CITY TRAIL: w weekend biegali zawodnicy z Wrocławia i Katowic

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: PROFIL CYKLU NA FB
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI - KATOWICE
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - WROCŁAW

Kolejne dwa biegi jesienno-zimowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbyły się we Wrocławiu i Katowicach. Łącznie przełajowa „piątka” przyciągnęła 753 uczestników. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 210 młodych sportowców. Najbliższe zawody są zaplanowane na 4 grudnia w Warszawie oraz 5 grudnia w Bydgoszczy.

Wrocław

W sobotnich (27 listopada) zawodach we Wrocławiu zabrakło kilku czołowych zawodników, którzy walczyli na trasie Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim. Pod ich nieobecność triumfatorem biegu został specjalista od biegów górskich - Andrzej Witek, który minął metę z bezpieczną przewagą w czasie 16:06. Drugą lokatę, z czasem 16:31, wywalczył Dominik Dańkowski. Trzecie miejsce zajął Piotr Barnaś, który metę minął w czasie 17:13

Zwyciężczynią zawodów została multimedalistka mistrzostw Polski - Dominika Napieraj, która już czterokrotnie triumfowała w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL we Wrocławiu. Jej sobotni wynik to 18:11. Jako druga zawody ukończyła Emilia Liputa (18:30), a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Patas (18:58)

Wśród zawodników biegających w CITY TRAIL coraz większe grono stanowią osoby startujące w biegach górskich. – Zaczęłam biegać dwa lata temu, od jakiegoś czasu startuję także w górach. Wcześniej uważałam, że bieganie nie jest dla mnie – byłam aktywna, ćwiczyłam, jeździłam rowerem, ale do biegania nie mogłam się przekonać. Teraz nie wyobrażam sobie, że nie biegam. Sporo trenuję, a mój najdłuższy dystans pokonałam w dniu swoich 43. urodzin i były to właśnie 43 km – mówiła na mecie Anna Momot.

We wrocławskim Lesie Osobowickim pojawiło się ponad 500 uczestników – 416 dorosłych oraz 120 dzieci. Kolejne zawody z cyklu CITY TRAIL Wrocław są zaplanowane na 15 stycznia.

Katowice

W niedzielę (28 listopada), nad katowickimi stawami Janina i Barbara pojawiło się ponad 400 uczestników – 337 dorosłych oraz 90 dzieci.

Zawodnicy biegu głównego rywalizowali na nieco zmodyfikowanej trasie. Fragment ścieżek został zalany przez wodę z okolicznego stawu, co uniemożliwiło poprowadzenie biegowej trasy w tym miejscu. Nowy przebieg trasy będzie obowiązywał także na kolejnych zawodach.

– Jest teraz trochę szybciej, bo zmodyfikowany fragment prowadzi po asfaltowej ścieżce, aczkolwiek myślę, że nie ma to większego znaczenia – mówił na mecie zwycięzca - Oliwier Mutwil, który zaledwie 21 godzin wcześniej rywalizował – z powodzeniem na trasie Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim, gdzie wywalczył brązowy medal wśród seniorów oraz złoto w swojej kategorii wiekowej – młodzieżowców na dystansie 4 km.

– W sobotę się nie oszczędzałem, to prawda, ale wiedziałem, że kolejnego dnia muszę wystartować w CITY TRAIL. Chcę być sklasyfikowany w „generalce”, a w styczniowych i lutowych zawodach najpewniej nie będę mógł pobiec. Brak podczas CITY TRAIL Dawida Maliny, który na pewno podkręciłby tempo spowodował, że nie musiałem biec na 100% i jestem pewien mógłbym jeszcze nieco „urwać” z czasu, jaki osiągnąłem – dodał 22-letni zawodnik z Wodzisławia Śląskiego.

Wynik Oliwiera Mutwila to 15:58. Drugi na mecie zameldował się Mateusz Wolnik (17:05), a trzecie miejsce zajął Tomasz Wójcik (17:07)

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła powracająca do regularnego biegania po półrocznej przerwie Sylwia Ślęzak. – CITY TRAIL mnie zmotywował! Naprawdę! Brakowało mi tego zmęczenia i teraz na mecie czuję, jak bardzo! – mówiła po biegu 26-latka. – Wiem, z jakiego poziomu zaczynam treningi, co jest cenną wskazówką. Widzimy się w styczniu!

Jako druga zawody ukończyła Paulina Gaj (19:38), a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Jachimczyk-Korbut (20:14). Kolejne zawody z cyklu CITY TRAIL Katowice są zaplanowane na 16 stycznia.

Organizatorem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku

Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden.