Chabowski pierwszym Mistrzem Polski na 10km

LINK 5: WYNIKI BIEGU - KOBIETY
LINK 6: WYNIKI BIEGU - MĘŻCZYŹNI
LINK 7: ARCHIWUM: GDAńSK

Na zdjęciu: odium Mistrzostw Polski na 10km

W minioną sobotę na Gdańskiej starówce odbył się 17 Bieg św. Dominika. Była to jedna z najważniejszych imprez towarzyszących odbywającego się od 750 lat Jarmarku Dominikańskiego. Bezpośrednio przed biegiem padał deszcz, ale ostatecznie aura dopisała i panowała słoneczna pogoda. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na tradycyjnym okrążeniu, którego długość wynosi 935 metrów.

Zawody zaczęły się paradą motocyklową. Jako pierwsi w rywalizacji sportowej wzięli udział wózkowicze. Na dystansie 4 okrążeń tj. 3,74 km zwyciężył niepokonany w Gdańsku Bogdan Król. 20 minut później na tej samej trasie rywalizowali ze sobą mężczyźni w biegu otwartym. Tuż po starcie oderwało się od grupy dwóch zawodników - Bartosz Mazerski i Leszek Zblewski. Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy za czasem 11:16.

Wyniki Mężczyzn - bieg open:

1 MAZERSKI BARTOSZ - 0:11:16
2 ZBLEWSKI LESZEK - 0:11:20
3 RICHERT MARCIN - 0:11:33
4 SŁAWIŃSKI DAMIAN - 0:11:35
5 SOSNOWSKI WIESŁAW - 0:11:40

Tuż po biegu otwartym mężczyzn także na dystansie czterech okrążeń do swej rywalizacji przystąpiły kobiety. Na starcie zabrakło kilku najlepszych Pań w Polsce, jednak emocji nie brakowało. Od początku na prowadzenie wyszły dwie Białorusinki, które rozegrały bieg między sobą na finiszu, a tuż za nimi podążała polska grupa pościgowa składająca się z pięciu kobiet. Szczególne brawa należą się dla młodziutkiej Kamili Pobłockiej (córka utytułowanego Piotra Pobłockiego), która zajęła 3 miejsce.

5 NOWAKOWSKA DOMINIKA SMĘTOWO - 00:13:29

Głównym punktem imprezy był Bieg Elity, stanowiący jednocześnie I Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Na starcie stanęło wieli utytułowanych zawodników takich jak Arkadiusz Gardzielewski, Radosław Kleczek, Marcin Chabowski, Artur Kozłowski czy Radosław Dudycz.

Nie zabrakło także biegaczy zza wschodniej granicy i Kenii. Faworytów można było dopatrywać się wielu, jednakże po kilku okrążeniach widać było już zdecydowanego zwycięzcę, którym został startujący wprost z Mistrzostw Europy w Barcelonie (12 miejsce na 10.000 metrów) Marcin Chabowski.