Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

   

  WIZYTÓWKA   GALERIA   PRZYJAC. [1]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
Jacek Reclik
Pamiętnik internetowy
SMAKI BIEGANIA

Jacek Reclik
Urodzony: 1970-08-18
Miejsce zamieszkania: Rybnik
23 / 25


2021-11-16

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
„Biegamy Pomagamy, Trening Charytatywny dla Irka” (czytano: 237 razy)

PATRZ TAKŻE LINK: https://smakibiegania1.blogspot.com/2021/11/biegamy-pomagamy-trening-charytatywny.html

 

Dzisiejszy dzień po raz kolejny pokazał i uświadomił mi, że nie brak w narodzie ludzi o wielkim sercu. Wpierw szczęśliwy finał zbiórki na najdroższy lek na świecie. Filipek Cholewa z Jankowic cierpiący na SMA, otrzyma lek, który kosztuje 9,5 miliona złotych. Wydawałoby się, że jest to kwota nieosiągalna i poza jakąkolwiek granicą marzeń, a jednak trwająca rok akcja zakończyła się pełnym sukcesem, o czym poinformowali bliscy Filipka. Determinacja i solidarność wielu ludzi dobrej woli pokazała, że drzemie w nas siła, która może góry przenosić 👏💓.
I ta siła połączyła dzisiaj biegaczy, którzy zjednoczyli się we wspólnym treningu dla Irka, 11-letniego chłopca z Rydułtów, który w lipcu tego roku, podczas wycieczki rowerowej uległ ciężkiemu wypadkowi z udziałem tira.
Ciężko jest wyobrazić sobie skalę kosztów leczenia i rehabilitacji tego chłopca, który do czasu wypadku wiódł szczęśliwe i beztroskie życie. Stąd wiele osób dobrej woli włączyło się w zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć Irka i Jego Rodziców w walce o powrót do zdrowia.
Także mieszkańcy i biegacze z Rydułtów nie pozostali obojętni. "Stowarzyszenie Moje Miasto Rydułtowy" wraz z grupami biegowymi "Aktywni Rydułtowy" i "LittleUltraRUNster" i zorganizowali wydarzenie pod hasłem „Biegamy Pomagamy, Trening Charytatywny dla Irka”. Oczywiście nie mogło i mnie tam zabraknąć.
Wspólnie z Ewą, Adą, Anią i Darkiem udaliśmy się na miejsce startu - Pszowskie Doły, teren, który darzę ogromnym sentymentem. Oczywiście mimo, że byłem tam już wiele razy za dnia i nocy, zapraszany przez zaprzyjaźnioną grupę biegową pieRUNskie canGÓRY – nie do końca ogarnąłem system leśnych ścieżek, strumyków czy wąwozów, które oddają urok tego miejsca. Na szczęście nie musiałem lecieć tam sam. A jak zapewniło mnie mega sympatyczne małżeństwo Karolina i Daniel, pomagające przy organizacji imprezy, cała trasa treningu została dobrze oznaczona. I jak się później przekonałem, nie były to słowa bez pokrycia.
Z racji tego, że do biegu pozostawało sporo czasu i na razie wesołą rywalizację rozpoczynały dzieci, mieliśmy okazję pospacerować po miasteczku biegowym. Plan ułożył się od razu. Przywitanie z prowadzącym Pawłem Miturą – Zielonką. Powiem krótko, prowadzenie zawodów przez Pawła, jest gwarancją dobrej zabawy 👏😀. Ten człowiek jest w stanie rozruszać każde towarzystwo, a tematów i energii mu nigdy nie brakuje. Paweł wybacz tę reklamę, bo na brak zajęć nie narzekasz, ale jakby co, to proszę zarezerwuj termin na wrześniowy bieg po zdrowie, który będę organizował z Agnieszką.
Oczywiście przywitanie z Karoliną i Danielem, których wszędzie było pełno. Karola nawet znalazła czas, aby dobrać dla mnie odpowiednią tabliczkę na ściance biegu.
Był i czas na przywitanie podobnych do mnie zakręconych biegowo znajomych wariatów, dla których obecność na takim biegu to wręcz obowiązek. Najlepsze jest to, że mało kto wiedział na ile w ogóle biegniemy, bo przecież nie to było ważne w tym wydarzeniu. Gwoli ścisłości dodam, że podobno bieg był na pięć kilometrów, więc jakim cudem mnie wyszło prawie sześć tego już w ogóle nie wiem 😉.
Ale oczywiście w tym wszystkim zapomniałbym napisać o loterii z mnóstwem atrakcyjnych nagród. Tutaj każdy miał swoją faworyzowaną nagrodę, którą liczył wylosować, a trzeba przyznać że było ich co niemiara i jedna bardziej atrakcyjniejsza od drugiej. I tak Kasia Basista marzyła o locie samolotem 😉, podejrzewam, że jej pierRUNsko imienniczka o wizycie w studio tatuażu 😉, a ja jako smakosz potraw wszelakich skromnie wymarzyłem sobie buteleczkę z limitowanej edycji Ginjinha de Pszów. W gratisie butelka wypełniona miała być cieczą o wyjątkowej, głębokiej karmazynowej barwie o smaku wiśniowej nalewki i odpowiedniej mocy 😉😋😂.
Biorąc pod uwagę, że szczęściu trzeba pomóc zakupiłem odpowiednią liczbę losów, wszak cały dochód z ich sprzedaży zasilał konto leczenia Irka. Jak się później okazało, moją wymarzoną flaszeczkę już wcześniej wylosował Łukasz, zaś mnie przypadły same ważne dla ultrasa rzeczy : czyli buffka z limitowanej edycji, miesięczny karnet do klubu fitness, voucher flower box, strzyżenie z ampułką na włosy (Kasia i Agata proszę mi wytłumaczyć co w tym jest śmiesznego 😂, gwarantuję że po tej wizycie to mnie nie poznacie 😉😂) oraz piękny zestaw malarski (sztaluga, pędzle i farby). Jako, że z malowania to aktualnie rozpocząłem malowanie domowej piwnicy i to jest cała moja znajomość tematu 😂, zestaw ten bardzo szybko znalazł nowego właściciela w osobie pewnej młodej i uzdolnionej nastolatki. Pozostałe zaś wylosowane przez mnie nagrody zostaną w pełni wykorzystane 👍👏.
Czas do startu upłynął nam bardzo szybko, jeszcze tylko energetyczna rozgrzewka i wylecieliśmy na trasę. Każdy kto mnie zna, wie że ja … nie trenuję 😉😀. Dzisiaj zaś po raz pierwszy przyszło mi uczestniczyć w zbiorowym treningu biegowym. Przypatrywałem się co robią inni, a tu jedni biegali, inni truchtali, a jeszcze inni spacerowali czyli było bardzo swojsko i normalnie 😅👍.
Parę słów o samej trasie. Tak jak pisałem Pszowskie Doły obszedłem z wielu stron i zawsze pozostaję pod wrażeniem tego miejsca. Wielorakość tras, różny stopień ich trudności, klimat terenu, atrakcje przyrodniczo – historyczne, słowem każdy znajdzie coś dla siebie. Nikt nas nie poganiał, trasa była dobrze, ale i … humorystycznie oznaczona, mogłem więc poznać kolejne zakamarki tego miejsca.
Praktycznie cały bieg pokonałem w towarzystwie Ady, Ewy i Darka. Niby była to tylko zabawa, ale sama trasa była na swój sposób wymagająca. Mało było płaskich odcinków za to sporo podbiegów i zbiegów. Zapisałem sobie tracka i podejrzewam, że jeszcze na nią wrócę, aby porobić sobie kilka pętelek.
Meta zbliżała się nieuchronnie. A tam już czekały na nas ładne medale, aplauz oraz energetyczny głos Pawła, który imiennie każdemu gratulował ukończenia biegu.
Po tym jakże wyczerpującym biegu czekał na nas wyborny posiłek. Przepyszna grochówka, kiełbasa z grilla i to wszystko podawane od serca i bez ograniczeń. Dla mnie po prostu raj 😋. A na deser wybór ciast wszelakich. Czegóż tam nie było i w jakich smakach. Nikt się nie oparł, bo i po co 😊. A przy okazji kolejne fundusze wsparły leczenie Irka i tak przynajmniej tłumaczyłem sobie ten zakup 😉. Ale ciekawe jakie tłumaczenie miały osoby, które podobno są na diecie, a zjadły dwie porcje grochówki, o ciastach nie wspominając 😉😋.
To było naprawdę udane wydarzenie 👍👍👍. Chylę czoła przed Organizatorami, że w tak krótkim czasie, wykonali taki kawał roboty 👏👏👏. Wyszło Wam wszystko, a i pogoda była dla Was wyjątkowo łaskawa. Z Pszowskich Dołów wyjeżdżałem pobiegany 😅, pojedzony 😋, w wyśmienitym humorze 😀, no i z pakietem jakże potrzebnych ultrasowi voucherów 👍. Wyjeżdżam także z wzruszającym poczuciem, że wniosłem swój mały wkład w leczenie Irka, któremu tą drogą składam życzenia powrotu do zdrowia 💓. Zaś Organizatorom ślę na koniec wielkie „dziękuję” 👏 i do zobaczenia.


Blog moga komentować wszyscy zalogowani czytelnicy

Dodaj komentarz do wpisu Ostatnio zalogowani
d.chylinska@wp.pl
13:12
Andrzej.
12:30
nikram11
12:11
Admin
12:06
pol1948
11:54
gawon
11:38
Gapiński Łukasz
11:24
biegacz54
11:23
Jurek z Jasła
11:22
Konsul
11:14
aniquo
10:45
Fidelio
09:25
Madmax
09:24
BOP55
09:22
gdarek7
09:22
slavcio
09:19
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |