Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

        

  WIZYTÓWKA   GALERIA   PRZYJAC. [0]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
Nawrot00
Pamiętnik internetowy
Biegamnadworze


Urodzony:
Miejsce zamieszkania:
1 / 1


2018-01-10

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Bieżnie vs bieganie w terenie (czytano: 144 razy)

PATRZ TAKŻE LINK: https://www.hop-sport.pl/bieznie/Jedną z najskuteczniejszych form treningu jest bieganie, czy to też to na bieżni, czy może to w terenie. Jednak jaka forma biegania ma więcej zalet?
Kiedy pogoda za oknem nie sprzyja, wiele osób rezygnuje z biegania, będąc posiadaczem bieżni, nie znajdziemy wymówki, aby zrezygnować z tego treningu. Oprócz warunków pogodowych wiele osób preferuje bieganie na bieżni z powodów bezpieczeństwa. Mieszkając w centrum miasta nie zawsze mamy gdzie biegać. Szczególnie zimą niektóre z chodników są bardzo słabo oświetlone, a tłum na chodniku powoduje, że trening nie jest ciągły, a tym samym tak intensywny jakbyśmy tego chcieli. Nie można jednak powiedzieć, że bieganie w terenie ma same minusy, jeżeli mamy możliwość biegania wzdłuż rzeki, czy innego miejsca, gdzie widoki są nie z tej ziemi, to właśnie ten sposób, powinniśmy wybrać na zadbanie o naszą sylwetkę. Bieganie na bieżni i w terenie przynosi bardzo zbliżone efekty, jednak wiele osób, które chcą stale bez względu na okoliczności, dbać o swoją sylwetkę decydują się na bieżnie. Warto także wspomnieć, że nierówności chodnika oraz twarda powierzchnia w znacznym stopniu mogą obciążać nasze stawy, dlatego, jeżeli nie chcemy narażać się na niepotrzebne urazy, powinny zdecydować się na bieganie w domu.
Na bieżni możemy ćwiczyć także na siłowni, jednak to rozwiązanie nie każdemu się podoba, szczególnie młodym rodzicom, którzy na trening mają chwilę tylko, kiedy ich pociecha śpi. Na Hop-Sport.pl znajdziemy bieżnie, które sprawdzą się w domowych warunkach dla młodych rodziców i nie tylko. Osoby, które mają bieżnie w domu, szczególnie latem nie powinny rezygnować z biegów po dobrze znanych im terenach, wdychanie świeżego powietrza oraz otaczająca aura może powodować jeszcze lepsze efekty.


Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora Ostatnio zalogowani
kasjer
19:32
marianzielonka
19:31
dernik27
19:30
czeslawbla
19:28
LPGonia
19:28
Zając poziomka
19:27
piotr72gd
19:26
s_slawo
19:24
WrunnerS
19:24
jaro109
19:23
chalupczok
19:23
krzysm71
19:18
tokrasz
19:14
kolejarz4
19:10
UBS
19:08
Jakub_AK77
19:08
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |