Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Wieruszów, 20 wrzesnia 2022, 09:48, 339/136412Organizator
Relacja z niedzielnego II Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: WYNIKI - PDF
LINK 4: ARCHIWUM: WIERUSZóW      

W dniu 18.09.2022r. odbył się II Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych, którego sponsorem tytularnym była HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski, i która była głównym sponsorem nagród finansowych w kategorii OPEN, w kategorii drużynowej, oraz nagród dla najstarszej zawodniczki i dla najstarszego zawodnika. Organizatorami biegu, byli: Gmina Wieruszów, Gmina Łęka Opatowska, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Spółdzielnia Socjalna Green Service.

Punktualnie o godz. 12.00 nastąpił start biegaczy. Start i meta półmaratonu zostały zlokalizowane przy Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Półmaraton rozegrany został na atestowanym dystansie 21,097 km i przebiegał przez niezwykle malowniczą Aleję Dębów Czerwonych. Zapisanych było ponad 300 osób ale ostatecznie na linii startu biegu stanęło 250 biegaczy z różnych rejonów Polski. Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy na co dzień trenują w klubach. Każdy uczestnik otrzymał oficjalną koszulkę oraz pakiet startowy, który wsparł Madonis sp. z o.o. sponsorując kosmetyki.

215
228
2021
2022
 
+6%
Historia frekwencji OPEN

Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał symboliczny medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Dla wszystkich zapewniony był posiłek regeneracyjny, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Teklinowie. Posiłek regeneracyjny wzbogacili: Chata Walichnowska Sp. z o.o. sponsorując niebiański żurek, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Mark’s Sp. z o.o. – sponsorując świeże kiełbaski, PPUH „KRYSTAN” s.c., Piekarnia Słupia p. Kępnem, Piekarnia Jeziorny Kępno sponsorując wspaniale wypieczony chleb i bułki.

Wydarzenie wsparła również Fundacja Recal Każda Puszka cenna sponsorując napoje izotoniczne dla uczestników. W związku z integracyjnym charakterem imprezy w biegu wzięły udział osoby z niepełnosprawnością, którzy rywalizowali na tym samym dystansie. Ponadto podopieczni jednostek zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnością m.in. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci OM Wieruszów, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie, czy Spółdzielni Socjalnej Green Service przed startem głównym przebiegli symboliczny odcinek Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych.

Damian Dyduch z czasem 1:11:53 i Viktoriia Kaliuzhna z czasem 1:24:11 zostali zwycięzcami II Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych. Drugie miejsce wywalczyli Monika Kwiatkowska-Bytner z czasem 1:27:21 i Zbigniew Kalinowski 1:13:23, natomiast trzecie Żaneta Powolna 1:27:23 oraz Marcin Zagórny 1:14:49

Za zajęcie miejsc I-VI w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn przewidziane były puchary, nagrody finansowe, których sponsorem była HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski.

W kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn za miejsca I-III również przewidziano nagrody finansowe i puchary, których sponsorami byli: Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, Gabi Meble Spółka z o. o., Meble-Robert Nawrocki Spółka z o. o., Wifimax s. c. Radosław Światłowski Łukasz Zaremba, BRATTEX Sławomir Kaniewski Robert Kaniewski s. c., Fabryka Mebli Tom-Pol w Opatowie, Dąbek-Meble w Opatowie, Fabryka Mebli „Benix” Kaczorowscy Sp. J. "IDŹCZAK-MEBLE" Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Roman Idźczak, Linda Catering Ewelina Wójciak-Ścigała, WUMEX Sp. z o.o. sp. k., Bratex Spółka z o.o., TARTAK Beata Szymańska Łęka Opatowska, POLY-SYSTEM Marcin Krawiec Opatów, Zofia Stempin P.W. „BOLIVAR”.

Zwycięzcy kategorii OPEN osób z niepełnosprawnością za miejsca I-III, w kategorii drużynowej za miejsce I-III, oraz najstarsza zawodniczka/ najstarszy zawodnik otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody finansowe, których sponsorem była HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski.

Dla najlepszej zawodniczki/ najlepszego zawodnika przewidziane były bony, których sponsorem była firma Koplach Adam Kopacki.

Ponadto rozlosowana została pośród wszystkich startujących zawodników nagroda specjalna tj. voucher do Holiday Park & Resort - 7 dób hotelowych w APARTAMENCIE, których fundatorem była firma Comforteo Węgłowski i Stryjakiewicz Spółka Komandytowa.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy kolejne rekordy! Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia powyższej imprezy.

Sponsor tytularny:

HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski;

Organizatorzy:

Gmina Wieruszów, Gmina Łęka Opatowska, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Spółdzielnia Socjalna Green Service;

Partnerzy:

Starostwo Powiatowe w Kępnie, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie;

Patronat medialny:

TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Ilustrowany Tygodnik Powiatowy i powiatowy.pl, Radio SUD, Gazeta "Łącznik" i portal tugazeta.pl, Radio Ziemi Wieluńskiej; MaratonyPolskie.pl

Sponsorzy:

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, Gabi Meble Spółka z o. o., Comforteo Węgłowski i Stryjakiewicz Spółka Komandytowa z siedzibą w Opatowie, Madonis Sp. z o.o., Meble-Robert Nawrocki Spółka z o. o., Wifimax Spółka Cywilna Radosław Światłowski Łukasz Zaremba, BRATTEX Sławomir Kaniewski Robert Kaniewski spółka cywilna, Fabryka Mebli Tom-Pol w Opatowie, Dąbek-Meble w Opatowie, Fabryka Mebli „Benix” Kaczorowscy Sp. J. "IDŹCZAK-MEBLE" Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Roman Idźczak, Linda Catering Ewelina Wójciak-Ścigała, WUMEX Sp. z o.o. sp. komandytowa, ", Bratex Spółka z o.o., TARTAK Beata Szymańska Łęka Opatowska, POLY-SYSTEM Marcin Krawiec Opatów, Zofia Stempin P.W. „BOLIVAR”, Adam Kopacki „KOPLACH”, Chata Walichnowska Sp. z o.o., Mark’s Sp. z o.o. Walichnowy, Wiesława i Krzysztof Ochota P.P.U.H. „ KRYSTAN” s.c. Wieruszów, Fundacja Recal Każda Puszka cenna, Piekarnia Słupia p. Kępnem, Piekarnia Jeziorny Kępno.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2022-09-14 - II Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych już...
  2022-08-31 - II Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych...
  2022-03-24 - II Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych...Komentarze czytelników - 11podyskutuj o tym 
 

henry

Autor: henry, 2022-09-01, 12:45 napisał/-a:
W regulaminie jest napisane. Klasyfikacja w kategoriach wiekowych będzie tylko w przypadku startu wiekowej minimum 5 zawodników. Jak na razie w + 70 jestem sam, w + 65 3 zawodników , w + 60 czterech. Skoro jest taki zapis to starsi zawodnicy nie zgłaszają się.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2022-09-02, 10:22 napisał/-a:
Heniu, czy chciałbyś stanąć samotnie na pudle ? Bo takie przypadki znam. Czy aby stanąć na pudle, trzeba z kimś wygrać. Czy to jest sport i rywalizacja, czy jakaś przedziwna forma zapomogi. W starszych wiekowo kategoriach, szczególnie +70 może nie pięć osób ale trzy to absolutne minimum. Czy nie jest dla Ciebie krępujące, regularne wnoszenie pretensji o nagrody w kat. wiekowych ? Chłopie, weź że się ogarnij. To już zaczyna być nudne.

 

henry

Autor: henry, 2022-09-02, 12:35 napisał/-a:
Proszę sobie sprawdzić, bieg w Dobrodzieniu 150 zawodników na starcie w tym 22 powyżej 70 lat, bieg w Dziwnowie 140 zawodników na starcie 12 powyżej 70 lat. Nie było takich głupich zapisów w regulaminie i seniorzy dopisali .

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2022-09-02, 16:44 napisał/-a:
Nie rozumiem Twojej logiki. W momencie zapisów, nikt nie wie ilu się zapisze w danej kategorii. Co więcej, nie ma sensu używać argumentu, że gdzieś tam zapisało się iluś tam zawodników. Regionalnie, aktywność seniorów może być wyższa. Po za tym, biegaj dla dla przyjemności i daj spokój z tym "rumunieniem".

 

KKFM

Autor: KKFM, 2022-09-13, 08:09 napisał/-a:
A nie lepsze by było gdyby organizatorzy napisali, że jak nie ma trzech w danej kategori to zawodnicy są klasyfikowani w kategorii młodszej.To takie proste.
Ale teraz czytam, Ze wyjątek zrobili dla K70 i M70. Dziwne to to.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2022-09-13, 08:39 napisał/-a:
Ale w taki wariancie awanturę masz gotową. Zawodnik z M70 przeniesiony do M60?,… Dyskryminacja. Henry mocno by się wkurzył,…-:)

 

Admin

Autor: Admin, 2022-09-13, 09:10 napisał/-a:
To mogłoby trafić nawet do telewizji śniadaniowej :-)

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2022-09-13, 10:20 napisał/-a:
Michał w kwestii roszczeń biegaczy powstały już wiele anegdot. Było śmiesznie, było strasznie i było nie miło. Obok kulinarnych problemów związanych z długością kiełbasy, były też wizyty w biurach poselskich ze skargami na organizatorów, że dyskryminują poszczególne grupy społeczne.

 

henry

Autor: henry, 2022-09-20, 10:59 napisał/-a:
Od pewnego czasu omijamy duże biegi a jeździmy na nowo powstałe i innym rejonie polski. Startujemy i zwiedzamy. Dziękujemy organizatorom za wspaniale organizowaną imprezę, wszystko było super nawet pogoda.

 

KKFM

Autor: KKFM, 2022-09-20, 11:37 napisał/-a:
I tu bardzo pochwalę organizatorów,ale to bardzo. Poszli z duchm sportu i nie patrzyli czy jest jeden, czy czterech. Wyróżnili w każdej całą trójkę. Brawo Wieruszów.

 


 Ostatnio zalogowani
Małgorzatka
10:44
maratonczyk
10:36
gieel
10:24
Daniel1991
10:20
biegacz54
09:15
Hari
08:56
platat
08:54
uro69
08:53
bula
08:48
DzikMaltański
08:28
Admin
07:46
BemolMD
07:17
Leno
06:40
p5ychol
05:50
Lektor443
02:08
BULEE
00:18
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |