Kraków, 20 marca 2012, 10:23, 1581/165659Krakowski Klub Biegacza Dystans

LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - P.KURASIEWICZ
LINK 7: GALERIA ZDJĘĆ - P.KURASIEWICZ
LINK 8: GALERIA ZDJĘĆ - KORAB111
LINK 9: ARCHIWUM: KRAKóW

Najpierw, by tradycji stało się zadość, kukła Marzanny została zrzucona do Rudawy i gdy wartki nurt rzeki niósł ją w stronę Wisły, biegacze potruchtali na linię startu.

A na starcie IX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny stanęła rekordowa ilość 1203 zawodników! W piękny, bardzo ciepły niedzielny poranek ponad 1200 biegaczy rozpoczęło wyścig po nowej, atestowanej i wyjątkowo malowniczej trasie.

Historia frekwencji OPEN

Trasa wiodła bulwarami wiślanymi z perspektywą na piękny, zabytkowy Klasztor Norbertanek, potem biegaczom ukazał się Wawel w całej swojej krasie, a po przebiegnięciu mostu Grunwaldzkiego i spojrzeniu na ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego, na pewien czas opuścili bulwary Wisły. Dalej trasa prowadziła najpiękniejszymi zakątkami Krakowa-ulicami: Bernardyńską, ciągnącą się u podnóża Wawelskiego Wzgórza, Kanoniczą, Senacką, Poselską i Plantami, aż do bulwarów wiślanych, którymi biegacze powracali na Błonia, by po ich okrążeniu wbiec wreszcie na metę.

Krakowianie tym razem nie zawiedli i wzdłuż całej trasy biegu ustawiały się grupy kibiców, dopingujących zawodników. Pierwszy na metę wbiegł krakowianin - Andrzej Lachowski, który dystans 21,097 km pokonał w czasie 1:08:53, a wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Ukrainy-Lilia Fiskovicz, z czasem 1:19:51.

Bieg ukończyło 1175 zawodniczek i zawodników.

Dla nas – organizatorów - przygotowanie tych zawodów było olbrzymim wyzwaniem, przede wszystkim ze względu na trasę prowadzącą przez centrum Krakowa i wyjątkowo dużą ilość zapisanych biegaczy. I choć z pewnością mankamentów organizacyjnych było trochę, to większość biegaczy chwaliła piękną i dobrze zabezpieczoną trasę, sprawnie działające biuro zawodów i ładne medale, które dostali wszyscy, którzy ukończyli bieg.

Dopisała pogoda, tworząc wiosenną aurę dla biegaczy. Wszystkim, którzy przyjechali do Krakowa na nasz bieg bardzo dziękujemy!

Zapraszamy za rok na X Jubileuszowy Półmaraton!

2012-03-07 - IX Krakowski Półmaraton Marzanny: już po...
  2012-02-14 - Marzanna, jakiej jeszcze nie było!...