Wyniki i zdjęcia z II Półmaratonu Księżycowego

LINK 6: WYNIKI MIESZKAŃCY RYBNIKA - PDF
LINK 7: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 8: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 9: ARCHIWUM: RYBNIK

Na zdjęciu: pamiątkowe medale II Półmaratonu Ksieżycowego (Krzysztof Bartkiewicz)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekrereacji zorganizował II edycję Nocnego Półmaratonu Księżycowego w Rybniku. Przy ładnej pogodzie i miłej atmosferze linię mety przekroczyło 398 zawodników.

Po raz drugi z rzędu zwyciężył Sergiej Okseniuk z Ukrainy, który na linii mety pojawił się jednocześnie wraz z dwoma Kenijczykami i o wygranej zadecydować musiała fotokomórka.

Drugie miejsce przyznano dla Rotiha Hilarego, dla którego był to czwarty start w Polsce - wcześniej m.in. zajął drugie miejsce w silnie obsadzony biegu na 15 kilometrów w Karlinie. Na najniższy stopniu podium stanął główny faworyt biegu - Erisha Kiprotich, który m.in. w jeden weekend wygrał 2 półmaratony: w Kietrzu, gdzie pobił rekord trasy, oraz na drugi dzień w Grodzisku.

Biegu nie ukończył inny z faworytów, Etisha Testaje z Etiopii, zwycięzca m.in. Maratonu Ekologicznego w Lęborku, który po kilku kilometrach odczuł znaczny ból mięśnia dwugłowego uda i musiał zejść z trasy.

Ilustracje: Krzysztof Bartkiewicz (2011)

Najlepszy z Polaków Wojciech Baczyński zajął piąte miejsce. Trasa nie miała atestu PZLA, zawodnikom według wskazań GPS wyszło ok.300 metrów więcej. Organizatorzy mocno do serca wzięli do siebie uwagi zawodników zeszłorocznej imprezy i w tym roku były same plusy. Uczestnicy szczególnie chwalili sobie ładne koszuki w pakiecie startowy i eleganckie - pamiątkowe medale, które czekały dla wszystkich kończących półmaraton.

Start był punktualnie o 22:00, dzięki czemu bez względu na pogodę, można było osiągnąć znakomite warunki. Trasa zlokalizowana w okolicach centrum składała się z trzech pęti. Wyjątkowo dużo było o tej porze kibiców na trasie, szczególnie w okolicach starówki. Mimo, że było zgłoszonych 500 zawodników to i tak nieco ponad setka z nich nie zweryfikowała się w biurze zawodów, dlatego do biegu dopuszczono wszystkich, którzy przybyli w dniu zawodów i choć nie byli wcześniej zgłoszeni.