Andrzej Listowski

---

2019-09-02, 11:53
 BIEG NAMYSŁOWIAN Z TRADYCJAMI
Po raz kolejny odbył się bieg Namysłowian z tradycjami sięgającymi prawie pół wieku ,bowiem już kilkadziesiąt lat temu na mapie polskich biegów był Namysłowski Mały Maraton na dystansie 20 km , a dla juniorów był dystans do pokonania 10 km .Mój pierwszy start w biegu ulicznym to właśnie bieg na 10 km w 1984 .roku z czasem podobnym jak po 35 latach 45 minut . Bieg na 10 km ukończyło mimo ponad 30 stopniowego upału 267 biegaczy ,a na 5 km 150 zawodników i najstarszy 89 letni Michał Stadniczuk z pod namysłowskich Mikowic ,aktualny Mistrz Świata Masters w biegu na 10 km w kategorii M-85.
Organizacja biegu sprawia , że chętnie startują tu zawodnicy z wielu miejscowości z całej Polski.
Wpisowe bez koszulki tylko 20 zł , bogaty pakiet startowy , lody i napoje izotoniczne na mecie , kurtyna wodna na rynku , ładny medal z akcentem historycznym , w tym roku rycerz stojący obok Bramy Krakowskiej , a przede wszystkim losowanie wartościowych nagród czyni z biegu imprezę biegową , którą nie sposób pominąć .Na trasie wiele punktów z wodą i kibiców , którzy pomagali i polewali wodą i pomagali ukończyć bieg w ten piekielny upał w ostatnim dniu sierpnia.
Bieg główny wygrał z bardzo dobrym czasem jeden z ostatnio największych polskich talentów w biegach długich 27 letni SZYMON DOROŻYŃSKI Z NAMYSŁOWA . a pierwsza kobieta na mecie to EILIA LIPUTA z WROCŁAWIA .