LINK 8: WYWIAD Z DYREKTOREM BIEGU
LINK 9: WYNIKI TEAM MP
LINK 10: ARCHIWUM: JAROSłAWIEC

Na zdjęciu: start do XIX Biegu po Plaży w Jarosławcu (zbiory własne)

Rekordową frekwencję miał zorganizowany w miniony weekend (5 lipca 2009) XIX Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu.

Aż 628 zgromadzonych na starcie, z których 623 osiągnęło linię mety - tyle od zeszłego weekendu wynosi rekord frekwencji tej jednej z najciekawszych imprez biegowych w kraju. Frekwencja we wcześniejszych latach wynosiła 446 osób (2008), 412 (2007) i 298 (2006).

Trudną trasę wiodącą na długim odcinku morską plażą najszybciej pokonał reprezentant Kenii - Cosmas Kyeva (50:01). Do ostatniego kilometra dzielnie walczył z nim pierwszy z Polaków - Marcin Chabowski, który uległ dopiero na długim finiszu i z czasem 50:19 zajął drugie miejsce. Trzeci był Adam Draczyński (50:53). Warto zwrócić uwagę na wiele innych wspaniałych nazwisk, które zgromadził bieg - Paweł Ochal, Jan Białk, Piotr Drwal czy Piotr Pobłocki.

Bieg ukończyły aż 72 kobiety, co daje 11,5% frekwencji - bardzo wysoki jak na krajowe realia wynik. Zwyciężyła Dorota Ustianowska (58:54), która wyprzedziła o ponad minutę drugą na mecie Marię Maj Roksz (1:00:03) oraz trzecia - Agnieszkę Gortel (1:00:24)

Ilustracje: Michał Walczewski (2009)

Na szczególną uwagę oraz wielkie brawa zasługuje wspaniała organizacja oraz klimat panujący podczas całego biegu. Organizatorzy zadbali o doskonałą i malowniczą trasę, oraz zapewnili sprawne przeprowadzenie zawodów, a całej reszty dopełniła obiecana wspaniała wakacyjna pogoda oraz setki kibiców zgromadzonych na trasie biegu, żywo dopingujących uczestników.

Realizowana przez organizatorów koncepcja wielkiego wakacyjnego biegu po plaży zdobywa coraz więcej zwolenników, dzięki czemu zawody te powoli wyrastają do rangi jednej z największych imprez sezonu wakacyjnego (w lipcu nie mają sobie równych). I nic w tym dziwnego, skoro w tak fantastyczny sposób można połączyć aktywny wypoczynek z wakacyjnym pobytem nad morzem!

Podczas zawodów odbyły sie także Mistrzostwa MaratonyPolskie.PL TEAM w biegu na dystansie 15 km, podczas których rozdaliśmy naszym członkom puchary ufundowane przez producenta trofeów sportowych - firmę Wikoss-Sport

3. Piotr Hierowski

Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji oraz linki do coraz liczniejszych galerii zdjęć znajdziecie na łamach naszego portalu.