Krapkowice, 04 maja 2011, 13:10, 1591/67809

LINK 2: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 3: GALERIA ZDJĘĆ - Ł.MICHALAK
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: KRAPKOWICE

Na zdjęciu: Klasyfikacja mężczyzn została zdominowana przez trójkę zawodników zza wschodniej granicy... (zbiory własne)

Na wysokim poziomie - zarówno sportowym jak i rekreacyjnym - stał rozegrany 1 maja XXIX Krapkowicki Bieg Uliczny. Bieg główny rozgrywany na dystansie 10 km ukończyła rekordowa liczba 464 osób, a wygrali Sasza Citkowski z Ukrainy (30:13) oraz Alena Berasinowa z Białorusi (36:30)

Bieg główny poprzedziły organizowane w Krapkowicach od wielu lat biegi dzieci i młodzieży, które tradycyjnie zgromadziły w różnych kategoriach wiekowych (od 3-5 letnich krasnoludków po uczniów gimnazjum) kilkuset uczestników. Dzieci rywalizowały na dystansach od 300 metrów do jednego kilometra. Jak zwykle i tutaj dopisała frekwencja a swoje reprezentacje przysłały szkoły z całego regionu.

Pomimo porannego deszczu na godzinę przed startem rozpogodziło się na tyle, że bieg główny rozegrany został przy bardzo dobrych warunkach - było sucho i chłodno. Trasa jak rok wcze¶niej prowadziła spod zlikwidowanej niestety słynnej w całej Polsce fabryki butów w Otmęcie, przez centrum miasta, rynek, aż do Hali Widowiskowo Sportowej w której miała lokalizację cała logistyka zawodów.

Wszystkie trzy miejsca na podium przypadły zawodnikom zza wschodniej granicy - zwyciężył z czasem 30:13 wspomniany juz powyżej Sasza Citkowski z Ukrainy, drugi był Ilya Slavensky z Białorusi (30:28), a trzeci kolejny przedstawiciel Ukrainy - Władimir Timaszow (30:42). Za tymi zawodnikami była blisko dwu minutowa przerwa po której na metę wbiegać zaczęli Polacy - najszybszy z nich był Wojciech Baczyński z BAKO Team Pszczyna (32:29)

W¶ród kobiet walka wygl±dała podobnie - z przewag± blisko minuty oba miejsca zajęły Białorusinki. Pierwsza linię mety przekroczyła Alena Berasinowa (36:30), która na sprinterskiej końcówce oderwała się od swojej koleżanki - Aleksandry Duliby (36:37). Trzecie miejsce przypadło w udziale Polce, Dorocie Ustianowskiej (37:21).Ł±cznie wystartowało 70 kobiet co stanowiło 12% wszystkich uczestników.

Przyrost frekwencji aż o 56 procent (464 osóby na mecie) nie zaskoczył organizatorów, gdyż przewiduj±c liczny udział biegaczy z całej Polski przygotowani byli na 500 uczestników. Korzystaj±c z ładnej pogody (która popsuła się dwa dni póĽniej na imprezach 3 majowych) każdy z beigaczy mógł skorzystać z posiłku, spotkać się ze znajomymi i porozmawiać przy przygotowanych specjalnie dla nas stolikach i ławach. Także zaplecze hali zdało po raz kolejny egzamin.