Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Mikołów, 16 wrzesnia 2022, 09:01, 1798/695168Organizator
Już 24 września br. odbędzie się XVIII Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupiaka

LINK 1: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: MIKOłóW



      

Już 24 września br. odbędzie się XVIII Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupiaka na dystansach 10 km i 6 km. Zmaganiom dorosłych towarzyszyć będą biegi dla dzieci. Pozostało kilka dni zapisów online, które trwają do 18 września br.

Wydarzenie organizowane w ramach 800-lecia miasta Mikołów co roku gromadzi na starcie setki zawodników. W tym roku ustalono limit na 500 osób.

OPŁATY STARTOWE: XVIII Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupia

 
50 pln

70 pln

100 pln

 
 
do 31
sierpnia

do 15
września

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: brak
 

To bieg z tradycją, po trasie ukazującej piękne miasto. Warto w nim wziąć udział, zwłaszcza po dwuletniej pandemicznej przerwie od tego typu wydarzeń. Tegoroczna edycja współorganizowana jest przez Mosir Mikołów z DEM’a Promotion Polska w ramach cyklu biegów Biegaj’MY z DEM’a.

Została objęta Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Muzeum Sportu i Turystyki z Warszawy. To niebywałe uznanie dla wydarzenia w naszym regionie.

Plan na 24 września 2022 – XVIII Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupiaka

Rywalizację dla dorosłych poprzedzą aktywności dla dzieci i młodzieży. Biegi dla najmłodszych odbędą się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego MOSiR, startując od 9:30. Każde dziecko biorące udział w sportowych zmaganiach otrzyma pamiątkowy medal i słodki upominek.

Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają dyplomy. Organizator podzielił dystanse na poszczególne kategorie wiekowe:

- Kategoria I – 100 metrów – 2018 i młodsi
- Kategoria II – 200 metrów – 2016 – 2017
- Kategoria III – 400 metrów – 2014 – 2015
- Kategoria IV – 600 metrów – 2012 – 2013
- Kategoria V – 600 metrów – 2010 – 2011
- Kategoria VI – 800 metrów – 2008 – 2009

Zapisów dzieci można dokonywać drogą elektroniczną – na adres imprezy@mosir.mikolow.eu lub osobiście – w siedzibie MOSiR (ul. Konstytucji 3 Maja 31). Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie podpisanego oświadczenia.

Po emocjonujących zawodach dzieci i młodzieży przyjdzie czas na biegi główne, czyli dystanse 10 km i 6 km dla dorosłych. Pełnoletni zawodnicy wystartują z mikołowskiego rynku i pobiegną ulicami Mikołowa kończąc biegi na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego MOSiR (ul. Żwirki i Wigury 45)

Zapisy trwają do 18 września 2022 roku - TUTAJ

Po zakończeniu rejestracji internetowej będzie możliwość zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy, jednakże kwota będzie już wynosić 100 zł.

W pakietach startowych na zawodników zapisanych online czekają koszulki. W dniu zawodów już nie. Warto więc podjąć decyzję wcześniej i skorzystać z tańszej formy zapisów, uzyskując zarazem pamiątkową koszulkę biegową.

Każdy biegacz otrzyma numer startowy z agrafkami, napoje na trasie i mecie biegu, pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny w miasteczku biegacza. Jak co roku, dzięki zaangażowaniu Miasta, Sponsorów i Partnerów wydarzenia, na biegaczy czekać będzie mnóstwo nagród rzeczowych oraz finansowych. Przygotowane zostaną również puchary i statuetki.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników biegu będzie konkurs z nagrodami, w którym do wygrania będzie nagroda główna – rower!

Podsumowując, już 24 września 2022 r. czeka nas w Mikołowie dzień na sportowo. Zachęcamy do czynnego udziału w wydarzeniu, zarówno w formie zawodnika, jak i kibica. To część celebracji 800-lecia miasta. Warto tego dnia aktywnie spędzić dzień.

Na koniec, uprzejmie przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z chwilowym zamknięciem ulic, którymi będzie przebiegać trasa biegów.

Pozdrawiamy na sportowo i do zobaczenia na starcie!

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2022-09-07 - 24 września odbędzie się XVIII Mikołowsk...



Komentarze czytelników - 7podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2022-09-07, 11:28 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału w imprezie.

 

Autor: jwmiczek82@gmail.com, 2022-09-24, 15:39 napisał/-a:
1) Z biegów zrobiono biznes. Opłaty wywindowane do kwot, których za amatorskie bieganie mało kto chce płacić.
Osobiście, biegałem w zawodach dość często, jakkolwiek nie jestem typowym biegaczem, ale ostatnio wybieram co najwyżej 3 biegi w roku. Ze względu na opłaty.
2) W tym roku biegaczy było mało. A poza tym oprawa mierna. Do startu akompaniowały kątówki. Trasa praktycznie bez publiczności, nie mówiąc o jakichkolwiek atrakcjach na trasie.
3) Dystans trasy nieokreślony. Powinno być zmierzone 10km. Dla wielu osób jest to jakkolwiek ambicjonalny, to jednak zachęcający czynnik.
4) Uważam, że trasę można by wyznaczyć przez mikołowskie osiedla. Na start i na trasę można by chyba zaangażować lokalnych artystów-muzyków-grajków-czy innych dopingowiczów.
No i przede wszystkim bieg powinien być porównywalny. Jak 10km to 10 a nie jakieś tam około 10km.
W. Miczek

 

Admin

Autor: Admin, 2022-09-25, 07:56 napisał/-a:
W większości się zgadzam. Jednak warto odpowiedzieć też na pytanie "kto wywindował opłaty startowe" - spytam tylko podchwytliwie po ile węgiel?

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2022-09-25, 23:21 napisał/-a:
Temat jest dosyć złożony. Oczywiście, koszty, inflacja, oczekiwania startujących, robią swoje. Ale co jeszcze. I bez inflacji koszty organizacji imprez masowych są wysokie. Są tak zwane koszty stałe, które są minimalizowane po przez masowe uczestnictwo. Proszę spojrzeć na ilość uczestników w maratonie warszawskim.
Zatrzymam się w tym miejscu. Czego potrzeba a czego brakuje do tego aby maraton warszawski stał się znaczącą imprezą na mapie Europy. Napewno nie pakiet startowy. Biegacze z innych krajów nie oczekują za FREE koszulki ani kiełbasy popularnej na mecie. W Europie i na świecie, za wszystko płaci się oddzielnie. Jakieś kategorie wiekowe? W NY, LONDYNIE, BERLINIE, WIEDNIU, itd? Pamiętam jak we Frankfurcie dostałem talon na izotonik,…do kupienia z rabatem. Wszędzie na świecie imprezy biegowe to biznes. Podobnie w Polsce. Czasy z początku lat 2000, gdzie Kasia, Grzesiu i kilkoro przyjaciół, organizowało spontaniczny bieg przeszły do odległej historii. Budżety miejskie świecą pustkami. Wyłączają w nocy oświetlenia uliczne a nie myślą o imprezach masowych, które wbrew Zapiór w regulaminach, tak słabo popularyzują aktywność sportową. Ile przy okazji biegów, organizator organizuje biegi dla dzieci?,… Sytuacja covidowa, też miała negatywny wpływ na biegi masowe. Proszę zauważyć, że np. znikną z kalendarza Bieg Niepodległości w Warszawie. Zastąpiono go piątką na Narodowym. Organizacyjnie zgadzam się z kilkoma kwestiami.
1. Nie startuje w biegach bez atestu,
2. Brak jest w większości imprez powtarzalności trasy. Biegałem w Warszawie i zawsze trasa była inna.
3. Opłaty są wysokie i niskie już nie będą. Raczej znikać będą z kalendarza zacne imprezy.
4. Po kiełbasę do Biedronki,
5. Znałem w przeszłości takich którzy w roku mieli pokonanych 40 i więcej biegów.
6. Notoryczne dopominanie się kategorii wiekowych jest słabe. Tak po prostu.
7. Z czasem rynek biegów się utrzęsie. Cześć z nich dopełni swojego żywota, pozostaną na rynku te które są lepszym produktem.
8. Smęcenie o tym, że kiedyś w Europie było za ileś tam to już historia. W dużych imprezach na świecie, startowe oscyluje w okolicach tysiąca złotych. Bez fajerwerków.

 

Arti

Autor: Arti, 2022-09-25, 23:39 napisał/-a:
Gorsze od inflacji są wzrosty kosztów energii i paliwa.
Gdyby ceny wzrosły tylko o inflację to byłby luz ale wiele elementów biegu podrożało nie 15-16% ale 45-46%.

Zaokrąglając jeśli koszty wzrosły o 50% a frekwencja spadła o 50% to jest to faktycznie BIZNES ;)

Przetrwają najsilniejsi.

Nie zapomnę słów na forach sprzed roku i dwóch - A NIECH UPADAJĄ. I tak jak kiedyś pisał Michał niestety prawdziwie....nikt po nich nie będzie płakał.

Na szczęście ja już teraz zapraszam do Poznania w 2023 roku ;) Tzn to nie szczęście a ciężka ale pasjonująca praca ;)

 

DamianSz

Autor: DamianSz, 2022-09-26, 11:12 napisał/-a:
Dyskusja o kondycji biegów w Polsce w wątku biegu mikołowskiego to trochę tak jakby rozmawiać o ulicznym grajku i filharmonii :-) Ja pamiętam jak ten bieg organizował śp. Henryk Biskupiak, który częstował ludzi na mecie swoim winem, bo to był bardzo kameralny bieg. Do teraz lubię startować w takich biegach i nie zależy mi wtedy na pakiecie czy nawet dobrze wymierzonej trasie. Głównie liczy się w miarę niskie koszty (startowe, dojazd) i przede wszystkim dobra atmosfera, którą potrafią stworzyć organizatorzy. Co innego gdy chcę sprawdzić swoją formę, powalczyć o wynik. Wtedy decydujący czynnik to czy trasa ma atest, (lub chociaż czy miała kiedyś atest i jest powtarzana) a także szybko podane wyniki. Gdy zdarza mi się stanąć na podium to jeszcze sprawne i szybkie przeprowadzenie dekoracji.

 

Admin

Autor: Admin, 2022-09-27, 09:31 napisał/-a:
Masz rację: kilka świetnych i dużych imprez upadło, i nikt nie zapłakał. Tak, jakby ich nigdy nie było. Nie rób niczego dla ludzi, bo ludzie i tak tego nigdy nie docenią. Vide Półmaraton Jurajski - był, nie ma, nikt nie zauważył.

 


















 Ostatnio zalogowani
Andrea
02:27
pawlo
01:01
Lektor443
00:30
rokon
00:10
STARTER_Pomiar_Czasu
23:49
lordedward
23:17
andreas07
23:08
Bystry1983
22:37
damiano88
22:30
saul
22:26
maiesky
22:00
aschro
21:55
Stonechip
21:52
conditor
21:46
mabole
21:45
prgutek
21:40
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |