Rybnik, 02 grudnia 2019, 18:00, 1718/263060Organizator
Rybnik: Jubileuszowy i rekordowy Bieg Barbórkowy

LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: WYNIKI KOBIET - PDF
LINK 6: ARCHIWUM: RYBNIK

1 grudnia w samo południe wystartował jubileuszowy, 15. Bieg Barbórkowy. Tegoroczny limit uczestników wynosił 1015 osób i został wypełniony kilka dni przed imprez±. Ostatecznie na mecie rybnickiego biegu zameldowało się 923 biegaczy, co jest rekordem frekwencji Biegu Barbórkowego.

– Bardzo się cieszymy, że nasz bieg z roku na rok cieszy się większa popularno¶ci±. Jubileuszowa edycja była okazj± do wyróżnienia wszystkich osób, zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, z Maciejem Ciepłakiem na czele, który był inicjatorem powstanie tego biegu. To wydarzenie jest też hołdem dla górników, ich pracę i po¶więcenie bardzo doceniamy – mówi Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u, który czynnie bierze udział w organizacji biegu od jego pierwszej edycji.

Historia frekwencji OPEN

Ostatecznie trasę 10 km najszybciej pokonał Mateusz Mrówka, potrzebował na to 31 minut i 28 sek. Było to drugie, kolejne zwycięstwo mieszkańca Radlina, najlepszego także w kategorii najszybszy górnik. Za jego plecami finiszowali: Ukrainiec Pavlo Olinyk oraz Abderrahim Elasri z Maroka. W¶ród kobiet wygrała Maryna Nemczenko (37:55) z Ukrainy, przed Joann± Griman i Aleksandr± Jachimczyk.

Bieg Barbórkowy był także zwieńczeniem III Rybnickiego Grand Prix Rybnika, na który składaj± się oprócz tej imprezy: Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy i Kamień Extreme. Po podliczeniu wszystkich wyników okazało się, że w¶ród mężczyzn wygrał Marcin Ciepłak, a w¶ród kobiet Joanna Griman.

Z LINI METY

Mateusz Mrówka, 1. w klasyfikacji open, najlepszy górnik: Biegło mi się dobrze, smogu w ogóle nie czułem. Dyktowałem swoje tempo, widziałem jak Ukrainiec mnie dogania, na ostatnim kilometrze przyspieszyłem, mój główny rywal osłab i udało się wygrać. Trasa biegu była trochę zmieniona i uważam, że jest lepsza. Jestem bardzo zadowolony, że obroniłem 1. miejsce, wywalczone w ubiegłym roku no i ci±gle jestem najszybszym górnikiem. Jak zdrowie dopisze, to za roku ponownie powalczę o zwycięstwo w tym biegu.

Marcin Ciepłak, najszybszy rybniczanin, 1. w Grand Prix Rybnika: Na pocz±tku biegło nas w czołówce sze¶ciu, potem zostało nas pięciu. Na 3. kilometrze była pierwsza górka i wtedy Mateusz Mrówka z Ukraińcem i Marokańczykiem przy¶pieszyli i biegli z przodu. Mi udało się utrzymać 4. pozycję do samej mety. Cieszę się, że wygrałem klasyfikację najlepszego rybniczanina, któr± ostatnio regularnie wygrywał Dawid Malina, a w tym roku z powodu kontuzji nie mógł wystartować. Dopingował mnie jednak na trasie za co bardzo mu dziękuję. Dzięki zmienionej trasie bieganie jest prostsze i lepsze. Fajnie, że pogoda dopisała, rano byłem ubrany dwa razy grubiej, ale wyszło słońce i wydawało się, że jest całkiem ciepło, chociaż trudno tak powiedzieć, patrz±c na termometr.

Joanna Griman, 2. w klasyfikacji open, najszybsza rybniczanka, 1. w Grand Prix Rybnika: Poprawiłam swój czas z ubiegłego roku o trzy minuty, jestem z tego powodu bardzo zadowolona. To wszystko efekt sumienno¶ci i regularnych treningów. Bardzo lubię biegać w tak± pogodę, nawet bardziej niż w ciepłe, upalne dni. Udało mi się wygrać, podobnie jak w ubiegłym roku, całe Rybnickie Grand Prix. To super pomysł, że jest taki cykl, to motywuje do startów i pomaga w trenowaniu. Powiem tak, kocham te nasze rybnickie biegi, dlatego planuję też wystartować we wszystkich w przyszłym roku.

2019-10-30 - Rybnik: trwaj± zapisy na 15. Bieg Barbór...