Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Czechy, 01 wrzesnia 2022, 21:17, 463/679097Organizator
RBP Ostrava City Marathon: spodziewany rekordowy udział zawodników z Polski!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: ZAGRANICA - CZECHY      

RBP Ostrava City Marathon startuje już za tydzień, w niedzielę 11 września. Listy startowe tego najstarszego czeskiego maratonu oraz jego licznych biegów towarzyszących na krótszych dystansach, po raz kolejny wypełniają się polskimi nazwiskami. Regularnie w tym maratonie startują polscy biegacze i tworzą tak liczną grupę, że na przykład w zeszłym roku praktycznie co dziesiąty uczestnik imprezy był Polakiem!

A podkreślić trzeba, że wielu z naszych rodaków odniosło tam znaczące sukcesy. Najlepiej wypadł Paweł Pośpiech z Rudy Śląskiej, który zajął 2 miejsce w klasyfikacji open. W kategoriach wiekowych mężczyzn podium wywalczyli również:

Krzysztof Majer – 3. miejsce w kategorii powyżej 50 roku życia, Ryszard Bronowicki – 1. miejsce w kategorii powyżej 70 roku życia, a wśród pań: Paulina Gaik – 3. miejsce w kategorii powyżej 30 lat, Jolanta Witczak – 2. miejsce w kategorii powyżej 50 lat, Bożena Niedziółko – 3. miejsce w kategorii powyżej 50 lat, Mariola Lanucha – 2. miejsce w kategorii powyżej 60 lat...

O rekordach życiowych wielu zawodników nie ma nawet co wspominać, bo z komentarzy zasłyszanych na linii mety padło ich mnóstwo i to nie dziwi, bo niezwykle szybka trasa, jak i niepowtarzalna atmosfera festiwalu biegów gwarantują uzyskanie doskonałych rezultatów (oczywiście przy nieznacznym współudziale kolejnego czynnika, jakim jest właściwe przygotowanie do maratonu, no i może trochę pogoda, ale ta też zawsze w Ostrawie jest idealna! :))

O popularności ostrawskiego maratonu jednoznacznie świadczą opinie, zebrane na mecie podczas ubiegłorocznej imprezy. Co w ostrawskim festiwalu biegów jest najfajniejszego? To, że niby jesteśmy za granicą, a więcej znajomych spotkałem, niż na zawodach w Polsce! Co można by poprawić? Swój wynik! - powiedział jeden z polskich uczestników.

Trasa fajna, płaska i ciekawa, choć po wybiegnięciu z parku jeden z długich prostych odcinków trochę się dłużył. Wał rzeki, zamek, ocienione ścieżki parkowe, rynek staromiejski, nawet czołg T-34, to mocne punkty, których różnorodność z pewnością uatrakcyjniała bieg. Normalnie nie lubię biegania po pętlach, ale w Ostrawie się tego nie czuje, choć były do pokonania cztery okrążenia - dodał inny.

Do tegorocznej edycji zapisało się już około osiemdziesięciu uczestników z Polski – informuje Petra Pastorová, dyrektor RBP Ostrava City Marathon – Festiwal biegów zaplanowany jest w weekend 10-11 września i po raz pierwszy będzie zorganizowany jako dwudniowe wydarzenie. W sobotę odbędą się biegi rodzinne, minimaraton oraz towarzyszące wydarzeniu imprezy kulturalne. A w niedzielę wystartuje zarówno maraton, jak i półmaraton oraz bieg na 10 km – wszystkie dystanse posiadają bardzo szybkie, płaskie, a jednocześnie atestowane trasy, co zapowiada naprawdę ostrą rywalizację i uzyskanie doskonałych wyników.

W 2022 roku minie 62 lata (!!!) od ustanowienia rekordu trasy maratonu w Ostrawie i organizatorzy RBP Ostrava City Marathon mają głęboką nadzieję, że szybcy biegacze spróbują poprawić ten prawdopodobnie najdłużej na świecie obowiązujący i niepoprawiony rekord trasy. Może któryś z Polaków tego dokona...?

Wszyscy chętni, którzy jeszcze nie zdecydowali się na udział w zawodach, mają możliwość rejestracji online do dnia 5 września. Wtedy rejestracja elektroniczna zostanie zamknięta z powodu opracowania list startowych i drukowania numerów startowych, ale bez najmniejszego problemu będzie można się zapisać również na miejscu, w biurze zawodów, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę rano bezpośrednio przed biegiem. Nie ma limitu ilości uczestników, więc nikt nie zostanie odesłany „z kwitkiem”.

Wszelkie szczegóły oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej maratonu ostravacitymarathon.cz, również w polskiej i angielskiej wersji językowej.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2022-09-17 - RBP Ostrava City Marathon: kto dobrze po...
  2022-07-06 - Już we wrześniu RBP Ostrava City Maraton...


Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2022-06-14, 19:33 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału.

 

damiano88

Autor: damiano88, 2022-07-06, 13:19 napisał/-a:
Bardzo mocno kusi ta Ostrava.. w tym roku lecę Berlin. A Czechy obowiązkowo w 2023 :D

 


 Ostatnio zalogowani
biegacz54
09:06
Hari
08:56
platat
08:54
uro69
08:53
bula
08:48
DzikMaltański
08:28
Admin
07:46
BemolMD
07:17
Leno
06:40
p5ychol
05:50
Lektor443
02:08
BULEE
00:18
krych26
00:04
przemek300
23:36
maste
23:29
42.195m
23:08
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |