie.

Wrześniowy termin Maratonu Wrocławskiego obowiązywać ma tylko i wyłącznie w tym sezonie – w przyszłym roku wracamy do terminu wiosennego.

Wrocław to przede wszystkim piękne miasto, którym można się jedynie zachwycać. Przyjazd na Maraton Wrocławski na jeden dzień to plan minimum – bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest przyjazd co najmniej na cały weekend od piątku do niedzieli… Dlaczego? Cóż, to miasto po prostu zachwyca klimatem, architekturą, ofertą turystyczną… Zabierzcie więc ze sobą całą rodzinę, przyjaciół, znajomych – każdy z nich znajdzie w tym mieście coś dla siebie, i gwarantujemy, że będziecie wracać na Maraton Wrocławski już co rok !!!

20 września – XXXI Bieg Lechitów, Gniezno, 21.097 km

Nasza propozycja dla mieszkańców zachodniej i północnej Polski. Bieg Lechitów to jeden z najstarszych biegów w kraju. To kawałek historii zarówno biegów ulicznych jak i naszej państwowości. Start biegu usytuowany jest na terenie skansenu w Ostrowie Lednickim, gdzie ponad 1000-lat temu kładziono podwaliny pod Państwo Polskie. Meta zaś znajduje się na Gnieźnieńskim Rynku – w mieście, które było pierwszą historyczną stolicą Polski.

Ponownie zapraszamy na cały weekend – to miasto aż kipi od historii, na każdym kroku niemal potykamy się o zabytki Szlaku Piastowskiego. Warto jednak zaznaczyć, że sam bieg w niczym nie ustępuje innym wielkim imprezom – klimat na rynku jest niepowtarzalny, a tanie noclegi w okolicy sprzyjają spędzeniu tu kilku dni. Zdecydowanie polecamy !!Rys.3 - Półmaraton 4Energy 200721 września – 4Energy Półmaraton – Katowice, 21.097 km

O ile Gniezno rządzi w sobotę na zachodzie, o tyle Katowice staną się stolicą biegania w niedzielę. Rozwijający się bardzo dynamicznie półmaraton zostanie zorganizowany po raz trzeci. Trzeci i uwaga – prawdopodobnie... ostatni !!!

Śpieszymy jednak uspokoić wszystkich zaniepokojonych – nie oznacza to końca imprezy. Wedle informacji uzyskanych od Dyrektora biegu – Pana Bohdana Witwickiego – już w roku 2009 półmaraton przekształcony zostanie w maraton. Silesia Maraton ma ambicję stać się jednym z największych maratonów w kraju (a może i największym ze względu na wsparcie finansowe wielu firm sponsorujących tę imprezę od samego początku z tzw. wizją na przyszłość). Tak więc jeśli to tej pory nie uczestniczyliście w tej imprezie – to już ostatni dzwonek – za rok będzie dwa razy dłużej :-) Warta wspomnienia jest także meta półmaratonu, która znajduje się w Katowickim Spodku.

28 września – 1 Boguszowska Dwudziestka – Boguszów-Gorce, 20 km

Organizatorzy znanej ze świetnej organizacji i niezapomnianego klimatu Boguszowskiej Setki zapraszają na nową, debiutancką imprezę – Boguszowską Dwudziestkę. To rzadka okazja – macie szansę być jedną z tych osób, które powiedzą za kilkanaście lat – uczestniczyłem we wszystkich edycjach tego biegu !!! Kameralnie i klimatycznie – tego możecie być pewni.Rys.4 - XI Bieg o Nóż Komandosa 20073 październik – XII Bieg o Nóż Komandosa – Lubliniec, 13 km

Biegamy po asfalcie. Biegi uliczne już takie są i nic na to nie poradzimy. Ale czasem zdarza się szansa, by wnieść nieco urozmaicenia w naszych startach. Taką szansą jest właśnie XII Bieg o Nóż Komandosa organizowany w sławnym ze swoich niezwykłych biegów Lublińcu. Przypomnijmy – inne imprezy to Bieg katorżnika oraz Maraton Komandosa...

Bieg o Nóż Komandosa to prawdziwy przełaj – nie osiedlowe uliczki, i nie park gdzieś na obrzeżach miasta. To prawdziwy las, liczne podbiegi, piaszczyste zbiegi… nawet kawałek poligonu. Gwarantujemy, że Wasz puls podczas zawodów będzie dużo powyżej normy tlenowej :-) Myliłby się jednak ten, kto pomyślałby, że skoro bieg jest przełajem, to startuje w nim niewiele osób. Nic bardziej mylnego - możecie liczyć na blisko 1000 uczestników !!! Dodatkowo ciekawostka - są to jednocześnie Mistrzostwa polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych, a dodatkowo kobiety i mężczyźni biegną osobno !!! To jest nasz 100-procentowy typ na pierwszy październikowy weekend.Rys.5 - Maraton Poznański 200712 październik – 9 Poznań Maraton, Poznań, 42.195 km

Wysoki sezon wypada zakończyć z rozmachem. Każdy z nas ma w sezonie tzw start główny, do którego przygotowuje się wylewając na treningach litry potu. Nie mamy żadnych wątpliwości – głównym startem jesiennym dla każdego maratończyka powinien być Maraton Poznański. Wszystkie wcześniejsze przygotowania to tak naprawdę tylko i wyłącznie starty próbne – Poznań czeka ze swoją niemal już legendarną organizacją i klimatem. Obowiązkowe jest także odwiedzenie jedynych w kraju w pełni profesjonalnych i dużych targów biegowych.

Najliczniejszy od lat krajowy maraton na pewno i tym razem zaskoczy nas pozytywnie. A w dodatku gwarantuje wspaniałe wspomnienia, oraz wiele spotkań z przyjaciółmi z biegowych tras – wszak na Maratonie Poznańskim jak to się mawia – są WSZYSCY !!!

PS. Zaznaczam, że zaprezentowana lista imprez jest całkowicie stronnicza i wynika z absolutnego widzi-misię autora :-)Komentarze czytelników - 16podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2008-08-26, 04:24 napisał/-a:
Oczywiście, że zła wola, nie mam co do tego żadnych wątpliwości :-) W dodtaku specjalnie wstałem w środku nocy by to napisać, by nikt nie miał szans od razu skomentować, i by ten wątek był na górze forum dyskusyjnego :-)

 

Stalwart

Autor: Stalwart, 2008-08-27, 01:12 napisał/-a:
złej woli mówimy kategoryczne NIE!
I dla balansu, zachwalajmy wspólnie debiutancką imprezę – Boguszowską Dziesiątkę: Boguszów-Gorce, 10 km.
Przepraszam za dwie pobudki! A swoja droga, z prądem płyną zdechłe ryby...

 

8035halicz

Autor: halicz, 2008-08-27, 18:42 napisał/-a:
LINK: http://www.osir-boguszow.eu/index.php?x=

Dla ścisłości:ta debiutancka impreza w Boguszowie-Gorcach to:"BOGUSZOWSKA 20-tka".

 

Anja

Autor: Anke, 2008-08-28, 11:02 napisał/-a:
Biegi Run Warsaw i Human Race to dwie różne imprezy. Run Warsaw już w zeszłym roku miał do wyboru dwa dystane: 5 i 10 km. Human Race nie został wydłużony do 10 km., ponieważ rozgrywany jest w Polsce po raz pierwszy. Jest to długość obowiązująca we wszystkich biegach Human Race na całym świecie. W tym roku Run Warsaw nie jest organizowany, gdyż firma Nike nie da rady zrobić dwóch tak ogromnych imprez prawie w jednym czasie, w odstępie miesiąca. Poza tym Human Race jest biegiem charytatywnym, a Run Warsaw nie.

 

Admin

Autor: Admin, 2008-08-28, 11:52 napisał/-a:
Dzięki za wyjaśnienia. Byłem pewien, że Human Race jest ewolucyjnym nastepcą Run Warsaw i linią rozwojową NIKE.

 

Admin

Autor: Admin, 2008-08-28, 12:06 napisał/-a:
Uf, dzięki, poprawiłem. Przyznaję, że takiego kalibru błąd juz dawno mi się nie przydarzył :-)

 

KKFM

Autor: KKFM, 2008-09-01, 13:55 napisał/-a:
Na pewno w kilku z nich wystartuję./Wrocław,Poznań,Lubliniec/

 

KKFM

Autor: KKFM, 2008-09-01, 13:56 napisał/-a:
Chitra bestia z tego admina.

 

Antoni

Autor: Antoni, 2008-09-03, 19:54 napisał/-a:
Patrzę ze smutkiem na mapę tych imprez bo na wschód od Warszawy nic. Biegowa pustynia:-(

 

karolbiegacz

Autor: karolbiegacz, 2008-09-03, 22:18 napisał/-a:
Na wschód od Warszawy imprezy już się nie liczą?
Mamy tyle ciekawych imprez tej jesieni.
Ach ten wschód, zawsze o nim zapominali.
Pozdrawiam.
ps.Zapraszamy ADMINA na wschodnie landy.

  Ostatnio zalogowani
INVEST 83
20:24
kasjer
20:24
jaro kociewie
20:07
runner
20:03
maratonczyk
19:59
GAndrzej
19:56
GriszaW70
19:48
tadeusz.w
19:31
CZARNA STRZAŁA
19:01
biegacz54
18:59
Henryk W.
18:57
ksieciuniu1973
18:51
janusz9876543213
18:51
przemek300
18:48
jpolcyn
18:26
lupusfalco
18:22
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |