Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Zagranica, 25 stycznia 2023, 01:00, 615/231399
Krzysiek_biega
Krzysztof
Bartkiewicz
Biegiem przez Świat - podsumowanie weekendu

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA



      

Pierwsze medale mistrzostw starego kontynentu w tym roku na ulicy rozdane. Na wyspie wiecznej wiosny - Maderze, odbyły się Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. Z Polaków brązowy medal w kat 45-49 lat zdobył Tomasz Polański. Ciekawostką jest, że były dwie klasyfikacje, w oddzielnej Open nie biorącej udziału przy podziale medali z czasem 2:30:52 wygrał Polak - Maciej Miereczko, który jest w kat wiekowej 40 +, powinien tym samym otrzymać srebrny medal w swojej grupie wiekowej...

Mieliśmy też inne ciekawe wydarzenia; W Doha sporą niespodzianką było wygranie Marokańczyka Outalha Mohcina gdzie pomiędzy pierwszym a czwartym zawodnikiem na mecie dzieliły zaledwie 5 sekund!!!

Przypominam też jednocześnie że w dniach 26.03-01.04.2023 odbędą się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Master w Toruniu i poza halą można wziąć udział w crosie jak również ulicznym półmaratonie. Zgłoszenia tylko do 31 stycznia.

22.01.2023: Cross Cup Hannut, (Belgia)

Mężczyźni:

1. Yann Schrub 28:29
2. Issac Kimeli 28:48
3. Guillaume Grimard 28:59
4. Gideon Rono 29:07

22.01.2023: Vila de Santa Pola half Marathon (Hiszpania)

Mężczyźni:

1. Benard Kipkurui 59:44
2. Nehemiah Kipyegon 60:37
3. Alfred Mukche 60:49
4. Edwin Kipruto 60:59
5. Dominic Kipkurui 61:05
6. Demeke Adame 61:37
7. Nicolai Sake. 64:30

Kobiety:

1. Beatrice Cheserek 67:49
2. Cynthia Jepkogei 68:41
3. Aminet Ahmed 69:02
4. Nancy Jepleting 70:48
5. Meritxel Soler 70:52
6. Nova Zsabo 72:45

21.01.2023: USATF Cross Country Championship. Virginia (USA)

Mężczyźni 10 km:

1. Emmanuel Bor 28:43
2. Andrew Colley 28:47
3. Anthony Rotich 28:48
4. Leonard Korir 28:48
5. Sam Chelanga 28:48
6. Dillon Maggard 28:48
7. Reid Buchnan 28:49
8. Hillary Bor 28:56
9. Abbabiya Simbassa 29:01
10.Zachery Panning 29:05

Kobiety 10 km:

1. Ednah Kurgat 32:06
2. Makena Morley 32:23
3. Emily Durgin 32:26
4. Emily Lipari 32:31
5. Weini Kelati 32:38
6. Katie Izzo 32:39
7. Allie Buchalski 33:01
8. Susana Sullivan 33:13
9. Laura Thweatt 33:16
10.Carrie Verdon 33:32

22.01.2022: Buriram Marathon, (Tajlandia)

Mężczyźni:

1. Titus Kipkosgei 2:08:57
2. Fikadu Debele 2:10:49
3. Benson Mwangi 2:11:24
4. Ashenafi Weldegiorgis 2:11:36
5. Ezekiel Omullo 2:12:04
6. Elisha Barno 2:12:12
7. Edwin Kimayo. 2:15:02
8. Cornelius Chepkok 2:16:03
9. Hosea Kiipkemboi 2:17:24
10.Duncan Koech 2:20:16

Kobiety:

1. Agenes Keino 2:28:08
2. Lucy Karimi 2:28:36
3. Aberu Zennebe 2:29:07
4. Jelagat Seurey 2:29:39
5. Zerfie Tesema. 2:31:51
6. Alexandria Morosova 2:36:20
7. Tecla Chebet 2:36:53
8. Beji Geletu 2:41:11
9. Shelmith Miriuki 2:45:01
10.Linda Janthachit 2:51:51

20.01.2023; Dhaka Marathon. (Bangladesz)

Mężczyźni:

1. Stanley Bett 2:08:10
2. Joseph Kyengo 2:08:50
3. Felicien Muhitira 2:09:18
4. Rhonzas Kilimo 2:09:42
5. Dereje Debela 2:09:50
6. Benard Kipkorir. 2:09:58
7. Mesfin Bekele 2:10:39

Kobiety:

1. Bashannke Bilo 2:35:25
2. Tecla Kirongo 2:35:29
3. Demitu Lenjiso 2:35:47
4. Eunice Jeptoo 2:36:15
5. Monica Cheruto 2:36:39
6. Tsedal Chekole 2:36:42
7. Naomi Jebet 2:36:44

20.01.2023 Doha Marathon (Katar)

Mężczyźni

1. Outalha Mohcin 2:06:49
2. Gevin Kerich 2:06:52
3. Victor Kipchirchir 2:06:54
4. Kebede Adane 2:06:54
5. Chumba Zanlon 2:07:13
6. Shano Hiribo 2:07:15
7. Mekasha Yohanas 2:08:00
8. Abinet Abiyote 2:08:29
9. Kiplagat Thomas 2:16:48
10.Benard Ngeno 2:17:49

Kobiety

1. Belete Meseret 2:20:46
2. Mekonin Jisa 2:20:47
3. Beatrice Jeptoo 2:22:28
4. Jimma Fantu 2:23:12
5. Emily Arusio 2:25:22
6. Eigu Yeneabeba 2:29:08

22.01.2023: Funchal Marathon (Madera)

Mężczyźni:

1. Maciej MIERECZKO POL 2:30:52 (500 euro)
2. Sylviu STOICA ROU 2:34:15 (300)
3. Shulya DZIANIS BLR 2:34:46 (200)

Kobiety:

1. Lisa RING SWE 3:06:02 (500 euro)
2. Veronika JURISIC CRO 3:12:54 (300)
3. Judit VARGA HUN 3:28:26 (200)

Mistrzostwa Europy Weteranów w Maratonie (Funchal, Madera)

Mężczyźni:

1. Jack NIXON GBR M35 2:27:59 (Złoto)
2. Edgar MATIAS POR M40 2:29:15 (Złoto)
3. Antionio Jose Alcaide ESP M40 2:31:51 (srebro)
4. Antonio Silva POR M40 2:33:44 (brąz)
5. John SHARP GBR M45 2:36:02 (złoto)
6. Ricardo PINTO POR M35 2:37:52 (srebro)
7. Mircea Marian SACARA ROU M45 2:38:43 (srebro)
8. Marcus MEY GER M50 2:38:58 (złoto)
9. Alejandrio Reina CELLEJA ESP M50 2:39:03 (srebro)
10. Alexander HEIM SUI M50 2:20:43 (brąz)

11. Tofol CASTANYER ESP M50 2:42:09
12. Tomasz POLAŃSKI POL M45 2:42:32 (brąz)
13. Umit ER TUR M45 2:43:31
14. Umandio CORREIA POR M50
15. Thierry LIPPI FRA M50 2:43:49
16. Rogerio BESSA POR M35 2:44:50 (brąz)
17. Bruno BONDOSO POR M45 2:44:51
18. Manuel BESSA POR M40 2:45:04
19. Vasiliu CORNEL ROU M45 2:45:55
20. Mauro GAGLIARDINI ITA M55 2:46:06 (złoto)
21. Joaquim LOPES POR M55 2:46:56 (srebro)

Kobiety:

1. Maria MERCEDES PILA ESP W40 2:52:11 (złoto)
2. Licoleta CIORTAN ROU W45 3:02:11 (srebro)
3. Lonela MACOVEI ROU W40 3:02:50
4. Liliana VERISSIMO POR W35 3:04:52 (złoto)
5. Irene GORBAN FRA W35 3:07:16 (srebro)
6. Ruth Jaeger Manatschal W50 3:10:49 (złoto)



Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


















 Ostatnio zalogowani
herrmin
15:22
henrykchudy
15:14
Admin
14:54
biegacz54
14:49
ojek
14:48
El Aktywny
14:43
Januszz
14:05
Andrea
13:56
rys-tas
13:55
BiegowyPodróżnik
13:41
scibut
13:41
POZDRAWIAM
13:39
henry
13:39
kostekmar
13:18
chris_cros
13:03
ADEA Team
13:02
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |