Kępno, 14 maja 2023, 07:00, 1211/730023Organizator
Podsumowanie Lenart VIII Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 4: ARCHIWUM: KęPNO

Kenijczyk Kennedy Kipkemoi Rono wygrał Lenart VIII Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego. Przedsmakiem wielkich emocji był bieg przedszkolaka.

Organizatorami biegu było Starostwo Powiatowe w Kępnie, Stowarzyszenie „Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński”, Spółdzielnia Socjalna Green Service Wieruszów, a sponsorem tytularnym firma Lenart. Partnerem biegu był Klub Biegacza Leniwiec Kępno.

Historia frekwencji OPEN

Na starcie stanęło blisko 200 zawodników. Bieg ze względu na warunki pogodowe należał do szybkich, pierwsza trójka Kenijczyków uzyskała znakomite wyniki. Zwycięzca pokonał dystans 10 km w 00.29:39. Najlepszy z Polaków Damian Dyduch, który był 6 stracił do zwycięzcy niespełna 2 min. Był to oczywi¶cie najlepszy wynik uzyskany przez zawodnika z powiatu kępińskiego.

W¶ród kobiet najlepsza okazała się Kenijka Ruthnchemisto Metabo, która wyprzedziła Beatę Michałków i Sylwię Ejdys Tomaszewsk±. Klasyfikację służb mundurowych w¶ród pań wygrała Kinga Gierak z kępińskiej policji. W¶ród mężczyzna najlepszy był Kamil Skrowonek z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Najlepszym funkcjonariuszem Służby Więziennej był Wiktor Kowalek z Zakładu Karnego w Kluczborku. Dla wszystkich uczestników zawodów smaczne posiłki przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Osin.

Serdecznie dziękujemy firmie Lenart sponsorowi tytularnemu zawodów za wsparcie oraz przeprowadzenie szeregu atrakcji dla dzieci.

Przede wszystkim dziękujemy jednak zawodnikom za piękne, sportowe emocje, a kibicom za fantastyczny doping. Dzięki Państwu tworzy się historia jednego z największych wydarzeń sportowych w regionie.

Impreza na stałe wpisała się już w kalendarz imprez biegowych na majówkę. Już zaczynamy przygotowania do następnej w 2024 roku.

2023-04-25 - Odliczamy godziny do Lenart VIII Biegu U...
  2023-04-02 - LENART VIII Bieg Uliczny o Puchar Staros...