Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

Adidas Supernova Riot 2 GTX


POWIĘKSZ
(małe zdjecie)
POWIĘKSZ
(duże zdjęcie)

suchy
Suchenia, Piotr
Gdynia / Longyearbyen / Reda
runpassion.pl team
Kategoria : Obuwie
Producent : Adidas
Model : Adidas Supernova Riot 2 GTX
Cena : 540 pln
www : www.adidas.com


Przeczytano: 7413 razy
Data publikacji: 2009-09-15


Informacje producenta:

Adidas Supernova Riot GTX M - Nowość 2009!

Riot - kompletnie przerobiony pomyślny model Supernova TR5. Dynamiczny wygląd s najnowszą ForMotion™ technologią. Najlepsze trailowe(szlakowe) buty z kolekcji Supernova. Druga generacja.

* adiPRENE®
* adiPRENE®+
* TRAXION®
* GeoFit™
* Pro-Moderator
* FORMOTION™
* adiWEAR®
* OrthoLite® wkładka


Recenzja produktu:

Kiedy na początku sierpnia otrzymałem paczkę z butami do biegania "adidas Supernova Riot 2 GTX" mocno się zdziwiłem. Po otworzeniu kartonu ujrzałem masywne "terenówki" z dobrym, drapieżnym bieżnikiem, wieloma systemami (konieczna okazała się lektura słowniczka adidasa) a co najważniejsze membraną GORE-TEX®.

Kiedy dokładniej przyjrzałem się „adidasom” zdziwiłem się, jak bardzo zaawansowane technologicznie są te buty. Rozpoczynając od TORSION SYSTEM® i TRAXION®, które pomagają w szybkim dopasowaniu stopy do podłoża, zapobiegają poślizgom i zapewniają przyczepność a także optymalne wsparcie dla śródstopia, poprzez poprawiający stabilność system GeoFit™ a także zapobiegający nadmiernemu zapadaniu się stopy do wewnątrz kolejny system Pro-Moderator.

Następnym wartym zaznaczenia systemem pomocnym w ciężkich treningach jest FORMOTION™ system, który poprzez ruchomą podeszwę środkową w tylnej części buta zapewnia natychmiastową adaptację buta do ciężkich i niesprzyjających warunków terenowych. Podeszwa zewnętrzna wykonana jest tradycyjnie z bardzo dobrej jakości gumy, która zapewnia wraz z innymi systemami doskonałą przyczepność oraz elastyczność, czyli krótko mówiąc adiWEAR®. Całość uzupełnia wkładka wewnętrzna buta OrthoLite®, która według producenta eliminuje przykry zapach, zapobiega rozwojowi chorób grzybiczych i przede wszystkim jest wykonana z materiału oddychającego, co umożliwia szybsze odprowadzenie wilgoci z powierzchni skóry.

To tyle teorii, pora do praktyki. Po założeniu buta od razu zwróciłem uwagę na język, który jest przyszyty do wnętrza buta, mając na celu ma zapobieganie przed przedostaniem się do wnętrza śniegu, wody, błota, piasku czy innych potrafiących uprzykrzyć trening „leśnych elementów”. Supernova po zasznurowaniu straciła swoją toporność i masywność na rzecz agresywnego, drapieżnego buta, chcącego wgryźć się w pierwszą lepszą górę i z mocą terenowego samochodu z napędem na 4 koła pomknąć ze swoim właścicielem na przełaj, byle dalej, byle ciężej.

Jako, że buty testowałem w sierpniu i wrześniu, gdy niestety a może na szczęście nie ma śniegu i lodu, nie mogłem sprawdzić, jak zachowują się na tego typu podłożu, ale... odezwał się we mnie instynkt orientalisty (ponad 10 lat trenowałem Bieg na Orientację) więc postanowiłem przetestować buty w iście extremalnych, letnich i leśnych warunkach. Na pierwszy ogień poszły leśne tereny w okolicy Białogóry a żeby nie było tak łatwo i przyjemnie zrobiłem kilkunastokilometrowy trening na przełaj po Jagodzinach i wydmach nadmorskich.

Pierwsze wrażenie, miękko, stabilnie oraz bardzo dobra przyczepność zarówno podczas biegu na przełaj jak i po leśnych ścieżkach. Patent z przyszytym językiem sprawdził się doskonale w tych niecodziennych warunkach biegowych. Nie musiałem martwić się, że jakieś patyki czy elementy ściółki leśnej dostaną się do środka buta i będę musiał zatrzymywać się, zdejmować buty i wysypywać paprochy z butów.

Następnie przyszła kolej na wydmy i tutaj ponownie zaskoczyłem się pozytywnie. Systemy zastosowane w Supernovach pozwalały na stabilny i w miarę normalny bieg z górki i pod górkę a "językowy patent" ograniczał nasypywanie się piasku do wewnątrz buta. Jedyny minus to w tym przypadku waga buta i GORE-TEX® system, który powoduje że temperatura wewnątrz buta rośnie i traci się optymalny komfort biegu a stopa zapada się w piach. Jednakże, odwracając sytuację jestem przekonany, iż w zimę w śniegowych warunkach GORE-TEX® sprawdzi się doskonale.

Kolejny test, na który wystawiłem adidasy, to podbiegi na w miarę twardym leśnym podłożu, jednakże z dużą ilością wystających korzeni i sporą ilością szyszek, czyli standardowy las sosnowy w którym wielu z nas wykonuje codzienne treningi. Również tutaj buty sprawdziły się wyśmienicie. Ustabilizowana stopa, dobry bieżnik radzący sobie z nierównościami i leśnymi przeszkodami oraz doskonała amortyzacja sprawiła, że zarówno podbiegi jak i zbiegi nie stanowiły dla mnie większego problemu.

Można z całym przekonaniem powiedzieć, że jest to bardzo dobry but do biegania crossu w zróżnicowanych warunkach. Tak samo jest podczas wykonywania dynamicznych przyspieszeń na leśnym dukcie. But dobrze trzyma stopę, nie pozwala na to, żeby popularnie mówiąc "uciekała na boki" a solidny bieżnik wgryzając się w ziemię, doskonale sprawdza się w niemal każdych warunkach. Las, piasek, jagodziny to wszystko nie stanowi większych przeszkód dla tego modelu adidasów.

But równie dobrze sprawuje się na trawiastych łąkach a w tym przypadku GORE-TEX® zapobiega przedostawaniu się rosy i wody do wnętrza buta, nawet po długotrwałym biegu i zaliczeniu kilku kałuż. Z ciekawości działania tego systemu postanowiłem podczas crossowej trasy przebiec kilka razy przez rzeczkę i ku mojemu zaskoczeniu stopa pozostała sucha a lekki poślizg zanotowałem jedynie na porośniętych mchem kamieniach. Z niecierpliwością czekam na jesienne opady, kałuże i błoto, gdzie będę mógł jeszcze lepiej przetestować adidas Supernova Riot 2 GTX. Na asfaltowych odcinkach daje się odczuć wagę i masywność buta, chociaż amortyzacja oraz doskonałe trzymanie stopy cały czas są na najwyższym poziomie, ale przecież nie jest to but do biegania po asfalcie.

Podsumowując, adidas Supernova Riot 2 GTX to bardzo dobry but na ciężkie leśne tereny, doskonały dla osób, którym nudzą się monotonne biegania po ścieżkach i drogach, a cenią sobie komfort i stabilność biegu. But ten doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju zbiegach, podbiegach powodując iż biegacz nie musi skupiać się o ciągłej kontroli położenia stopy a także o tym, gdzie ją postawić.

Dobry bieżnik wraz z wieloma systemami trzymania trakcji oraz solidne wykończenie zapewnią każdemu, kto je założy na nogi wiele radości z każdego pokonanego kilometra. Czekam z niecierpliwością na wypróbowanie adidas Supernova Riot 2 GTX podczas jesienno zimowej pluchy, treningów bieganych w błocie, po śniegu w leśnych, extremalnych warunkach.Komentarze czytelników - brak

skomentuj recenzję
 Ostatnio zalogowani
MagKosz
22:34
maste
22:13
fRUNiemy
21:55
uro69
21:51
k79
21:49
Pawel63
21:48
galik
20:51
StaryCop
20:43
entony52
20:33
tomasso023
20:26
lofx
19:58
crespo9077
19:56
piotr72gd
19:54
wiktor.ruben
19:45
kolejarz4
19:35
Jarek42
19:22
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |