Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

Wieruszów, 20 wrzesnia 2021, 17:46, 621/1265861Organizator
Relacja z Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 2: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 3: WYNIKI - OPEN
LINK 4: WYNIKI DRUŻYNOWO - PDF
LINK 5: ARCHIWUM: WIERUSZóW      

W dniu 19 września 2021 odbył się po raz pierwszy Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych, którego sponsorem tytularnym była HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski, i która była głównym sponsorem nagród finansowych w kategorii OPEN i wiekowych mężczyzn.

Organizatorami biegu, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach trzeciego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2021 r. pn.: „Wydarzenia Sportowe na Plus” byli: Gmina Wieruszów, Gmina Łęka Opatowska, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Spółdzielnia Socjalna Green Service.

215
2021
 
Historia frekwencji OPEN

Punktualnie o godz. 12.00 nastąpił start biegaczy. Start i meta półmaratonu zostały zlokalizowane przy Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Półmaraton rozegrany został na atestowanym dystansie 21,097 km i przebiegał przez niezwykle malowniczą Aleję Dębów Czerwonych. Na linii startu biegu stanęło blisko 225 biegaczy z różnych rejonów Polski i z zagranicy.

Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy na co dzień trenują w klubach. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał koszulkę techniczną oraz symboliczny medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Dla wszystkich zapewniony był posiłek regeneracyjny, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Teklinowie.

W związku z integracyjnym charakterem imprezy w biegu wzięły udział osoby z niepełnosprawnością, którzy rywalizowali na tym samym dystansie. Ponadto podopieczni jednostek zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnością m.in. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci OM Wieruszów, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie, czy Spółdzielni Socjalnej Green Service przed startem głównym przebiegli symboliczny odcinek Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych.

Damian Dyduch z czasem 1:11:41 i Alina Bosczuk z czasem 1:26:07 zostali zwycięzcami Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych. Drugie miejsce wywalczyli Ficner Anna (1:26:18) i Kozłowicz Tomasz (1:12:05), natomiast trzecie Bytner-Kwiatkowska Monika (1:27:40) oraz Kalinowski Zbigniew (1:12:39)

Za zajęcie miejsc I-VI w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn przewidziane były nagrody finansowe oraz puchary, których sponsorem była HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski.

W kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn za miejsca I-III również przewidziano nagrody finansowe i puchary, których sponsorami byli: AW Lider Andrzej Wolny, P.P.U.H. "MEBLOMAL" EX.IMPORT Justyna Kucharska, "IDŹCZAK-MEBLE" FIRMA PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWA Roman Idźczak, WUMEX Sp. z o.o. sp. komandytowa, Zofia Stempin P.W."BOLIVAR", Fabryka Mebli „Benix” Kaczorowscy Sp. J.

Zwycięzcy kategorii OPEN osób z niepełnosprawnością za miejsca I-III otrzymali nagrody finansowe i puchary. W kategorii drużynowej za miejsca I-III dla najszybszych 4 biegaczy z drużyny przewidziane były nagrody rzeczowe i puchary.

Dla najlepszej zawodniczki/ najlepszego zawodnika Gminy Łęka Opatowska i Gminy Wieruszów czekały karty podarunkowe oraz puchary. Dodatkowo kartę podarunkową oraz puchar otrzymali najstarsza zawodniczka i zawodnik zawodów.

Ponadto rozlosowane zostały pośród wszystkich startujących zawodników nagrody specjalne tj. voucher do Holiday Park & Resort - 7 dób hotelowych w DOMKU (max 9 osób), voucher do Holiday Park & Resort -7 dób hotelowych w APARTAMENCIE (max 4 osoby) oraz voucher do sieci drogerii Rosmann, których fundatorem była firma Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz Sp. j. Opatów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy kolejne rekordy! Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia powyższej imprezy.

Sponsor tytularny: HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski;

Organizatorzy: Gmina Wieruszów, Gmina Łęka Opatowska, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Spółdzielnia Socjalna Green Service;

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie;

Patronat medialny: TVP 3 Łódź www.lodz.tvp.pl, www.lodzkie.pl, Ilustrowany Tygodnik Powiatowy i powiatowy.pl, Radio SUD, Gazeta "Łącznik" i portal tugazeta.pl, Radio Ziemi Wieluńskiej; MaratonyPolskie.pl

Sponsorzy: Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz Sp. j. Opatów, Madonis Sp. z o.o., AW Lider Andrzej Wolny, P.P.U.H. "MEBLOMAL" EX.IMPORT Justyna Kucharska, "IDŹCZAK-MEBLE" FIRMA PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWA Roman Idźczak, WUMEX Sp. z o.o. sp. komandytowa, Zofia Stempin P.W."BOLIVAR", Fabryka Mebli „Benix” Kaczorowscy Sp. J.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2021-09-01 - Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych...
  2021-05-22 - Oficjalna mapa Półmaratonu Aleją Dębów C...
  2021-05-14 - Zapraszamy na Półmaraton Aleją Dębów Cze...Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2021-05-14, 09:31 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w pierwszej edycji imprezy!

 
 Ostatnio zalogowani
heelmaes
12:18
Jurek z Jasła
12:03
FiKa
12:03
kirc
11:53
przemek300
11:42
seba1
11:38
jaro109
11:36
Admin
11:26
DzikMaltański
11:17
eldorox
11:14
pckmyslowice
11:12
jagódka
10:53
kostekmar
10:30
klewiusz
10:27
kasjer
10:16
sergio1971
10:10
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |