Katowice, 06 pazdziernika 2010, 09:10, 1616/94838Katarzyna Smolik
Półmaraton Katowice wraca do największych biegów na Śląsku

LINK 3: ZOBACZ GALERIE Z BIEGU - B.KURZEJA
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI BIEGU NA 7KM
LINK 6: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 7: ARCHIWUM: KATOWICE

Na zdjęciu: start półmaratonu, autor zdjecia B.Kurzeja

3 października został zorganizowany 6 Półmaraton Katowice, w którym wystartowało ponad 1.000 biegaczy. Wysoka frekwencja biegaczy z całej Polski, udział elity zawodników w wyścigu, a także połączenie imprezy z promocją Katowic na Europejską stolicę Kultury oraz Mistrzostwami Europy Policjantów IPA (International Police Association), pozwoliły na przywrócenie Półmaratonu Katowice do grona największych wydarzeń biegowych w Polsce.

„Tegorocznego liczba uczestników Półmaratonu Katowice pokazuje jak zwiększa się popularność biegania w Polsce. Pomimo zeszłorocznego kryzysu, udało nam się zachować ciągłość organizacyjną zawodów i ponownie powrócić do ponad tysiąca uczestników startujących w zawodach, podobnie jak to miało miejsce w 2008 r. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w biegu” - mówi Bohdan Witwicki, organizator.

„Podczas biegu mogliśmy oglądać polską elitę zawodników startujących w biegach ulicznych” dodaje Katarzyna Smolik, dyrektor sportowy półmaratonu. Agnieszka Gortel (Mistrzyni Polski w półmaratonie) zajęła 1. miejsce na dystansie 7 km z czasem 24 min 36 s. Radosław Dudycz (Mistrz Polski w maratonie), biegnąc ze średnią prędkością 18,90 km/godz., zdobył złoty medal w półmaratonie z czasem 01:06:41. Zwyciężczynią w półmaratonie, w klasyfikacji kobiet, została Dominika Stawczyk z Warszawy (01:23:06), natomiast najszybszym mężczyzną na 7 km był Wiesław Piętka z Katowic (00:23:10). Najlepszym klubem podczas wyścigu okazał się „40-Latek Tychy”, gdzie 5 członków zespołu uzyskało łącznie czas 06:44:37.