Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

Lyprinol® SPORT EDITION


POWIĘKSZ
(małe zdjecie)
POWIĘKSZ
(duże zdjęcie)

suchy
Suchenia, Piotr
Gdynia / Longyearbyen / Reda
runpassion.pl team
Kategoria : Odzywki
Producent : Biovico
Model : Lyprinol® SPORT EDITION
Cena : 370 pln (180 kaps.)
www : lyprinol-sport.pl


Przeczytano: 8171 razy
Data publikacji: 2009-10-16


Informacje producenta:

Lyprinol® jest naturalnym morskim kompleksem lipidowym zawierającym skoncentrowany ekstrakt nowozelandzkiej małży Perna canaliculus.

Lipidy są ekstrahowane i stabilizowane przy zastosowaniu opatentowanego procesu. Lyprinol® jest unikalną kombinacją grup lipidowych i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3

W wielu badaniach klinicznych, Lyprinol® udowodnił bezpieczeństwo i skuteczność jako substancja przeciwzapalna bez efektów ubocznych.

Coraz większa liczba amatorskich i wyczynowych sportowców w całej Europie, używa Lyprinolu® do zmniejszenia wpływu niechcianych zapaleń wywołanych aktywnością, które mogą ograniczyć pojemność płucną i przedłużyć okres regeneracji mięśni. Sportowcy odnaleźli w Lyprinolu® bezpieczne i kompleksowe rozwiązanie oparte na odżywce.


Recenzja produktu:

Lyprinol® Sport

Z wielką ciekawością i zainteresowaniem śledziłem pojawienie się na polskim rynku nowego suplementu – Lyprinol®Sport. Przeglądając stronę przedstawiciela, oraz czytając artykuły i wypowiedzi osób zażywających ten produkt można było stwierdzić, że preparat ten naprawdę może być skuteczny i warty uwagi, jednakże zawsze pojawia się pewne "ale"...

Pomarańczowa, rzucająca się strona http://lyprinol-sport.pl/ na którą serdecznie zapraszam od jakiegoś czasu z czymś mi się kojarzyła, lecz dopiero po odebraniu telefonu od dobrego znajomego Romana Elwarta skojarzyłem fakty. Romek, z którym często rywalizuję na ulicy na różnych dystansach, jest obecnie jednym z lepszych polskich ultra maratończyków i za kilka dni startuje na Mistrzostwach Polski na 100km w Kaliszu.

Po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że od dłuższego czasu stosuje Lyprinol® i bardzo sobie ten produkt chwali. Mogłem więc skonfrontować suche fakty z broszur reklamowych z osobą, która go używa oraz z własnymi odczuciami i spostrzeżeniami w trakcie stosowania Lyprinol® w treningu maratońskim.

Pierwsze wrażenie, jakie przyszło mi na myśl to... rozmiar opakowania. Mały pojemniczek a w nim aż 180 kapsułek "naturalnego morskiego kompleksu lipidowego zawierającego skoncentrowany ekstrakt nowozelandzkiej małży Perna canaliculus" - jak określa to przedstawiciel na Polskę, firma Biovico.

Dawkowanie, w zależności od cyklu treningowego od 4 do 8 kapsułek dziennie, czyli jedno opakowanie starcza na około miesiąc (jeżeli znajdujemy się w mocnym i intensywnym cyklu treningowym, w którym bazując na własnym doświadczeniu, szczególny nacisk należy położyć na właściwą suplementację i odżywianie się). Jako że byłem w okresie startowym z niecierpliwością zacząłem stosować ten preparat ocierając się o maksymalną dawkę zalecaną przez producenta.

Po około półtora tygodnia stosowania Lyprinol® zauważyłem poprawę pod kątem oddechowym. Biegało mi się lżej, oddech był głębszy a co za tym idzie fizjologicznie poprawił się transport tlenu na poziomie komórkowym. Regeneracja po treningu również przebiegała w bardzo efektowny sposób, sprawiając, że nie było mowy o ciężkich nogach po treningu, czy efekcie DOMS nawet po odstawieniu preparatu białkowo – węglowodanowego, który mam zwyczaj od kilku lat stosować po treningu. To szczególnie mnie zaskoczyło, i to bardzo pozytywnie.

Lyprinol® stosowałem przez półtora miesiąca. Przez ten czas, pomimo nie zrealizowanego w pełni planu treningowego, na treningach czułem się bardzo dobrze i na 4 starty w zawodach 2 razy udało mi się wygrać, raz osiągnąć najlepszy czas na 10km w przeciągu 5 lat oraz nabiegać całkiem przyzwoity jak na nie zrealizowany w pełni plan treningowy – wynik w maratonie. Podobne spostrzeżenia miał Roman Elwart, który w 2009 roku osiągnął zbliżone czasy do swoich rekordów życiowych na praktycznie wszystkich dystansach.

Podsumowując, wydaje się, że Lyprinol® jest skuteczny, pomaga w lepszym oddychaniu podczas treningów i startach w zawodach, ułatwia również regenerację po ciężkich treningach. Sądzę jednak, że sprawdza się on głównie u osób, które traktują trening bardziej profesjonalnie i wyczynowo, gdzie suplementacja odgrywa istotną rolę.Komentarze czytelników - 82

  Prezentujemy najnowsze 10 wypowiedzi
  Aby zobaczyć wszystkie kliknij 'podyskutuj o tym'

podyskutuj o tym  

Autor: Krzysiek_biega, 2010-10-06, 20:57 napisał:
Lyprinol jak widziałem byli zaopatrzeni na Barcelone Szost i Draku-zeszli z trasi więc dla mnie Lyprinol nic nie daje...
Ja przez miesiąc to brałem-żadnych dodatkowych efektów niezauważyłem, kolano nadal mnie bolało.

 

Autor: benek, 2010-10-07, 11:50 napisał:
Ja uzywam Lyprinolu i jestem bardzo zadowolony. Nie mam go za darmo wiec nikt nie oskarzy mnie o manipulacje.

zazywam go przy mocnych treningach i w okresie startowym.

 

Autor: adamus, 2010-10-07, 11:55 napisał:

A ja nie używam Lyprinolu i..... też jestem bardzo zadowolony:))

Bardziej preferuję "dietę" Tarziego !!!

 

Autor: szmajchel, 2010-10-07, 12:05 napisał:
Krzysiek w ten sposób możesz obalić każdą teorię treningową... Więc nie jest to dobry argument.

 

Autor: suchy, 2010-10-07, 13:12 napisał:
Dokładnie, podam mój przykład: mam problemy z n.kulszowym, które niweluję ćwiczeniami, jak boli to ćwiczę i pomaga, jak do tego dodałem Lyprinol ból szybciej mijał :] więc jak dla mnie to skuteczny środek.

 

Autor: NICKczemNICK, 2010-10-07, 21:32 napisał:
paczuszka już dotarła, ale dorwę się do niej dopiero w sobote po powrocie do domu. za miesiąc zdam relację czy pomogło.

 

Autor: NICKczemNICK, 2010-10-08, 17:43 napisał:
moglibyście podpowiedzieć jak dawkować lyprinol? cztery tabletki naraz (przed czy po treningu lub o jakiej porze dnia)
czy raczej cztery razy po jednej? i drugie pytanie: kiedy stosować osiem tabletek i też w jaki sposób?

 

Autor: benek, 2010-10-08, 19:15 napisał:
Ja biore zawsze 4 tabletki rano.

 

Autor: suchy, 2010-10-09, 06:27 napisał:
4 tabletki metki dla poprawy sylwetki ;)

 

Autor: nuta10000, 2015-11-13, 19:41 napisał:
olej z perna caniculus to lyprinol
mączka perna caniculus ma nazwę green lipped mussel ,małz zielony kapsulki-działa tak samo -przebadana w badaniach w szpitalach w Niemczech ,Anglii -róznica cena -ok 60zł za 150 kapsułek po 500mg ,mają też maść na perna caniculus -dobra po wysiłku regeneruje i odpręza
eperna.pl

 

 Ostatnio zalogowani
maste
22:13
fRUNiemy
21:55
uro69
21:51
k79
21:49
Pawel63
21:48
galik
20:51
StaryCop
20:43
entony52
20:33
tomasso023
20:26
lofx
19:58
crespo9077
19:56
piotr72gd
19:54
wiktor.ruben
19:45
kolejarz4
19:35
Jarek42
19:22
cumaso
18:54
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |