Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Zagranica, 02 lipca 2024, 20:34, 588/784463
Krzysiek_biega
Krzysztof
Bartkiewicz
Biegiem przez swiat - podsumowanie weekendu

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA



      

Paweł Kosek wygrał maraton w słowackiej Czadcy, dla którego był to drugi maraton wygrany z rzędu w odstępie czterech tygodni. Zwycięzca maratonu Warszawskiego z 2020 roku tym razem wybrał za cel start w jednym z urokliwych miasteczek z liczb± nie co ponad 20 tys. mieszkańców. Wynik 2:48 wystarczył by przekroczyć jako pierwszym linię mety.

Guillaurne Ruel wynikiem 6:13:41 pobił rekord Francji na 100km, start miał miejsce 22 czerwca o godz. 20.00 w Californii. Do 70 km biegł na wynik 6.02 który zwiastował rekord ¶wiata...

¦wietne wyniki Amerykanów w biegu na 10.000 m gdzie pięciu zawodników pobiegło poniżej 28 minut, w¶ród kobiet na dystansie 5000 m podium zamykał wynik 14:45...

23.06.2024; BOSTON 10KM

MężczyĽni:

1. Sabastian Sawe 27:42 🇰🇪
2. Wesley Kiptoo 27:53 🇰🇪
3. Daniel Ebenyo 27:55 🇰🇪
4. H. Yamane 28:11 🇪🇷
5. A. Kipchumba 28:15 🇰🇪
6. T. Mekonen 28:17 🇺🇸
7. A. Abdilman 28:18 🇪🇷
8. Alex Masai 28:29 🇰🇪
9. C. Young 28:31 🇺🇸
10.Peter Njeru 28:34 🇰🇪

Kobiety:

1. Melkanet Wudu 31:15 🇪🇹
2. Bosena Mulatie 31:16 🇪🇹
3. Senayet Gatechew 31:17 🇪🇹
4. Irene Cheptai 31:19 🇰🇪
5. Stacy Ndiwa 31:20 🇰🇪
6. Sarah Chelangat 31:27 🇺🇬
7. Daisy Jepkemei 31:39 🇰🇿
8. G. Gebremaryam 32:06 🇪🇹

23.06.2024: Port Gentil (Gabon 🇬🇦)

MężczyĽni:

1. Peter Mwaniki 28:32 🇰🇪
2. Moses Kibet 28:33 🇰🇪
3. Amos Kipruto 28:37 🇰🇪

Kobiety:

1. Loice Chemnung 30:40 🇰🇪
2. Sheila Chelangat 31:25 🇰🇪
3.Gladys Chepkurui 31:35 🇰🇪

GRANDMA"S MARATHON, (Duluth, Minnesota USA 🇺🇸)

MężczyĽni:

1. Elisha Barno 2:10:54 🇰🇪
2. Jarrel Mock 2:11:25 🇺🇸
3. Cosmas Kiplimo 2:12:20 🇰🇪
4. Amanuel Mesei 2:12:45 🇪🇷
5. Kahsay Atsbeha 2:13:18 🇪🇹
6. Benard Rotich 2:13:31 🇰🇪
7. Lyle O" Brien 2:13:56 🇺🇸
8. Sammy Rotich 2:15:37 🇰🇪
9. Robert Swoboda 2:16:43 🇺🇸
10.John Rutford 2:16:59 🇺🇸

Kobiety:

1. Volha Mazuronak BLR 2:23:52
2. Grace Kahura-Malang KEN 2:30:02

Półmaraton Grandama"s Mężczyzn:

1. Tebello Ramakongoana LES 1:00:17
2. Tsegay Weldlibanos Tuemay ERI 1:02:04

Kobiety:

1. Annie Frisbie 1:07:34

21.06.2024: USA OLYMPICS TEAM TRIALS, (Hayward Field, Eugine Oregon)

Men"s 10000m Final.

1. Grant Fisher 27:49.47 🇺🇸
2. Woody Kincaid 27:50.74 🇺🇸
3. Nico Young 27:52.40 🇺🇸
4. Deew Hunter 27:53.35 🇺🇸
5. Casey Clinger 27:59.71 🇺🇸
6. Conner Mantz 28:00.90 🇺🇸
7. Sam Chelanga 28:04.36 🇺🇸
8. Andrew Colley 28:05.05 🇺🇸
9. Ryan Ford 28:08.72 🇺🇸
10.Paul Chelimo 28:18.31 🇺🇸

24.06.2024: Women"s 5000m - Final

1. Elle St. Pierre 14:40.34 MR 🇺🇸
2. Elise Cranny 14:40.36 SB 🇺🇸
3. Karissa Schweizer 14:45.12 SB 🇺🇸

21.06. 2024 AFRICAN ATHLETIC CHAMPIONSHIP, (Douala, Cameroon 🇨🇲)

Womens 5000m.

1. Fantaye Belayneh 15:30.10 🇪🇹
2. Wubrist Aschal 15:30.25 🇪🇹
3. Samia Hassan 15:42.63 🇩🇯
4. Rebecca Mwangi 15:46.05 🇰🇪
5. Esther Chebet 16:01.75 🇺🇬
6. Mercy Chepkemoi 17:57.53 🇰🇪
7. Teresiah Muthoni 18:02.21 🇰🇪

Men"s 5000m final

1. Mohamed Ismail Ibrahim DJI 13:38.38 🇩🇯
2. Nibret Melak ETH 13:42.95 🇪🇹
3. Mouhyadin Abdi Waiss DJI 13:43.20 🇩🇯
4. Louqman Ismail Sougueh DJI 13:47.44
5. Onessime Rondouba CHA 13:47.44
6. Mezgebu Sime ETH 13:48.29
7. Hailemariyam Amare ETH 13:48.66
8. Mohamed Ali Hassan SOM 13:50.64
9. Said Ameri ALG 13:52.62
10. Levy Kibet KEN 13:53.74

30.06.2024: Hamburg half marathon (Niemcy):

MężczyĽni:

1. Vincent Kimutai Towett KEN 1:02:07
2. Carlos Martin Diaz CHI 1:02:15
3. Edwin Soi KEN 1:02:22
4. Castor Omwena Mogeni 1:02:40
5. Alfred Cheruiyot KEN 1:02:41
6. Haftom Welday 1:0:45
7. Geoffrey Githuku Chee KEN 1:02:59
8. Abdelhadi Labali MAR 1:03:26
9. Christopher Kitetu Muthini KEN 1:04:08
10.Tendai Zimuto ZIM 1:04:11

Kobiety:

1. Alemaddis Eyayu ETH 1:10:45
2. Rita Jelagat KEN 1:11:09
3. Ann Nyaguthie Ndichu KEN 1:11:41
4. Alemaz Samuel ETH 1:12:17
5. Esther Pfeiffer 1:12:24
6. Bekeshe Olani ETH 1:13:12
7. Betty Chepkwony KEN 1:14:03

29.06.2024: Bucharest 10km Grand Prix (Rumunia)

MężczyĽni:

1. Joseph Kimutai KEN 28:30 (1000 euro)
2. Yohanes Chiapinelli ITA 29:12 (700)
3. Hamid ben Daoud ESP 29:18 (500)
4. Mohaled El Ghazouany ESP 29:31 (400)

Kobiety:

1. Dragomir Liliana Maria 36:10 (1000 euro)
2. Ceccolini Sara 37:05 (700)
3. Mihaela Botnari 37:05 (500)
4. Tuesan Tabita 38:14 (400)

28.06.2024; Hargeisa half marathon (Somalia)

MężczyĽni:

1. Aden Waberi Darar DJI 1:02:21 (1500 USD)
2. Aden Moussa Absieh DJI 1:04:21 (1200)
3. Fuad Sead Ali (Somalia) 1:04:41 (1000)

23.06.2024: MOI GIRL"S KAPSOWAR CHARITY AND CONSERVATION HALF MARATHON, (Kamsowar, Kenia)

MężczyĽni:

1. James Kipkoech 62:39
2. Kalibus Lamai 63:31
3. Abraham Kiptum 63:40
4. Kiprono Kipyegon 64:23
5. Enos Kales 64:38
6. Abraham Jipyatich 64:44
7. Dennis Kemboi 64:50
8. Timothy Kangogo 65:00
9. Zakayo Kiprop 65:01
10.Asbel Kiplimo 65:05

29.06.2024: 48 int Kysucky Maraton

1. Paweł KOSEK POL 2:48:48



Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


















 Ostatnio zalogowani
Henryk W.
03:57
Hieronim
23:41
gandhi88
23:14
andre 84
22:51
Raffaello conti
22:44
Andrea
22:42
benfika
22:41
INGL66
22:34
runner
22:22
chris_cros
22:15
kornik
22:11
lordedward
22:00
maste
21:44
kirc
21:42
czewis3
21:40
mario1977
21:36
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |