Bukowno k.D±browy Górniczej, 07 czerwca 2023, 09:32, 1638/858759Organizator
Bukowno po 4-letniej przerwie wróciło na biegow± mapę Polski

LINK 2: PROFIL BIEGU NA FACEBOOK
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: WYNIKI BIEGU - PDF
LINK 5: ARCHIWUM: BUKOWNO K.D±BROWY GóRNICZEJ

W tym roku bieg był bardziej kameralny niż dotychczasowe edycje. Ale mimo wszystko biegacze chętnie wracaj± do Bukowna. Bieg tradycyjnie był rozgrywany podczas Dni Bukowna. Organizatorem biegu był UKS KUSY oraz MOSiR w Bukownie. Na starcie stanęło blisko 200 uczestników.

W biegu głównym na dystansie 10km zwyciężył ELASRI ABDERAHIM (Team Elasri) przed Piotrem Lup± i Tomaszem Wójcikiem (obydwaj z Aktywna Pszczyna Runers Team). W¶ród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się PAULINA GOLEC (Sportivasport przed Iwon± Chabior (KB MCKiS Jaworzno) i Monk± Kamińsk± z D±browy Górniczej.

Historia frekwencji OPEN

W biegu na dystansie 5 km Open zwyciężył MATEUSZ JASICA (Kusy Bukowno) przed Pawłem Wójcikiem (Zadyszka O¶więcim ) i Jackiem Sewerynem z Mysłowic. W kategorii Kobiet na dystansie 5km Open zwyciężyła AGNIESZKA OŁOWNIA z Trzebini przed OLGˇ STĘPIEŃ WYROBIEC z Jaworzna i SYLWIˇ WOWRY z Cieszyna. W kategorii Mieszkańcy Bukowna w biegu głównym zwyciężył w¶ród mężczyzn ADRIAN DZIURZYŃSKI, a w¶ród kobiet MONIKA MUCHA LABISKO.

Pomysłodawc± i Dyrektorem Biegu od samego pocz±tku jest czołowa polska zawodniczka lat osiemdziesi±tych , multimedalistka Mistrzostw Polski w Biegach ¶rednich i długich, zwyciężczyni wielu biegów w Polsce i Europie - GRAŻYNA KOWINA ¦WIDEREK.

178 zawodników przyjechało do Bukowna z 53 miejscowo¶ci. 10Km ukończyło 123 osoby, a 5km 55 osób. Sygnał do rozpoczęcia biegu dał Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski.

W biegu głównym na 10km uczestnicy mieli do pokonania 2 pętle. W biegu rekreacyjnym do mety zbiegali już po pierwszym okr±żeniu a po skończonym biegu czekał uczestnicy otrzymali piękny, odlewany medal. Po dekoracji zwycięzców która odbyła się w Hali Sportowej miał miejsce konkurs z licznymi nagrodami.

W ramach dofinansowania ze ¶rodków realizacji rozwi±zywania Gminnego Programu Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii do wygrania były zegarki Garmin Forerunner i mnóstwo innych nagród dzięki wsparciu Firm: