Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Żeby zobaczyć wszystkie informacje musisz być zalogowany.

Wpis otwierano: 1590 razy
 
WYDARZENIE

 II Tyski Półmaraton
 
Tymi przyciskami możesz
poprawić dane, dodać pliki
oraz zamieścić wyniki zawodów ->

 
<- Tymi przyciskami możesz
dodać bieg do swojej
listy startów i kibicowań


MIEJSCE
 Tychy
 Zalogu się aby zobaczyć dokładną lokalizację
 
DATA
 15-9-2013 (niedziela)
 
LICZBA
UCZESTNIKÓW
  Zalogu się aby zobaczyć informacje.
 
DYSTANSE
 21.097 km
 
TELEFON
  Zalogu się aby zobaczyć informacje
 
EMAIL
  Zalogu się aby zobaczyć informacje
 
STRONY
INTERNETOWE
  Zalogu się aby zobaczyć informacje
 
ELEKTRONICZNE
ZGŁOSZENIA
  Pole dostępne tylko dla kampanii reklamowych.
 
DYSCYPLINY
    Biegi
 
PLIKI
 Zaloguj się żeby zobaczyć więcej informacji.
 
OPŁATY
STARTOWE
  Pole dostępne tylko dla kampanii reklamowych.
 
WYKRES
FREKWENCJI
  Pole dostępne tylko dla kampanii reklamowych.
 
HARMONOGRAM
WYDARZEŃ
  Pole dostępne tylko dla kampanii reklamowych.
 
DOTYCHCZASOWI
ZWYCIĘZCY
  Pole dostępne tylko dla kampanii reklamowych.
 
WYNIKI
Tomasz Książek
II Tyski Półmaraton

 Więcej wyników znajdziesz w dziale WYNIKI

 
GALERIE
ZDJĘĆ
Jan Konieczny
II Tyski Półmaraton...
Jasiu
II Tyski Półmaraton...
Paweł Ciernicki
II Tyski Półmaraton...
Biegamy razem
II Tyski Półmaraton...

 Powyższa lista przedstawia prawdopodobne galerie zdjęć odszukane na podstawie daty i lokalizacji zawodów. Aby dokładnie przeszukać dostępne w naszym serwisie galerie zdjęć skorzystaj z działu ZDJĘCIA

 Jeżeli chcesz dodać galerię zdjęć z tych zawodów - wypełnij FORMULARZ
 
UCZESTNICY
pawelkania
pawelkania
czesio44
czesio44
TowiR
TowiR
Tycjan72
Tycjan72
Masoż
Masoż
LegoWer
LegoWer
pel
pel
janusz2602
janusz2602
staruszek
staruszek
ksiazek
ksiazek
aniabiega85
aniabiega8
kaluch
kaluchKLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKICH
69
UCZESTNIKÓW
 
DODATKOWE
INFORMACJE
  brak
 


ZAWODY DODAŁ


kocur

LOKALIZACJA

 Zaloguj się żeby zobaczyć więcej informacji.

NOCLEGI

Meteor - noclegi na biegi w Tychach
Komentarze czytelników - 54podyskutuj o tym 


 

dzemek
Autor: dzemek, 2013-09-18, 00:47 napisał/-a:
No dobrze,żeby nie było że tylko marudzę :) Nie można powiedzieć,pakiet na miarę możliwości jak za taką cenę. Miejsce hali sportowej,odżycie terenu wokół zespołu szkół municypalnych na pewno zasługuje na plus. Pierwszy raz widziałem tak zapełniony parking samochodami przy hali. Jeżeli chodzi o zabytki to takich w Tychach nie ma zbytnio,trudno o jakąś szczególną atrakcyjność trasy,ciężko też poprowadzić bieg przez os. A,Aleję Niepodległości gdzie doprowadziłoby to do zupełnego paraliżu miasta. ul. Sikorskiego była niedawno remontowana,fajnie biegło się po tym kawałku. Potencjał jest,wszyscy uczymy się na błędach. Za rok pewnie powrócę.
 

ljar
Autor: ljar, 2013-09-18, 07:57 napisał/-a:
Co do trasy: a może tak na Sublach biec prosto w stronę ZEGu, później w stronę dworca, przez osiedle A, w stronę starego rynku i placu Baczyńskiego gdzie byłby nawrót? Szczególnie dla przyjezdnych trasa byłaby na pewno ciekawsza. A i chyba mniej korkująca miasto.
 

grześ71
Autor: grześ71, 2013-09-18, 11:10 napisał/-a:
Znam Tychy tylko pobieżnie ale mapka trasy pokazuje jak dużym wysiłkiem logistycznym było zabezpieczenie tej trasy. To ważne arterie miasta z dużym ruchem samochodowym. Nie wiem jak poprowadzić trasę biegu by do minimum ograniczyć problemy komunikacyjne. To już sprawa orgów ale i biegających mieszkańców miasta którzy zapewne poznali wiele interesujących tras w mieście i na jego obrzeżach.Nie wiem czy w Lasach Kobiórskich są asfaltowe ścieżki ale wydaje mi się to dobrym kierunkiem choć na 1/3 trasy. Ten ,,asfalt,, jest istotny jeśli organizator myśli o ateście. Pakiet jak na tą cenę b.dobry , świetne zaplecze. Dobry pomysł z biegami dla dzieci i młodzieży jak również możliwość rozgrzewki na rowerkach i bieżniach stacjonarnych. Do poprawki sprawa ,,kolizji,, finiszujących na 10km z biegnącymi połówkę. Piesi na chodniku czasem wpadną na siebie a co dopiero biegnący i rozpędzeni z dwóch kierunków zawodnicy. Szczególnie na końcowych dwóch zakrętach. Sam organizują bieg i znam ten organizacyjny ból. Nie będę tu wylewał pomyj na orgów i ani mi w głowie dawać w notach 1 czy 2 i pisać że wszystko było do kitu. Nie tędy droga. Poślizg ze startem to istotnie spora wpadka co zaważyło na ocenie tego biegu ale nie będę przykładał ręki do tego by pochować te zawody i określić je jako śp. Wierzę że organizator się nie zniechęci , weźmie pod uwagę wskazówki i uwagi doświadczonych kolegów biegaczy i za rok znowu pobiegniemy w Tychach. Czego życzę i sobie i organizatorom
 

daro74
Autor: daro74, 2013-09-18, 14:14 napisał/-a:
Drodzy biegacze,

Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie że niektórzy chcieliby mieć organizacje na poziomie olimpiady. Jest 21km do zrobienia więc staje na starcie i biegnę. Zmartwieniem organizatora jest żeby mnie nic nie przejechało i żeby miał mnie kto reanimować :-)
Faktem jest że organizator chcąc przyciągnąć biegaczy powinien zwrócić uwagę na parę detali. Czeski pomiar czasu to niezbyt dobry pomysł, pewnie Data Sport była droższa. Trasę też należało by wyznaczyć przez Paprocany i może Cielmce ( w Tychach i tak niema czego zwiedzać), nie byłoby tego cyrku z blokowaniem dróg i opóźnieniem startu. No i najważniejsze z punktami odżywiania dali ciała pisząc że będą 3 a dali 2. Nawet ja zakładam jakąś strategię więc się trochę zdziwiłem bo założyłem że skorzystam z punktu 2 i 3 Dajmy "Ogrom" szansę niech się poprawią w przyszłym roku. Infrastruktura startu i pakiet startowy były git.
 

kocur
Autor: kocur, 2013-09-18, 14:55 napisał/-a:
Osobiste refleksie po II Tyskim Półmaratonie.

II Tyski Półmaraton za nami.
Jak go ocenić na gorąco?
Dobra frekwencja, spore zainteresowanie ze strony mieszkańców, mediów, nowi sponsorzy,
ciekawa trasa biegu, lepsza niż w I Tyskim Półmaratonie baza startowa, zaskakująco dobra pogoda.
I co? Wszystko zniweczone przez nieodpowiedzialność i niefrasobliwość firmy , która na czas nie rozstawiła na jednym z rond barierek zabezpieczających.
Firmy, która nie pracuje społecznie, lecz za tą usługę wystawia słony rachunek.
Kilka miesięcy uzgodnień, narad, zapewnień, że oni swoje zadania zrealizują na 100% i przed czasem.
I mało ważne, że na rondzie była policja, straż miejska, nasi wolontariusze.
Nie było na czas barierek i totalny klops.
Policja jest od sprawdzania i wydawania pozwoleń.

Efekt? Godzinne opóźnienie startu połączone z narastającym zdenerwowaniem zawodników, mocnymi słowami w kierunku organizatorów, w pełni uzasadnionymi.

TOTALNA KLAPA!

Jako prezes Stowarzyszenia SPLA – organizatora imprezy, jako dyrektor biegu jeszcze raz SERDECZNIE WAS KOLEŻANKI I KOLEDZY PRZEPRASZAM.

Zarówno ja, jak i pozostali, moi koledzy, najbardziej zaangażowani w przygotowanie II Półmaratonu byliśmy tak sfrustrowani i zniesmaczeni tą wpadką, że każdy po zakończeniu czmychnął do domu jak niepyszny.
Nie mieliśmy nawet ochoty upić się „ na smutno”.

Co dalej?
Osobiście czuję się odpowiedzialny za tą wpadkę i na najbliższym posiedzeniu Zarządu SPLA podam się do dymisji.

Na marginesie, funkcja prezesa małego stowarzyszenia społecznego to nie splendor tylko
ciężka harówa.
Jedyne wynagrodzenie to satysfakcja uczestników z dobrze przeprowadzonej imprezy sportowej.

A jakie wnioski dla SPLA?

1. Przyjąć do wiadomości, że nie potrafimy profesjonalnie zorganizować tak dużej imprezy i zrezygnować z organizacji następnego Półmaratonu.

2. Poprosić Was o danie nam szansy na poprawę nadszarpniętej reputacji i lepiej przygotować następny Półmaraton.

3. Władze miasta Tychy będziemy prosić o jasne stanowisko, czy chcą promować nasze miasto poprzez kontynuowanie Tyskiego Półmaratonu.

Jeśli zechcecie się podzielić swoimi uwagami w tym temacie – prosimy o e-maile do SPLA, albo do mnie osobiście.
Mój adres e-mailowy : marekpawlak45@wp.pl

Ze sportowym pozdrowieniem

Marek Pawlak – Dyrektor II Półmaratonu Tyskiego
 

DamianSz
Autor: DamianSz, 2013-09-18, 17:14 napisał/-a:
Często jest tak, że oberwie się tym co najbardziej napracują się przy organizacji zawodów.
Teraz też właściwie wszystkie zarzuty dotyczą półmaratonu, a przypominam, że odbył się też bieg na 10 km którego organizaworem i odpowiedzialnym za wiele był tyski Mosir a zapewne do nich nie dotrze ta niewątpliwie słuszna krytyka.
Może nawet przyznają sobie premie.
 

grześ71
Autor: grześ71, 2013-09-18, 18:09 napisał/-a:
Panie Marku , tak jak pisałem wcześniej mam nadzieję że spotkamy się za rok. Błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi.
 

Zwolek_P
Autor: Zwolek_P, 2013-09-18, 20:06 napisał/-a:
Panie Marku,
piszę na forum, bo uważam że opinie (zarówno pozytywne jak i negatywne) powinny być oficjalne. Tak jak wcześniej napisałem - byłem mocno rozczarowany samą imprezą, ale chyba głównie dlatego, że wcześniejsze zapowiedzi były imponujące. Było widać, że od samego początku podeszliście do sprawy bardzo profesjonalnie. I własnie dlatego późniejsze wpadki odbiły się aż tak wielkim echem.

Ale proszę pamiętać, że krytykujemy (zazwyczaj) nie po to, żeby "utopić" bieg w Tychach, tylko po to, żebyście mieli sensowne i konstruktywne sugestie od startujących. Żebyście mogli w przyszłym roku zorganizować jeszcze lepszą imprezę.

Wierzę i będę trzymał za Was bardzo mocno kciuki, żeby III Tyski Półmaraton przyciągnął do startu 1000 biegaczy i stał się kultowym biegiem na Śląsku. Ja staruję!
 

sefa
Autor: sefa, 2013-09-18, 21:19 napisał/-a:
W stosunku do osób, które będą rozważały dymisję P. Marka: pomyślcie, czy jest inna osoba, która będzie potrafiła i chciał zorganizować tą imprezę lepiej. Jeżeli nie, to proszę nie przyjmować dymisji, zebrać się w sobie, usiąść obok P. Marka, zebrać opinie i oceny biegaczy i poprawić to na przyszłość. Dużo pracy przed Wami, ale nie poddawajcie się! Wiem, że my jako biegacze oceniliśmy bieg ostro, ale dlatego, że chcemy na przyszłość uczestniczyć w imprezie, która będzie dla nas przyjazna i satysfakcjonująca.
 

grześ71
Autor: grześ71, 2013-09-19, 17:40 napisał/-a:
To dobrze że na forum przeważają jednak głosy rozsądku. Błędy można naprawić. Wcale nie jest łatwo zebrać zespół ludzi którzy poświęcają swój czas (a czasem i pieniądze) by w swoim mieście zorganizować bieg z prawdziwego zdarzenia. Tym samym szacunek dla wszystkich którzy się tego podejmują. Wpadki na zawodach były , są i będą. Oby z czasem jak najmniej.Tyski półmaraton to mimo wszystko wciąż młoda impreza. Na wielu innych bardziej ,,doświadczonych,, dochodziło do wpadek ale naszą rolą jest co najwyżej zwrócić uwagę solidnym merytorycznym komentarzem , pogrozić nieco palcem a nie spuszczać bieg do szamba i pisać że to jedna wielka katastrofa
 
DNI
POLECANE IMPREZY
1
Zimowa Piątka
ZGŁ
29
43. Półmaraton Wiązowski
ZGŁ
42
9 Nocna Recordowa Piątka
ZGŁ
43
19 Recordowa Dziesiątka
ZGŁ
49
XI Bieg Na Szczyt Rondo 1
ZGŁ
50
Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE
ZGŁ
50
Wrocławska Dycha - wiosna
ZGŁ
50
37. Bieg Zaślubin
ZGŁ
56
15 PANAS Półmaraton Ślężański
ZGŁ
57
17. Półmaraton Warszawski
ZGŁ
78
DOZ Maraton Łódź
ZGŁ
91
II Półmaraton Marianny Orańskiej
ZGŁ
93
Ultra Stilo 3
ZGŁ
106
XX Jubileuszowy Bieg Skawiński - bieg
ZGŁ
106
XX Jubileuszowy Bieg Skawiński - rolki
ZGŁ

pokaż następne Ostatnio zalogowani
staszek63
23:53
aktywny_maciejB
23:49
maxxxik822
23:03
cierpliwy
22:57
ojek
22:25
jaro kociewie
22:07
matles
21:53
janeta75
21:50
wiadp1
21:50
kucharwkb
21:42
andreas07
21:40
kirc
21:31
Admin
21:27
kmajna
21:19
zweryfikowany
21:17
Raffaello conti
21:09
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |