Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Łomża, 24 stycznia 2024, 09:35, 917/433344Organizator
Zapraszamy na Półmaratonu Kurpiowski Psejak!

LINK 1: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: ŁOMżA      

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu i Gmina Nowogród serdecznie zapraszają wszystkich miłośników amatorskiego biegania oraz kibiców na czwartą edycję Półmaratonu "Kurpiowski Pśejåk" oraz na bieg towarzyszący na dystansie 5 km, biegi dzieci i marsz NW na dystansie 5 km. Impreza odbędzie się w niedzielę 9 czerwca w Nowogrodzie, woj. Podlaskie.

Przygotowaliśmy dla biegaczy bardzo ciekawą i malowniczą trasę wytyczoną m.in. doliną Narwi, linią schronów bojowych SGO „Narew”. Trasa biegu na dystansie półmaratonu (również 5 km i marsz NW) przebiegać będzie również m.in. przez teren Skansenu Kurpiowskiego, co stanowi nie lada atrakcję dla miłośników biegania.

OPŁATY STARTOWE: IV Półmaraton Kurpiowski Psiejak

 
70 pln

90 pln

110 pln

 
 
do 31
grudnia

do 8
czerwca

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: 300 osób (wszystkie dystanse łącznie)
 
Wskazane opłaty dotyczą półmaratonu. Pozostałe dystanse - patrz regulamin.

Zarówno start jak i meta będzie zlokalizowana na terenie nad rzeką przy scenie w Nowogrodzie, gdzie zawodnicy po biegu będą mogli zjeść domowy posiłek regeneracyjny a po dekoracji zaplanowaliśmy ognisko, przy którym w biesiadnym klimacie będzie można sobie porozmawiać z innymi zawodnikami, kibicami, mieszkańcami Nowogrodu i gośćmi.

O to by cała impreza biegowa odbyła się bezpiecznie zadbają strażacy OSP z gminy Nowogród i okolicznych miejscowości oraz ratownicy medyczni.

Sam pomysł zorganizowania biegu narodził się w głowach grupy znajomych z Nowogrodu, Łomży i Warszawy, którzy amatorsko biegają i brakowało im biegu właśnie w rodzinnych terenach i tak od kilku niezobowiązujących słów doszliśmy do realizacji tego projektu zachęcając do organizacji zarówno Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu i Burmistrza Nowogrodu.

111
195
273
2021
2022
2023
 
+76%
+40%
Historia frekwencji OPEN

Bieg nazwaliśmy bardzo regionalnie Kurpiowski Pśejåk, czyli kurpiowski kogut. Będzie to już czwarta edycja zawodów, które będą popularyzowały bieganie, jako formę aktywnego wypoczynku wśród lokalnej społeczności ale jednocześnie będą promować miasto i gminę Nowogród, jako miejsc przyjaznych turystom oraz walory przyrodnicze Kurpi i tego rejonu Podlasia. Chcemy zgromadzić i zachęcić do aktywności sportowej okolicznych mieszkańców, ale również zainteresować przepięknym i bogato kulturowo regionem kurpiowszczyzny wszystkich amatorów sportu i aktywnego wypoczynku.

Mamy aspirację rozwinąć ten projekt w przyszłych latach o różne dystanse i dyscypliny sportowe – od biegów dla dzieci, po ultramaraton oraz połączone zawody kajakowo - biegowo - rowerowe. Jednocześnie chcielibyśmy połączyć siły samorządowe, lokalne przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne i stworzyć na naszym terenie amatorskie zawody sportowe, które będą charakteryzowały się unikalnym Kurpiowskim charakterem, na które będą przyjeżdżać aktywni turyści wraz z rodzinami z całej Polski. W dobie komputeryzacji zachowanie dobrej kondycji fizycznej, możliwość odpowiedniego gospodarowania wolnym czasem z zachowaniem dbałości o zdrowie jest szczególnie ważną kwestią.
Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2024-01-24, 08:19 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału w imprezie.

 


 Ostatnio zalogowani
[NIXON]
22:07
szymk
21:49
marczy
21:34
jantor
21:22
StaryCop
21:16
szan72
21:13
kruszyna
21:02
Goniusia13
21:01
batoni
20:45
viesio
20:43
Isle del Force
20:19
entony52
20:16
piotrhierowski
19:58
Yazomb
19:58
Stonechip
19:53
widziu
19:51
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |