Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

Wave Nirvana 6 – W


POWIĘKSZ
(małe zdjecie)
POWIĘKSZ
(duże zdjęcie)

czarna M-K
SUCHENIA ( SZPAJER ), IWONA
MALBORK / GDYNIA / WEJHEROWO/ REDA
Tri-Team Rumia, Run-Passion
Kategoria : Obuwie
Producent : Mizuno
Model : Wave Nirvana 6 – W
Cena : 599,90 PLN
www : www.mizuno.eu/pl-pol


Przeczytano: 3570 razy
Data publikacji: 2010-05-17


Informacje producenta:

Buty przeznaczone do biegania po twardej powierzchni (asfalt lub beton). Topowy model z linii "Support" zapewniający większe wsparcie stopy podczas ruchu – przeznaczony dla biegaczy o niskim sklepieniu stopy połączonej z niska elastycznością lub wysokim sklepieniu stopy połączonej z wysoka elastycznością.

Większa podeszwa środkowa wykonana z materiału "ap+" (Acceleration Polymer) gwarantuje najlepszą amortyzację w linii "support".


Recenzja produktu:

Damskie buty Mizuno Wave Nirvana 6 prezentują się bardzo ładnie na nodze biegaczki, doskonale dobrana paleta barw jest jednym z kryteriów wyboru, którymi najczęściej kierują się panie w pierwszym doborze buta biegowego. Po wzięciu Nirvana do ręki od razu odczuwamy ich wagę, niecałe 300 gram, oraz spostrzegamy ładnie i estetycznie komponujące się materiały.

Po bliższym przyjrzeniu się obuwiu zauważamy wiele ciekawych systemów oraz zaawansowane technologie, które producent ukrył w bucie. W pięcie zastosowano specjalną płytkę zwracającą nasza uwagę falistym kształtem. Płytka ta to specjalny system amortyzacji doskonale sprawdzający się podczas biegu. Ciało biegacza podczas stawiania kolejnych kroków poddane jest silnym napięciom, dlatego pierwszorzędną sprawą w minimalizacji ryzyka kontuzji jest posiadanie optymalnej amortyzacji i stabilności.

W śródstopiu zastosowano tajemniczo oznaczony system VS-1, czyli specjalny materiał odpowiedzialny za pochłanianie wstrząsów podczas kontaktu śródstopia z podłożem. Te dwa systemy (płytka Wave oraz właśnie VS-1) w połączeniu ze sobą sprawiają, że podczas treningów na twardej nawierzchni stopa ma optymalną amortyzację.

Cały but pokryty jest specjalną, oddychająca siateczką, która w ciepłe dni przy dużej objętości treningowej odpowiednio wentyluje stopę, zmniejszając jej potliwość i utrzymując wysoki komfort wewnątrz buta. Podeszwa Mizuno Wave Nirvana 6 stworzona jest ze specjalnej gumy, nazwanej przez producenta X10. Minimalizuje ona jej ścieranie w przypadku biegu po twardych miejskich nawierzchniach.

Jakie były moje odczucia po pokonaniu pierwszych treningowych kilometrów w Wave Nirvana 6-W? But doskonale trzymał się asfaltowej drogi, prawidłowo amortyzując stopę podczas kontaktu z podłożem. Dobra stabilizacja i specjalnie wyprofilowany kształt buta pomagają w przetaczaniu się stopy ułatwiając biegaczce pokonywanie kolejnych kilometrów.

Uważam, że ten but doskonale sprawdzi się podczas szybszych oraz dłuższych treningów, jednakże wykonywanych głównie po utwardzonej asfaltowej lub betonowej nawierzchni. Doskonale spełnia się również jako but startowy w biegach ulicznych, szczególnie podczas dłuższych dystansów.

Ładny, przyjazny dla oka wygląd, dobrze dobrane systemy amortyzacyjne a także doskonała wentylacja sprawią, że panie z chęcią powinny sięgnąć na półkę po nowy model Mizuno Wave Nirvana.Komentarze czytelników - 3

podyskutuj o tym  

Autor: Wojtek_Tri, 2010-05-23, 21:29 napisał:
600PLN.......... Muszą się doskonale trzymać asfaltu.

 

Autor: Tomasz Ławniczak, 2010-05-23, 21:33 napisał:
Kubica takich nie ma :] Gdy zobaczyłem fotki pomyślałem fajne buty, przeszło mi jak zobaczyłem cenę ;)

 

Autor: Zulus, 2010-05-23, 22:01 napisał:
Wiesz ile potrzeba pracy,modlitwy(czy medytacji),wyrzeczeń,aby osiągnąć Nirvanę?!A tu ją masz za marne sześć stówek;-)

  Ostatnio zalogowani
Admin
23:12
miras
22:59
Iryda
22:59
Tusik
22:45
k79
22:19
Jarek42
22:14
paweł71
22:13
fit_ania
22:01
JERZYK-51
21:59
kasar
21:59
Wojciech
21:57
grappa6
21:49
M@rlon
21:18
Małgorzatka
21:10
uro69
21:05
Dana M
20:59
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |