Zrodło: International Association of Athletics Federations
Azja, 20 sierpnia 2006, 20:35Jan Stasiczek
Polacy ze skromnym dorobkiem na M¦ Juniorów

LINK 1: OFICJALNA STRONA IMPREZY
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AZJA

Na zdjęciu: logo IAAF Word Junior Championships (strona internetowa IAAF)

W zakończonych dzi¶ XI Mistrzostwach ¦wiata Juniorów w Pekinie liczyli¶my na 1 złoto i... je zdobyli¶my. Jednak nie uczynił tego lider na 800 m w¶ród juniorów na ¶wiecie (i także seniorów w Polsce) Marcin Lewandowski, lecz fenomenalny płotkarz z Raciborza Artur Noga, bij±cy bieg za biegiem rekord życiowy i... rekord Polski - ustanowił go ostatecznie z czasem 13.23. Marcin Lewandowski jako jednyny europejczyk na kontynencie azjatyckim startował w finale z afrykańskim biegaczami oraz Kubańczykiem. Zaj±ł ostatecznie miejsce tuż za podium z czasem 1:48.25. Drug± medalistk± została sprinterka na 200 metrów - Klocek Ewelina z czasem 23.63 przegrywaj±c srebro zaledwie o 4 setne sekundy. Polska ekipa zajęła 15 miejsce w klasyfikacji medalowej (na 44 Państwa). Kolejna szansa na poprawienie tego bilansu medalowego z Mistrzostw ¦wiata Juniorów będzie już za dwa lata w Bydgoszczy.