Łubianka k.Torunia, 06 maja 2022, 06:00, 1891/1143376Organizator
XXIII Bieg Samorządowy za nami - relacja

LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - OPEN
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - DRUŻYNOWO
LINK 6: ARCHIWUM: ŁUBIANKA K.TORUNIA

Ponad 200 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie tegorocznego Biegu Samorządowego. Dziesięciokilometrowa trasa biegu wiodło przez urokliwe i malownicze zakątki Gminy Łubianka. Organizator przygotował również wiele atrakcji dla najmłodszych, dzięki czemu tegoroczne zawody w Święto Konstytucji przyciągnęły nie tylko biegaczy ale również ich rodziny i wielu kibiców.

W gminie Łubianka, Święto Konstytucji, od lat obchodzone jest na sportowo. Do Gminnego Parku Kultury w Łubiance zjeżdżają się biegaczki i biegacze z całego województwa, a nawet i Polski, by sprawdzić swoje siły na malowniczej trasie w Łubiance. Tegoroczny bieg również przyciągnął wielu uczestników, zarówno zawodowców, jak i osoby biegające bardziej rekreacyjnie.

Historia frekwencji OPEN

Relatywnie niska cena pakietu startowego, okazałe medale dla wszystkich uczestników i rodzinna atmosfera podczas całego wydarzenia – to właśnie przyciąga uczestników, a przede wszystkim charakteryzuje biegi w gminie Łubianka.

XXIII Bieg Samorządowy wygrał Mikołaj Zięba z Torunia, który poprzedni bieg ukończył na trzeciej pozycji. Tegoroczny jego czas, to 34:16 min. – o niespełna minutę lepszy od kolejnej osoby. Jako drugi metę przekroczył Zbigniew Kujawa, mieszkaniec Janowca Wielkopolskiego, z czasem 35:07 min. Trzecie miejsce zajął zwycięzca ubiegłego Biegu Samorządowego, Przemek Szpeciński z Rymania, który uzyskał czas 35:37 min.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: 4. Paweł Kokocki, 5. Łukasz Gapiński, 6. Bartosz Wiligalski (z Pigży / Gmina Łubianka), 7. Maciej Tomaszewski, 8. Krzysztof Retecki, 9. Paweł Skowroński, 10. Mateusz Szczepański.

Wśród kobiet zwyciężyła Anna Arseniuk z Górska – 40:36 min, zajmując jednocześnie dwudzieste czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jako druga bieg ukończyła Agata Malicka-Zacniewska z czasem 41:35 min.,a trzecia Sylwia Rok-Szpala (42:44 min.)

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z TKKF Kolejarz Bydgoszcz, na drugim miejscu stanęła drużyna Start Team Wąbrzeźno, natomiast trzecie miejsce podium należało do Parkrun Toruń.

Wśród mieszkańców gminy Łubianka kolejność była następująca: 1. Bartosz Wiligalski (Pigża), 2. Paweł Jasiński (Łubianka), 3. Marek Zieliński (Przeczno) oraz w kat. kobiet: 1. Agnieszka Lechowska (Łubianak), 2. Justyna Prowadzisz (Wybczyk), 3. Ewa Radzyńska-Kamyszek (Łubianka)

Organizatorzy zdecydowali o nie dublowaniu się kat. generalnych i kat. wiekowych, w związku z czym w poszczególnych kategoriach triumfowali:

Mężczyźni: do 19 lat – Jakub Krzyżykowski (Grębocin), 20-29 lat – Paweł Skowroński (Toruń), 30-39 lat – Paweł Kokocki (Wielka Nieszawka), 40-49 lat – Krzysztof Retecki (Ostromecko), 50-59 lat – Piotr Kasprzyk (Toruń), 60-69 lat – Krzysztof Raczyński (Bydgoszcz), 70 lat i więcej – Roman Berebecki (Rypin)

Kobiety: do 29 lat – Alicja Dorochowicz (Toruń), 30-40 lat – Magdalena Grabarska (Toruń), 41-54 lata – Beata Jarocka (Dąbrowa Chełmińska), 55 lat i więcej – Karin Van Tol (Świecie)

W kategorii samorządowców najlepsi okazali się: Mężczyźni: 1. Łukasz Gapiński (Ryńsk), 2. Juliusz Kalinowski (Lubichowo), 3. Tomasz Kubiak (Inowrocław). Kobiety: 1. Ewa Drawert (Łubki), 2. Joanna Malinowska (Czarne Błoto), 3. Katarzyna Jankowicz (Toruń)

Organizatorem XXIII Biegu Samorządowego była Biblioteka- Centrum Kultury w Łubiance. Zdjęcia z całego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej gpclubianka.pl oraz na facebooku

2022-04-25 - Ostania szansa, by zapisać się na XXIII ...
  2022-04-12 - Łubianka: 3 maja zapraszamy na XXIII Bie...