Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

Wave Creation 11


POWIĘKSZ
(małe zdjecie)
POWIĘKSZ
(duże zdjęcie)

suchy
Suchenia, Piotr
Gdynia / Longyearbyen / Reda
runpassion.pl team
Kategoria : Obuwie
Producent : Mizuno
Model : Wave Creation 11
Cena : 599,90 PLN
www : www.mizuno.eu/pl-pol


Przeczytano: 4123 razy
Data publikacji: 2010-05-07


Informacje producenta:

Buty z linii „Neutral” umożliwiające swobodną pracę stopy podczas ruchu. Większa podeszwa środkowa oraz System „Infinity Wave” zapewnia doskonałą amortyzację.

Recenzja produktu:

Jako, że kiedyś biegałem sporo w butach Mizuno (Rider, Rewolver) z ciekawością założyłem na nogi nowy model – Wave Creation 11. But ten jest bardzo oryginalny i swoim designem przyciąga oko ciekawskich biegaczy. Bardzo elegancko i ładnie skomponowana kolorystyka, agresywny, wyścigowy kształt sprawia, że but ten prezentuje się bardzo efektownie na stopie.

Jak jest z użytkowaniem? To mnie najbardziej intrygowało. Pierwszym treningiem, który wykonałem w Mizuno Wave Creation był 24km bieg z narastająca prędkością, biegany wyłącznie po asfalcie. Po pierwszych metrach czuć było doskonałą amortyzację, nie spotykaną w innych butach w których kiedykolwiek trenowałem, a było ich naprawdę sporo. Amortyzacja i wybicie przydają się szczególnie dla cięższych biegaczy, którzy podczas biegu lądują na pięcie, co powoduje duże obciążenia ścięgna Achillesa.

Jest to bardzo wygody model, który zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników biegania. Dwupoziomowa konstrukcja podeszwy połączonej miękkimi filarami lepiej absorbuje i rozprasza siłę uderzenia stopy zapewniając doskonałą amortyzację oraz wytrzymałość.

Profil podeszwy zewnętrznej jest zaprojektowany w taki sposób, by uwzględniać specyfikę kroku biegowego i ułatwić jej przetaczanie. Buty posiadają również warstwę sprężystej pianki wspomagającej odbicie od podłoża oraz dodatkową warstwę absorbującą wstrząsy w przedniej części buta.

Wzdłuż całej podeszwy umieszczono system wentylacji zapewniający stopie utrzymanie optymalnej temperatury. W podeszwie zastosowano specjalny rodzaj gumy węglowej, która wydłuża trwałość zewnętrznej podeszwy i wspomaga przyczepność w trakcie biegu. Mizuno Wave Creation 11 przeznaczone są dla osób o naturalnej lub lekko suponującej stopie a ich waga według danych producenta wynosi 370g.

W Mizuno Wave Creation wykonałem sporo szybkich tempowych treningów np. 20 x 400m i również w tym przypadku doskonale się sprawdzały. Lekkość, amortyzacja i szybkość a także przewiewność sprawi, że ten model buta doskonale sprawdza się w przygotowaniach do letnich startów a dla cięższych osób jest to idealny but startowy na długich dystansach z maratonem włącznie.Komentarze czytelników - 2

podyskutuj o tym  

Autor: Mongetout, 2010-08-21, 01:17 napisał:
Ztroszku drogie sa...

 

Autor: Tomek Michałowski, 2010-08-22, 11:53 napisał:
najtańsze nie są lecz to to topowy model ze stajni Mizuno napakowany wieloma technologiami
one są dedykowane dla cięższych biegaczy, największą zaletą tego buta jest zapewnienie maksymalnej ochrony w zakresie amortyzacji, jeśli nie ważysz więcej niż 80kg możesz zainteresować się modelem Wave Rider, to doskonały but zapewniający kompromis pomiędzy amortyzacją a dynamiką
oba modele są skierowane dla biegaczy o stopie neutralnej

  Ostatnio zalogowani
DaroG
15:18
biegacz54
13:55
An_Hal
13:40
Bartuś
13:26
Nicpoń
13:13
GriszaW70
13:03
pawelzylicz
12:14
Jarek42
11:59
sandan
11:44
zmierzymyczas.pl
11:28
42.195
11:18
bielu72
10:32
Struś Emu
10:13
TomekZ.
09:51
fit_ania
09:28
benek
09:27
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |