Katowice, 05 pazdziernika 2009, 19:55, 1528/68977Bohdan Witwicki

LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI BIEGU 24-GODZINNEGO
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI MARATONU KUKUCZKI
LINK 6: ARCHIWUM: KATOWICE

W dniach 3-4 paĽdziernika odbył się Katowicki Festiwal Biegowy organizowany przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Dopisała pogoda, dopisali również zawodnicy oraz znani sportowcy którzy towarzyszyli naszej imprezie (m.in. Tomasz Sikora, Justyna Kowalczyk). Każdy biegacz mógł znaleĽć odpowiedni± dla siebie konkurencję. Dla najmłodszych przygotowano biegi sztafetowe na symbolicznym dystansie 8 828 (najwyższy szczyt ¦wiata, zdobyty oczywi¶cie również przez Jerzego Kukuczkę). Rywalizowały między sob± drużyny szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów.

O godzinie 20.00 przy muzyce zespołu Feel ruszyli na trasę biegu 24 godzinnego ultramaratończycy. Na starcie stanęło 56 zawodników. 44 osoby pokonały dystans 115 876 m (suma wysoko¶ci wszystkich 14. o¶miotysięczników w Himalajach - "Korona Himalajów" zdobytych przez Kukuczkę).

Rywalizację wygrał Wojciech Pismenko pokonuj±c dystans 225 830 m, drugi był Waldemar Pędzich z dystansem 218 488 m a trzecie miejsce zaj±ł August Jakubik który pokonał 204 185 m.

Ilustracje: Bohdan Witwicki (2009)

W¶ród kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Mizera - 172 969 m, przed Danut± Kozłowsk± - 155 832 m i Iwon± Król która pokonała dystans 121 382 m. Rektor AWF Katowice prof. Zbigniew Wa¶kiewicz również startował w tej trudnej konkurencji i przebiegł 118 km 347 m.

Drugiego dnia zawodów rozegrano II Drużynowy Maraton Kukuczki. Wystartowało 66. drużyn. Wygrała drużyna "Klub skialpinistyczny KANHADAR 1" której to wszyscy przebiegli dystans maratoński uzyskuj±c ł±czny czas 36:36:39. Kolejne miejsca zajęły drużyny: "¦cieżki biegowe Nike Park Chorzowski" oraz AZS AWF Katowice Metallica Team". W biegu wystartowało ł±cznie 599 zawodników.

Na zakończenie zawodów dla wszystkich biegaczy i mieszkańców miasta zagrał zespół Myslovitz.