Azja, 03 grudnia 2006, 17:31Krzysztof Bartkiewicz
Edyta Lewandowska druga w Macau

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AZJA

26-letna Edyta Lewandowska, reprezentantka Rudzkiego Klubu Sportowego ŁódĽ, zajęła drugie miejsce w egzotycznym biegu 25int. Macau marathon. Tym samym powtórzyła sukces z przed roku gdzie z czasem 2.41.40 również była druga. Tym razem poprawiła się o ponad dwie minuty na tej trasie.

Warto nadmienić iż Edyta zajęła trzecie miejsce w tegorocznej edycji najstarszego maratonu w Europie jakim s± Koszyce, gdzie w ubiegłym roku wygrała.

Na pi±tej pozycji zameldował sie Adam Dobrzyński reprezentant Kinitokare New Balance Gdańsk - na przebiegnięcie 42km i 195m potrzebował 2h 20min i 20 sek. (przed rokiem z czasem o 5 sekund gorszym - był drugi). Warto nadmienić że przed dwoma laty Adam uzyskał czas poniżej 2.16 i na tej trasie był bezkonkurencyjny.