Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

      

  WIZYTÓWKA   GALERIA   PRZYJAC. [0]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
Pamiętnik internetowyUrodzony:
Miejsce zamieszkania:
1 / 1


2018-01-10

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Bieżnie vs bieganie w terenie (czytano: 174 razy)
(POPRAW WPIS , DODAJ ZDJĘCIE)

PATRZ TAKŻE LINK: https://www.hop-sport.pl/bieznie/Jedn± z najskuteczniejszych form treningu jest bieganie, czy to też to na bieżni, czy może to w terenie. Jednak jaka forma biegania ma więcej zalet?
Kiedy pogoda za oknem nie sprzyja, wiele osób rezygnuje z biegania, będ±c posiadaczem bieżni, nie znajdziemy wymówki, aby zrezygnować z tego treningu. Oprócz warunków pogodowych wiele osób preferuje bieganie na bieżni z powodów bezpieczeństwa. Mieszkaj±c w centrum miasta nie zawsze mamy gdzie biegać. Szczególnie zim± niektóre z chodników s± bardzo słabo o¶wietlone, a tłum na chodniku powoduje, że trening nie jest ci±gły, a tym samym tak intensywny jakby¶my tego chcieli. Nie można jednak powiedzieć, że bieganie w terenie ma same minusy, jeżeli mamy możliwo¶ć biegania wzdłuż rzeki, czy innego miejsca, gdzie widoki s± nie z tej ziemi, to wła¶nie ten sposób, powinni¶my wybrać na zadbanie o nasz± sylwetkę. Bieganie na bieżni i w terenie przynosi bardzo zbliżone efekty, jednak wiele osób, które chc± stale bez względu na okoliczno¶ci, dbać o swoj± sylwetkę decyduj± się na bieżnie. Warto także wspomnieć, że nierówno¶ci chodnika oraz twarda powierzchnia w znacznym stopniu mog± obci±żać nasze stawy, dlatego, jeżeli nie chcemy narażać się na niepotrzebne urazy, powinny zdecydować się na bieganie w domu.
Na bieżni możemy ćwiczyć także na siłowni, jednak to rozwi±zanie nie każdemu się podoba, szczególnie młodym rodzicom, którzy na trening maj± chwilę tylko, kiedy ich pociecha ¶pi. Na Hop-Sport.pl znajdziemy bieżnie, które sprawdz± się w domowych warunkach dla młodych rodziców i nie tylko. Osoby, które maj± bieżnie w domu, szczególnie latem nie powinny rezygnować z biegów po dobrze znanych im terenach, wdychanie ¶wieżego powietrza oraz otaczaj±ca aura może powodować jeszcze lepsze efekty.


Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora Ostatnio zalogowani
ona
00:30
jarek 105 kg
00:26
Marco7776
00:14
przystan
23:55
Paweł76
23:42
aro
23:41
MarGro
23:21
TomekSz
23:18
bozydarek
23:15
Lewy
23:13
slavek72
23:08
Tomasz D.
23:06
piotrhierowski
23:04
jarkam
23:01
rafa@onet.pl
22:51
przemek300
22:50
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |