Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Hajnówka, 26 maja 2023, 08:28, 155/42707Organizator
XIV Hajnowska Dwunastka - relacja z puszczańskiej trasy

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 2: WYNIKI ZAWODÓW - PDF
LINK 3: ARCHIWUM: HAJNóWKA      

Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć

Gdy zapytasz biegacza, z czym kojarzy się Hajnówka, spodziewaj się jednoznacznej odpowiedzi: z niepowtarzalnymi, klimatycznymi imprezami biegowymi, których nie spotkasz w żadnym innym miejscu w naszym kraju i których atmosfery nie sposób skopiować ani "podrobić"

Taką imprezą jest właśnie Hajnowska Dwunastka. Czternasta edycja puszczańskiego biegu po leśnych ostępach wybiła właśnie w minioną sobotę - 20 maja 2023r. Mimo iż zajęła datę wyczekiwanego Hajnowskiego Półmaratonu, umiała się obronić i zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających zawodników.

122
114
152
147
243
223
201
176
150
094
068
163
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
 
-7%
+33%
-3%
+65%
-8%
-10%
-12%
-15%
-37%
-28%
+140%
Historia frekwencji OPEN

Start, tradycyjnie w samo południe na terenie Nadleśnictwa Hajnówka Kolejki Leśne, zgromadził 164 miłośników biegania. Tego dnia piękna, majowa aura i niemalże letnie słońce były zarówno zaletą, jak i wadą. Z pewnością nie sprzyjały tym, którzy po raz pierwszy w sezonie wystartowali w zawodach w towarzystwie wysokiej temperatury. Urozmaicona leśna trasa wymagała wytrzymałości, zwinności i koncentracji. Można było mknąć jak sarna – szybko, błyskawicznie albo podążać w umiarkowanym tempie niczym dostojny żubr i upajać się cudownością natury. Każdy styl był dobry, byle z radością, w zdrowiu i do przodu. Na mecie czekała euforia w połączeniu z ulgą – ulubione emocje biegaczy.

Nie opadły zbyt szybko, ponieważ organizatorzy wciąż podkręcali sportową atmosferę. Dekoracje najlepszych z najlepszych, loteria fantowa oraz smaczne, regionalne dania podlaskiej kuchni podsycały zadowolenie zawodników. Nie można zapomnieć o bogatych pakietach startowych, na widok których buzie same się uśmiechały. Dopełnieniem były tańce i toasty wznoszone za zdrowie organizatorów: Dyrektora oraz Pracowników OSiR Hajnówka, a także Nadleśnictwa Hajnówka – sprawców niesamowitego święta biegaczy. W ich stronę kierujemy ukłony.


Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć

Hajnowska Dwunastka to kultowa impreza biegowa łącząca pokolenia. Bieg za Żubrem skierowany do najmłodszych adeptów biegania, wycieczka kolejką wąskotorową, darmowy pobyt w hajnowskim Parku Wodnym to dodatkowe atrakcje przyciągające zainteresowanie całych biegowych rodzin, przyjaciół i znajomych. Hajnowską Dwunastkę po prostu trzeba przeżyć! Czekamy niecierpliwie na kolejną edycję, marząc równocześnie o powrocie Hajnowskiego Półmaratonu”

Anna Giermaniuk, Grupa Hajnówka Biega


Otwarcie imprezy przez Zastępcę Burmistrza Miasta Ireneusza Kiendysia, Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka Mariusza Agiejczyka i Dyrektora OSiR Mirosława Awksentiuka nastąpiło na terenie współorganizatora – Nadleśnictwa Hajnówka.

Dystans 12 kilometrów po atrakcyjnych, dzikich i tajemniczych terenach pokonało 164 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył w bardzo dobrym czasie 38,18, ustanawiając nowy rekord trasy – Andrzej Leończuk z Białegostoku. Najlepszą wśród pań okazała się Dominika Kalinowska również z Białegostoku (50:22)


Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć

Po starcie głównym wystartowali młodsi zawodnicy w „Biegu za żubrem”. Każde z 35 dzieci otrzymało medal, poczęstunek oraz mogło zrobić pamiątkowe zdjęcie z królem Puszczy Białowieskiej.

Zespół Tańca Ludowego Przepiórka, pod kierownictwem Justyny Biryckiej i Zespół Tańca Nowoczesnego, pod kierownictwem Julianny Kojło z Hajnowskiego Domu Kultury, umiliły uczestnikom czas oczekiwania na dekorację, po której wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektora OSiR na poczęstunek - specjały regionalnej kuchni. Rozmowy, biesiadowanie i tańce w rytm muzyki „serwowanej” przez DJ Adama stanowiły dopełnienie całości oferty adresowanej do naszych gości – biegaczy z całego kraju. Chętni mogli w międzyczasie skorzystać z atrakcji Parku Wodnego, dmuchanej zjeżdżalni, fotobudki, zakupić pamiątki na straganach, posmakować pieczonego dzika czy hajnowskiego marcinka, przygotowanego specjalnie na naszą imprezę przez Piekarnię Emma z Hajnówki.

Zwycięzcy w kat. open otrzymali oryginalne pamiątkowe Puchary Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka i przewidziane regulaminem nagrody finansowe. Statuetki były nagrodami w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepszym zawodnikiem z powiatu hajnowskiego i trzecim w kat. Open został Grzegorz Markiewicz z Czeremchy (z czasem 46,29), a najszybsza wśród pań – Jagoda Tomaszuk (1:48,18). Tradycyjnie, wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody i upominki.


Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć

Sękaczami zostały nagrodzone również najlepsze drużyny: I miejsce – Sportowa Familia, II miejsce – Kalinowski JJRunners Team, III miejsce – Hajnówka Biega.

W przygotowaniu i realizacji zadania wspierali nas:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Hajnówka, Nadleśnictwo Hajnówka, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce, Panorama Obiekty Sportowe, Anna Tkaczenko Sękacz Białowieski, Fanera Podlaska Pracownia Sklejki Katarzyna Szuma,Garniec Podlaski Walentyna Oksentowicz, DJ Adam Masajło, RUNO Sp. z o.o. w Hajnówce, Park Wodny w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Białowieży, pracownicy Straży Leśnej z Nadleśnictwa Hajnówka, Pogotowie Ratunkowe a informacja o Dwunastce trafiła do szerokiego grona sympatyków sportu dzięki Telewizji Kablowej Hajnówka, Portalowi MaratonyPolskie.PL, oraz Firmie elektronicznezapisy.pl


Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć

Serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc nie zapominając przy tym o pracy niezawodnych sędziów, wolontariuszy, pilota, obsługi technicznej, żubrzycy Roksany. Dzięki Wam wszystkim, w tym zawodników którzy stworzyli wspaniały klimat, mieliśmy możliwość zorganizowania Hajnowskiej Dwunastki na wysokim poziomie. Dziękujemy!

fot. Roman Wnuczko
fot. Marek Hanula

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2023-04-07 - Majówka w Puszczy Białowieskiej?...
  2023-02-15 - Ruszyły zapisy do 14 Hajnowskiej Dwunast...


Komentarze czytelników - 8podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-01-23, 17:20 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału.

 

POZDRAWIAM

Autor: POZDRAWIAM, 2023-01-25, 14:56 napisał/-a:
osobiście już dziś POLECAM
Zapisałem do kalendarza i zabieram cała rodzinę
3 dni w Hajnówce :)
piątek odbieram pakiet i grillujemy :)
sobota bieg :)
jest też bieg dla dzieciaków :)
a po biegu basen i piknik rodzinny, pieczenie dzika, losowanie nagród ...
Po raz pierwszy nagrody finansowe OPEN i w Kat. wiekowych :)
niedziela wyjazd kolejką wąskotorową po Puszczy Białowieskiej bardzo fajna atrakcja :)
Gorąco polecam Hajnówkę :)

 

Lechsal

Autor: Lechsal, 2023-02-05, 19:17 napisał/-a:
Nic dodać nic ująć, potwierdzam i przyjeżdżam i już się cieszę

 

POZDRAWIAM

Autor: POZDRAWIAM, 2023-02-18, 12:31 napisał/-a:
Zapisy otwarte i gorąco zapraszam :)
pozdrawiam i do zobaczenia w Hajnówce :)

 

POZDRAWIAM

Autor: POZDRAWIAM, 2023-03-09, 07:17 napisał/-a:
Najlepsza impreza w Polsce 🙂
Spotkanie po biegu i ta atmosfera przyjaznych serc organizatorów BEZCENNE 🙂
Polecam i zapraszam do Hajnówki 🙂

 

POZDRAWIAM

Autor: POZDRAWIAM, 2023-03-25, 14:40 napisał/-a:
Nie czekajcie do ostatniego dnia zgłoszeń ...
tutaj nie ma co się zastanawiać
W Hajnówce trzeba być 🙂
do zobaczenia na starcie i po biegu 🙂

 

Martix

Autor: Martix, 2023-04-07, 13:09 napisał/-a:
DOŁĄCZAM SIĘ DO ZACHĘTY I REKOMENDUJE TEN BIEG TYM BIEGACZOM KTÓRZY JESZCZE TU NIE BYLI A WAHAJĄ SIĘ CZY TU WYSTARTOWAĆ CZY NIE.
TRASA PRZEPIĘKNA,CROSSOWA,WSPANIAŁA ATMOSFERA,USMIECHNIĘCI LUDZIE I DOBRA ORGANIZACJA. POCZUCIE PRZEBYWANIA W EKOLOGICZNYM,CZYSTYM REJONIE KRAJU. DO TEGO ATRAKCJA W POSTACI DARMOWEGO PRZEJAZDU WĄSKOTORÓWKĄ I INDYWIDUALNE , DREWNIANE I NIESPOTYKANE MEDALE ZACHĘCAJĄ DODATKOWO.
DWA LATA TEMU WYRÓŻNIONO MNIE JAKO BIEGACZA PRZYBYŁEGO Z NAJDALSZEGO PUNKTU POLSKI, WROCŁAW TO NIE RZUT BERETEM, TRADYCYJNY UPOMINEK KTÓREGO WRĘCZYŁ SAM BURMISTRZ HAJNÓWKI W POSTACI REGIONALNEGO SPECJAŁU SAMOGONKI WYWOŁA UŚMIECH NA TWARZY NIE TYLKO U OSOBY UZALEŻNIONEJ OD PROCENTÓW.
OBECNIE ZE WZGLĘDU NA CHARAKTER PRACY,DUŻY I ZNANY MAGAZYN POD WROCŁAWIEM GDZIE ROBIĘ TRUDNIEJ MI TU DOTRZEĆ ALE NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH I NA KTÓRĄŚ EDYCJE ZNOWU TU ZAWITAM.

 

POZDRAWIAM

Autor: POZDRAWIAM, 2023-05-10, 18:53 napisał/-a:
Ostatnie godziny na zgłoszenia ...
nie czekaj zgłaszaj się.
WARTO być na tym biegu :)

 


 Ostatnio zalogowani
karado
00:34
STARTER_Pomiar_Czasu
23:48
krych26
23:26
belk
23:20
jarkam
23:04
Damian36
22:59
Artur z Błonia
22:56
SZAFLAR
22:45
OczamiBiegacza
22:32
zbyszekbiega
22:22
WhiteBart
22:12
Andrzej_777
22:11
lordedward
22:07
maratonczyk
22:06
entony52
22:03
agokrzych
21:57
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |