Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

 Czytano: 8052 razy

 VI Maraton Beskidy
Kategoria wydarzenia: 100-999 osób

 

 RANKING 
OPIS
Srednia ocen:7.7/18

Twoja ocena:brak

Meteor - noclegi na biegi w Radziechowach

LOKALIZACJAZAWODY DODAŁ


maratonek

UCZESTNICY

KLIKNIJ MAPKĘ ABY ZOBACZYĆ
LISTĘ UCZESTNIKÓWWSPÓLNY TRANSPORT

Oferuje:brak
Szuka:brak

DODAJ OGŁOSZENIE

MIEJSCE  

 Radziechowy

 Slaskie
 Powiat zywiecki
 gm.Radziechowy-Wieprz

DATA  

 9-11-2013 (sobota)

DYSTANS  

 42.195 km

TELEFON  

 698976539

E-MAIL  

 dudeked@o2.pl

STRONY WWW  

www.maratonbeskidy.pl

DYSCYPLINA  

    Biegi górskie
    Nordic Walking

PLIKI  

 brak plików
  

WYNIKI   
Tomasz Pyzik
VI Maraton Beskidy - OPEN
Tomasz Pyzik
VI Maraton Beskidy - kategorie
Tomasz Pyzik
VI Maraton Beskidy - Nordic Walking

Powyższa lista przedstawia prawdopodobne wyniki odszukane na podstawie daty i lokalizacji zawodów. Aby dokładnie przeszukiwać wyniki imprez sportowych dostępne w naszym serwisie skorzystaj z działu WYNIKI

  
ZDJĘCIA   
Dariusz Cupiał
VI Maraton Beskidy...
Andrzej Tomczyk
VI MARATON BESKIDY...
Ewa Kukulska
VI Maraton Beskidy...

Powyższa lista przedstawia prawdopodobne galerie zdjęć odszukane na podstawie daty i lokalizacji zawodów. Aby dokładnie przeszukać dostępne w naszym serwisie galerie zdjęć skorzystaj z działu ZDJĘCIA

Jeżeli dysponujesz własną galerią zdjęć z tych zawodów i opublikowałeś ją w internecie - wypełnij FORMULARZ a link do niej pojawi się także na naszej stronie.
  
  
  
UCZESTNICY   
Madmax
Madmax
Rhodus
Rhodus
BemolMD
BemolMD
BasiaElvis
BasiaElvis
KRIS
KRIS
Andrzuś
Andrzuś
Masoż
Masoż
NikaDD
NikaDD
narcyz_65
narcyz_65
KrzysiekK
KrzysiekK
desino
desino
mirkos45
mirkos45
dawid_str8
dawid_str8


KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKICH
57
UCZESTNIKÓW
  
KIBICE   
janusz9876543213
janusz9876
cupdar
cupdar
grzegorzbiega
grzegorzbi
druhu
druhu
MonicaKrk
MonicaKrk
nowedotacje.pl
nowedotacj
Basia Boguś Sauvakavely
Basia BoguKomentarze czytelników - 66podyskutuj o tym 


 

daros
Autor: daros, 2013-11-11, 21:30 napisał/-a:
Panie Andrzeju... jestem poważny ... przynajmniej w tej sprawie bo czuję się współwinny tego zamieszania (podbiec do pierwszego którego widzę - zostało odebrane jako: do pierwszego na trasie)Co do odczuwania tego jako mój problem to ma Pan rację. To nie moja porażka tylko tych 6-ciu świetnych zawodników którzy w wyniku NIEPOROZUMIENIA zostało (zgodnie z zasadami fair play) zdyskwalifikowanych. Informację o tym że podbiegający informują o zezwoleniu przez organizatora na podbieganie otrzymałem od innych zdenerwowanych uczestników NW. I nie jest to moja manipulacja tylko czyste fakty. Nie jest moja intencją również manipulowanie czy nadużywanie jakichkolwiek wypowiedzi. Wszelkie moje wypowiedzi czerpię z faktów i nie chciałbym aby były dla kogokolwiek obrazą...
Nie chcę być również adwokatem organizatorów bo oprócz Pana Edka którego spotkałem w swoim życiu 3 razy (na zasadzie : dzień dobry) nikogo więcej nie znam. Mam wpojone od dzieciństwa zasady uczciwości i tylko nimi się kieruję pisząc te posty.
Co do mleka... to ma Pan rację ... wylało się ale smrodzik do tego wszystkiego tworzymy niestety MY. Całą prawdę jaka była powiedziałem. Nie mam nic do ukrycia bo jestem osobą całkowicie bezstronną. A co do przeprosin to robię to dlatego gdyż wydaje mi się że przez moje zachowanie ktoś coś stracił.
 

złotoryja
Autor: złotoryja, 2013-11-12, 06:22 napisał/-a:
Jak Pań sam powiedział nie zna się Pan na technice Nw więc proszę się nie wypowiadać. Pierwszy raz w historii słyszę,że zawodnicy są sędziami. Myślę w tej sytuacji należy przywrócić tych zawodników albo zdyskwalifikować wszystkich podbiegających. Co to za dyskwalifikacja jeśli przy zawodniku pozostawia się jego czas. To na pewno nowa praktyka w historii sportu. Organizator coś musi zrobić a nie chować głowę w piasek. Pozdrawiam wszystkich starujących i odwidząjących forum.
 

marianzielonka
Autor: marianzielonka, 2013-11-12, 09:10 napisał/-a:
Na wstępie zaznaczam, że mnie tam nie było, ale czytając wpisy (komentarze), śmiać mi się chce. Ciekawy jestem co by zrobili "zagubieni" czołowi jak tu czytam zawodnicy NW, gdyby podjechał samochód i kierowca zaproponował podwózkę o kilka "zgubionych" kilometrów ... i zaraz potem ten sam kierowca na forum kajał się że to jego wina bo gdyby nie zaproponował to by nie wsiedli. Przypomina mi się sytuacja z lipca tego roku gdy na sto czterdziestym którymś kilometrze B7S zgubiłem się chyba po raz siódmy i zapytani przeze mnie o trasę GOPROWCY zaproponowali podwózkę ... tylko się uśmiechnąłem i pobiegłem w kierunku w którym mi wskazali. Ja bym tych ludzi jeszcze przykładnie ukarał, bo to co zrobili to katastrofa a nie sport ... zaraz się okaże że ktoś pobił rekord świata w maratonie bo pogubił trasę i podjechał na motorze ... oczywiście z winy motocyklisty :)
 

KKFM
Autor: KKFM, 2013-11-12, 15:22 napisał/-a:
Żal d... ściska jak się to czyta, co to za dyscyplina NW?? Chodźcie sobie dla przyjemności ruch na świeżym powietrzu, ale nie róbcie z tego poważnych zawodów. Więcej powagi,o uczciwości nie wspomnę.
 

mk13
Autor: mk13, 2013-11-12, 22:22 napisał/-a:
Nie słyszałem by w jakichkolwiek zawodach NW można było na trasie podbiegać. Jak można było uwierzyć w taką bzdurę, w dodatku przekazaną przez przypadkowego gościa jadącego na rowerze? I nie jest ważne jak to ktoś zinterpretował, czy do pierwszego gościa na horyzoncie, czy do tego który był na czele całej stawki. Nie można biegać i już. Jeśli tak było w regulaminie i na odprawie to nie ma usprawiedliwienia. Chyba żeby was niedźwiedź gonił :)
 

elawu
Autor: elawu, 2013-11-12, 22:55 napisał/-a:
Zgadzam się z Maciejem, oczywiście na zawodach NW nie można biegać i to jest oczywiste. Nie ma tu nad czym debatować, jeśli chodzi o to całe podbieganie. Zawodnicy zostali zdyskwalifikowani za bieganie więc ok. Ale to, że organizator nie zabezpieczył w ogóle trasy na ruchliwym skrzyżowaniu w momencie przejścia tych zawodników to już nie jest ok!!!! Na wspomnianym pechowym i nieczytelnie oznakowanym skrzyżowaniu nikt nie stał! Ani strażacy, ani wolontariusze ani sędziowie! A gdzie tu bezpieczeństwo zawodników! To ewidentne niedopatrzenie organizatora, bo gdyby ktokolwiek tam był w celu zapezpieczenia tego miejsca to nikt z tych zawodników nie pomaszerował by w niewłaściwym kierunku!!!! To nie był marsz na orientację, zawodnicy mieli prawo domagać się czytelnie oznaczonej i zabezpieczonej trasy!!! Cała ta afera to w głównej mierze z winy organizatora!!!!
 

jakapcia
Autor: jakapcia, 2013-11-13, 16:08 napisał/-a:
nie startowałam, ale mój ojciec walczył w Radziechowach w kijach i przywiózł z Maratonu NW medal...z innej imprezy!!!!!! kompletna żenada!!!! takich rzeczy się nie robi!!!! umęczył się człowiek, a nawet nie ma pamiątki z tej imprezy takiej, jaką mieć powinien. Koszulki co prawda fajne i aktualne, ale z medalami to pokpiono sprawę. Wstyd!!!!
 

straszek
Autor: straszek, 2013-11-13, 16:47 napisał/-a:
Ponieważ znam Edzia od lat jako świetnego biegacza i niestrudzonego organizatora wielu imprez na biegówkach i bez, to pozwolę sobie zauważyć, że może lepiej by było, gdyby środowisko NW robiło imprezy w swoim gronie? Chyba łatwiej organizatorowi skoncentrować się na jednej dyscyplinie.
Na maratonachpolskich raczej się biega i oburzenie (słuszne w NW) na "podbieganie" brzmi tutaj trochę humorystycznie :)
 

mk13
Autor: mk13, 2013-11-13, 20:36 napisał/-a:
Na pewno łatwiej się skoncentrować na jednej dyscyplinie niż na dwóch. Jednak co do dzielenia i separowania tych dyscyplin to zależy to tylko od chęci i możliwości organizatora. Tu na pewno były i chęci, i możliwości by taki rajd NW zorganizować. Nie zapominajmy też, że wielu z tych Nordic walkerów to także doskonali biegacze. I pewnie także dlatego przy imprezach biegowych coraz częściej powstają rajdy czy zawody w NW. Niestety zdarza się też, że Nordic walkerzy potraktowani bywają wówczas jakby z mniejszą uwagą. Tak trochę jak piąte koło u wozu. W pewnej imprezie NW "przybiegowej" nie biorę udziału ponieważ opłaty są takie same jak dla biegaczy, a świadczenia praktycznie żadne - nie ma czipów i klasyfikacji w odróżnieniu od biegu. I tu też się chyba to lekceważące potraktowanie pojawiło. Nie mogę ocenić oznakowania trasy, ale skoro przynajmniej kilka osób ją pomyliło to musiało być coś nie tak w tej materii. To duże niedopatrzenie i błąd organizatora. I nawet mniej chodzi o tych najlepszych którzy pobłądzili. Bo oni nawet nadkładając kila kilometrów doszliby do mety i to w niezłym czasie. Ale co z tymi którzy są nieco słabsi, mogłoby to być dla nich na granicy bezpieczeństwa. Mogłoby być też i tak (i prawdopodobnie tak było), że ten kto miał stać na tej feralnej krzyżówce nie docenił klasy czołówki Walkerów, którzy byli tam szybciej, i stawił się na miejscu po ich przejściu. A to były bodajże pierwsze kilometry marszu i tu niestety zabezpieczenie trasy powinno działać od godziny startu. I nie ma co liczyć jak szybko zawodnicy przejdą te 6-7 km, zabezpieczenie winno być tu od początku. Jeśli nie, to oznakowanie winno być "wołami" wymalowane. Sprawa medali dla Nordic walkerów z innej imprezy żenująca i groteskowa. Wolałbym nie dostać nic niż fikcję.
 

AndyMic
Autor: AndyMic, 2013-11-14, 18:33 napisał/-a:
Witam ponownie,
do niektórych.

Proszę czytać od lewej górnej do prawej dolnej a nie pisać własnych domysłów do czegoś co nie miało miejsc, choć przyznać muszą ze szczerością, że w każdej wypowiedzi jest prawda.
czołowi zawodnicy, którzy minęli nweralgiczny punkt nie podbiegli za sprawą Pana rowerzysty. Juz to wyjaśniałem a za sprawą strażaka, który podjechał za nami i on wskazując dalszą drogę dojścia wydał na polecenie.
Ze postępowanie służb w tym przypadku Rajdu NW na dystansie maratonu odpowiada Organizator. Więc jeżeli takie polecenie wydał strażak z obstawy, zostało to przyjęte jako polecenie Organizatora. Organizator, jako, że był to organizowany przez niego RAJD, miał do tego takie prawo mimo zasad przyjętych w NW na ZAWODACH.
Sprawa Pana rowerzysty jest juz drugorzędna i w sumie grupy nie dotyczyła, ponieważ ta 5-tka już polecenie co robić miała. Ot i wszystko!
Na dzisiaj posiadam wiedzę, że feralny, niezabezpieczony przez strażaka punkt omineło minimum 17 zawodników!!!!
I tylko dzięki prawie miejscowemu zawodnikowi, który wiedział jak iść pozostali, ponieważ byli znacznie bliżej zawrócili. I tylko dzięki tej osobie zawdzięczają, że nie znaleźli się tam gdzie my. A jak zeznaje świadek wielu z nich zrobiło to biegiem. Tez z tym Org nic jak do tej pory nie robi.
Pierwsza piątka "odjechała" jak telexpress - za daleko!
Niestety stwierdzam to z bólem Organizator za służby (w tym przypadku Straż Pożarną), które obstawiały trasę podczas RAJDU - teraz nie bierze odpowiedzialności.

To tak w kolejnych dwóch słowach.
Pozdrawiam
AndyM
 

DNI
POLECANE IMPREZY
16
XXXII Cross Świętojański im. Jana Marka
ZGŁ
16
VII Bieg Cichociemnych
ZGŁ
22
Wirtualny Bieg Świętojański
ZGŁ
23
Wirtualny Blue Run Toyota Jaworski FCGP
ZGŁ
23
XII Bieg Sokoła
ZGŁ
30
XIII Ekologiczny Bieg Szlakiem Trzech Wież
ZGŁ
33
20 Bieg na szczyt Pilska
ZGŁ
37
V Silesian Highland Marathon
ZGŁ
37
DrewHome Beskidzki Topór - edycja V
ZGŁ
38
TriCity Trail
ZGŁ
38
IX Bieg Nowej Wsi
ZGŁ
44
2. Borowiacka Dycha
ZGŁ
44
Izerski Weekend Biegowy
ZGŁ
44
III Triathlon Sokoła
ZGŁ
44
IX Półmaraton o Puchar Grupy Cichy
ZGŁ

pokaż następne Ostatnio zalogowani
schlanda
06:02
nikram11
01:53
mariusz67
01:31
kasar
23:52
Marco7776
23:40
lupusfalco
23:39
M@rlon
23:06
Pawel63
22:56
markwi
22:54
jacdzi
22:49
Justyna
22:40
Fidelio
22:38
Ryszard N.
22:24
cumaso
22:17
fit_ania
22:07
marczy
22:01
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |