Twoja ocena:brak

Mount Kinabalu, Borneo, Malezja
Autor: Andrzej Puchacz
Data : 2004-10-05

2 października Izabela Zatorska wzięła udział w najtrudniejszym biegu w swojej karierze. Był to bieg na najwyższy szczyt Borneo Mount Kinabalu. Start odbył się na wysokości 1866 m n.p.m., po 8,7 km był nawrót na wysokości 4090 m n p.m. i następnie zbieg do miejsca startu oraz 4,7 km biegu po płaskim odcinku - łącznie półmaraton z przewyższeniem + 2234 m - 2234 m. W biegu tym zwyciężyła Czeszka Anna Pichrtova, a Zatorska po zaciętej walce z Francuzką Corinne Favre i Włoszką Emanuelą Brizio zajęła 3 miejsce.
Wśród mężczyzn zwyciężył Włoch Bruno Brunod, przed mistrzem świata w biegu górskim na długim dystansie Meksykaninem Ricardo Mejią oraz Czechem Robertem Krupičką,a losy rywalizacji w tej kategorii rozstrzygnęły się na zbiegu.

Kobiety:
1. Anna Pichrtova (CZE) - 3:06:54; 2. Corinne Favre (FRA) - 3:28:10; 3. Izabela Zatorska (Wrocanka) - 3:29:25
Mężczyźni:
1. Bruno Brunod (ITA) - 2:40:04; 2. Ricardo Mejia (MEX) - 2:42:22; 3. Robert Krupička (CZE) - 2:42:57