Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

 Czytano: 7934 razy

 II Tyski Półmaraton
Kategoria wydarzenia: 100-999 osób

 

 RANKING 
OPIS
Srednia ocen:2.7/18

Twoja ocena:brak

Meteor - noclegi na biegi w Tychach

LOKALIZACJAZAWODY DODAŁ


kocur

UCZESTNICY

KLIKNIJ MAPKĘ ABY ZOBACZYĆ
LISTĘ UCZESTNIKÓWWSPÓLNY TRANSPORT

Oferuje:brak
Szuka:brak

DODAJ OGŁOSZENIE

MIEJSCE  

 Tychy

 Slaskie
 Powiat m. Tychy
 gm.M. Tychy

DATA  

 15-9-2013 (niedziela)

DYSTANS  

 21.097 km

TELEFON  

 604 848 919

E-MAIL  

 adamczyk.kazimierz@gmail.com

STRONY WWW  

www.tyskipolmaraton.pl
www.spla.com.pl
dostartu.pl/zawody,23.html

DYSCYPLINA  

    Biegi

PLIKI  

DodałPlik
kocur
2013-07-23
regulamin.pdf
kocur
2013-07-18
plakat.jpg
kocur
2013-07-17
plakat.jpg
kocur
2013-02-09
regulamin.pdf - wycofany
kocur
2013-02-09
plakat.pdf - wycofany
  

WYNIKI   
Tomasz Książek
II Tyski Półmaraton

Powyższa lista przedstawia prawdopodobne wyniki odszukane na podstawie daty i lokalizacji zawodów. Aby dokładnie przeszukiwać wyniki imprez sportowych dostępne w naszym serwisie skorzystaj z działu WYNIKI

  
ZDJĘCIA   
Jan Konieczny
II Tyski Półmaraton...
Jasiu
II Tyski Półmaraton...
Paweł Ciernicki
II Tyski Półmaraton...
Biegamy razem
II Tyski Półmaraton...

Powyższa lista przedstawia prawdopodobne galerie zdjęć odszukane na podstawie daty i lokalizacji zawodów. Aby dokładnie przeszukać dostępne w naszym serwisie galerie zdjęć skorzystaj z działu ZDJĘCIA

Jeżeli dysponujesz własną galerią zdjęć z tych zawodów i opublikowałeś ją w internecie - wypełnij FORMULARZ a link do niej pojawi się także na naszej stronie.
  
  
  
UCZESTNICY   
grześ71
grześ71
Tycjan72
Tycjan72
kris0309
kris0309
Przemo013
Przemo013
pawel83pl
pawel83pl
ananiasz
ananiasz
LegoWer
LegoWer
holdamarek
holdamarek
and.ru
and.ru
LeePton80
LeePton80
Masoż
Masoż
DorotaS
DorotaS
Zwolek_P
Zwolek_P


KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKICH
69
UCZESTNIKÓW
  
KIBICE   
loockass
loockass
nowedotacje.pl
nowedotacjKomentarze czytelników - 54podyskutuj o tym 


 

dzemek
Autor: dzemek, 2013-09-18, 00:47 napisał/-a:
No dobrze,żeby nie było że tylko marudzę :) Nie można powiedzieć,pakiet na miarę możliwości jak za taką cenę. Miejsce hali sportowej,odżycie terenu wokół zespołu szkół municypalnych na pewno zasługuje na plus. Pierwszy raz widziałem tak zapełniony parking samochodami przy hali. Jeżeli chodzi o zabytki to takich w Tychach nie ma zbytnio,trudno o jakąś szczególną atrakcyjność trasy,ciężko też poprowadzić bieg przez os. A,Aleję Niepodległości gdzie doprowadziłoby to do zupełnego paraliżu miasta. ul. Sikorskiego była niedawno remontowana,fajnie biegło się po tym kawałku. Potencjał jest,wszyscy uczymy się na błędach. Za rok pewnie powrócę.
 

ljar
Autor: ljar, 2013-09-18, 07:57 napisał/-a:
Co do trasy: a może tak na Sublach biec prosto w stronę ZEGu, później w stronę dworca, przez osiedle A, w stronę starego rynku i placu Baczyńskiego gdzie byłby nawrót? Szczególnie dla przyjezdnych trasa byłaby na pewno ciekawsza. A i chyba mniej korkująca miasto.
 

grześ71
Autor: grześ71, 2013-09-18, 11:10 napisał/-a:
Znam Tychy tylko pobieżnie ale mapka trasy pokazuje jak dużym wysiłkiem logistycznym było zabezpieczenie tej trasy. To ważne arterie miasta z dużym ruchem samochodowym. Nie wiem jak poprowadzić trasę biegu by do minimum ograniczyć problemy komunikacyjne. To już sprawa orgów ale i biegających mieszkańców miasta którzy zapewne poznali wiele interesujących tras w mieście i na jego obrzeżach.Nie wiem czy w Lasach Kobiórskich są asfaltowe ścieżki ale wydaje mi się to dobrym kierunkiem choć na 1/3 trasy. Ten ,,asfalt,, jest istotny jeśli organizator myśli o ateście. Pakiet jak na tą cenę b.dobry , świetne zaplecze. Dobry pomysł z biegami dla dzieci i młodzieży jak również możliwość rozgrzewki na rowerkach i bieżniach stacjonarnych. Do poprawki sprawa ,,kolizji,, finiszujących na 10km z biegnącymi połówkę. Piesi na chodniku czasem wpadną na siebie a co dopiero biegnący i rozpędzeni z dwóch kierunków zawodnicy. Szczególnie na końcowych dwóch zakrętach. Sam organizują bieg i znam ten organizacyjny ból. Nie będę tu wylewał pomyj na orgów i ani mi w głowie dawać w notach 1 czy 2 i pisać że wszystko było do kitu. Nie tędy droga. Poślizg ze startem to istotnie spora wpadka co zaważyło na ocenie tego biegu ale nie będę przykładał ręki do tego by pochować te zawody i określić je jako śp. Wierzę że organizator się nie zniechęci , weźmie pod uwagę wskazówki i uwagi doświadczonych kolegów biegaczy i za rok znowu pobiegniemy w Tychach. Czego życzę i sobie i organizatorom
 

daro74
Autor: daro74, 2013-09-18, 14:14 napisał/-a:
Drodzy biegacze,

Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie że niektórzy chcieliby mieć organizacje na poziomie olimpiady. Jest 21km do zrobienia więc staje na starcie i biegnę. Zmartwieniem organizatora jest żeby mnie nic nie przejechało i żeby miał mnie kto reanimować :-)
Faktem jest że organizator chcąc przyciągnąć biegaczy powinien zwrócić uwagę na parę detali. Czeski pomiar czasu to niezbyt dobry pomysł, pewnie Data Sport była droższa. Trasę też należało by wyznaczyć przez Paprocany i może Cielmce ( w Tychach i tak niema czego zwiedzać), nie byłoby tego cyrku z blokowaniem dróg i opóźnieniem startu. No i najważniejsze z punktami odżywiania dali ciała pisząc że będą 3 a dali 2. Nawet ja zakładam jakąś strategię więc się trochę zdziwiłem bo założyłem że skorzystam z punktu 2 i 3 Dajmy "Ogrom" szansę niech się poprawią w przyszłym roku. Infrastruktura startu i pakiet startowy były git.
 

kocur
Autor: kocur, 2013-09-18, 14:55 napisał/-a:
Osobiste refleksie po II Tyskim Półmaratonie.

II Tyski Półmaraton za nami.
Jak go ocenić na gorąco?
Dobra frekwencja, spore zainteresowanie ze strony mieszkańców, mediów, nowi sponsorzy,
ciekawa trasa biegu, lepsza niż w I Tyskim Półmaratonie baza startowa, zaskakująco dobra pogoda.
I co? Wszystko zniweczone przez nieodpowiedzialność i niefrasobliwość firmy , która na czas nie rozstawiła na jednym z rond barierek zabezpieczających.
Firmy, która nie pracuje społecznie, lecz za tą usługę wystawia słony rachunek.
Kilka miesięcy uzgodnień, narad, zapewnień, że oni swoje zadania zrealizują na 100% i przed czasem.
I mało ważne, że na rondzie była policja, straż miejska, nasi wolontariusze.
Nie było na czas barierek i totalny klops.
Policja jest od sprawdzania i wydawania pozwoleń.

Efekt? Godzinne opóźnienie startu połączone z narastającym zdenerwowaniem zawodników, mocnymi słowami w kierunku organizatorów, w pełni uzasadnionymi.

TOTALNA KLAPA!

Jako prezes Stowarzyszenia SPLA – organizatora imprezy, jako dyrektor biegu jeszcze raz SERDECZNIE WAS KOLEŻANKI I KOLEDZY PRZEPRASZAM.

Zarówno ja, jak i pozostali, moi koledzy, najbardziej zaangażowani w przygotowanie II Półmaratonu byliśmy tak sfrustrowani i zniesmaczeni tą wpadką, że każdy po zakończeniu czmychnął do domu jak niepyszny.
Nie mieliśmy nawet ochoty upić się „ na smutno”.

Co dalej?
Osobiście czuję się odpowiedzialny za tą wpadkę i na najbliższym posiedzeniu Zarządu SPLA podam się do dymisji.

Na marginesie, funkcja prezesa małego stowarzyszenia społecznego to nie splendor tylko
ciężka harówa.
Jedyne wynagrodzenie to satysfakcja uczestników z dobrze przeprowadzonej imprezy sportowej.

A jakie wnioski dla SPLA?

1. Przyjąć do wiadomości, że nie potrafimy profesjonalnie zorganizować tak dużej imprezy i zrezygnować z organizacji następnego Półmaratonu.

2. Poprosić Was o danie nam szansy na poprawę nadszarpniętej reputacji i lepiej przygotować następny Półmaraton.

3. Władze miasta Tychy będziemy prosić o jasne stanowisko, czy chcą promować nasze miasto poprzez kontynuowanie Tyskiego Półmaratonu.

Jeśli zechcecie się podzielić swoimi uwagami w tym temacie – prosimy o e-maile do SPLA, albo do mnie osobiście.
Mój adres e-mailowy : marekpawlak45@wp.pl

Ze sportowym pozdrowieniem

Marek Pawlak – Dyrektor II Półmaratonu Tyskiego
 

DamianSz
Autor: DamianSz, 2013-09-18, 17:14 napisał/-a:
Często jest tak, że oberwie się tym co najbardziej napracują się przy organizacji zawodów.
Teraz też właściwie wszystkie zarzuty dotyczą półmaratonu, a przypominam, że odbył się też bieg na 10 km którego organizaworem i odpowiedzialnym za wiele był tyski Mosir a zapewne do nich nie dotrze ta niewątpliwie słuszna krytyka.
Może nawet przyznają sobie premie.
 

grześ71
Autor: grześ71, 2013-09-18, 18:09 napisał/-a:
Panie Marku , tak jak pisałem wcześniej mam nadzieję że spotkamy się za rok. Błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi.
 

Zwolek_P
Autor: Zwolek_P, 2013-09-18, 20:06 napisał/-a:
Panie Marku,
piszę na forum, bo uważam że opinie (zarówno pozytywne jak i negatywne) powinny być oficjalne. Tak jak wcześniej napisałem - byłem mocno rozczarowany samą imprezą, ale chyba głównie dlatego, że wcześniejsze zapowiedzi były imponujące. Było widać, że od samego początku podeszliście do sprawy bardzo profesjonalnie. I własnie dlatego późniejsze wpadki odbiły się aż tak wielkim echem.

Ale proszę pamiętać, że krytykujemy (zazwyczaj) nie po to, żeby "utopić" bieg w Tychach, tylko po to, żebyście mieli sensowne i konstruktywne sugestie od startujących. Żebyście mogli w przyszłym roku zorganizować jeszcze lepszą imprezę.

Wierzę i będę trzymał za Was bardzo mocno kciuki, żeby III Tyski Półmaraton przyciągnął do startu 1000 biegaczy i stał się kultowym biegiem na Śląsku. Ja staruję!
 

sefa
Autor: sefa, 2013-09-18, 21:19 napisał/-a:
W stosunku do osób, które będą rozważały dymisję P. Marka: pomyślcie, czy jest inna osoba, która będzie potrafiła i chciał zorganizować tą imprezę lepiej. Jeżeli nie, to proszę nie przyjmować dymisji, zebrać się w sobie, usiąść obok P. Marka, zebrać opinie i oceny biegaczy i poprawić to na przyszłość. Dużo pracy przed Wami, ale nie poddawajcie się! Wiem, że my jako biegacze oceniliśmy bieg ostro, ale dlatego, że chcemy na przyszłość uczestniczyć w imprezie, która będzie dla nas przyjazna i satysfakcjonująca.
 

grześ71
Autor: grześ71, 2013-09-19, 17:40 napisał/-a:
To dobrze że na forum przeważają jednak głosy rozsądku. Błędy można naprawić. Wcale nie jest łatwo zebrać zespół ludzi którzy poświęcają swój czas (a czasem i pieniądze) by w swoim mieście zorganizować bieg z prawdziwego zdarzenia. Tym samym szacunek dla wszystkich którzy się tego podejmują. Wpadki na zawodach były , są i będą. Oby z czasem jak najmniej.Tyski półmaraton to mimo wszystko wciąż młoda impreza. Na wielu innych bardziej ,,doświadczonych,, dochodziło do wpadek ale naszą rolą jest co najwyżej zwrócić uwagę solidnym merytorycznym komentarzem , pogrozić nieco palcem a nie spuszczać bieg do szamba i pisać że to jedna wielka katastrofa
 

DNI
POLECANE IMPREZY
16
XXXII Cross Świętojański im. Jana Marka
ZGŁ
16
VII Bieg Cichociemnych
ZGŁ
22
Wirtualny Bieg Świętojański
ZGŁ
23
Wirtualny Blue Run Toyota Jaworski FCGP
ZGŁ
23
XII Bieg Sokoła
ZGŁ
30
XIII Ekologiczny Bieg Szlakiem Trzech Wież
ZGŁ
33
20 Bieg na szczyt Pilska
ZGŁ
37
V Silesian Highland Marathon
ZGŁ
37
DrewHome Beskidzki Topór - edycja V
ZGŁ
38
TriCity Trail
ZGŁ
38
IX Bieg Nowej Wsi
ZGŁ
44
2. Borowiacka Dycha
ZGŁ
44
Izerski Weekend Biegowy
ZGŁ
44
III Triathlon Sokoła
ZGŁ
44
IX Półmaraton o Puchar Grupy Cichy
ZGŁ

pokaż następne Ostatnio zalogowani
ahawranek
12:37
pszczelnik
12:29
42.195m
12:27
pzuberek
12:15
Jarek42
12:13
bigbieg
12:10
Dywizjon
12:08
lachu
11:54
gtriderxc
11:41
Admin
11:32
Mr.jogger
11:26
AdamP
11:01
Struś Emu
10:52
cumaso
10:41
viesio
10:37
stepow
10:21
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |