Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

Sieraków, 18 maja 2019, 08:23, 496/179666Organizator
Nadchodzi ósma edycja JBL Triathlon Sieraków

LINK 1: STRONA TRIATHLON SIERAKÓW
LINK 2: STRONA CYKLU TRI TOUR
LINK 3: ARCHIWUM: SIERAKóW      

Tegoroczny sezon zawodów triathlonowych zbliża się wielkimi krokami. Już w weekend 24-26 maja entuzjaści tej dyscypliny przybędą do Sierakowa, gdzie odbędzie się pierwsza w 2019 r. impreza z cyklu Tri Tour - JBL Triathlon Sieraków.

Już po raz ósmy triathloniści z całej Polski, a nawet Europy, zameldują się w Sierakowie. Tutejsze zawody cieszą się opinią jednych z najlepszych w kraju, a ponadto stanowią swego rodzaju inaugurację sezonu startowego. Ogromna popularność imprezy i szeroka oferta wydarzeń towarzyszących przyciąga nad Jezioro Jaroszewskie tysiące zawodników wraz z rodzinami i kibicami. Na tegoroczną edycję, która odbędzie się w dniach 24-26 maja, zapisało się już ponad 2000 uczestników!

Malownicza sceneria Krainy 100 Jezior to arena wyjątkowych zawodów. Sieraków, dysponując bogatą bazą noclegową i gastronomiczną, a także wyśmienitym ukształtowaniem środowiskowym, jest doskonałym miejscem dla entuzjastów sportu.

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się na trzech dystansach: 25 maja dystans 112,99 km – popularnie zwany „połówką” oraz dystans 28,25 km – ⅛, natomiast dzień później dystans 56,5 km – ¼, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo w programie JBL Triathlon Sieraków przewidziano rywalizację sztafet oraz zawodników PRO. Nie mogło zabraknąć rozgrywek dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy wystartują w biegu, zaś ci nieco starsi będą mogli sprawdzić się w duathlonie na różnych dystansach. Organizatorzy zadbali również o kibiców, dla których przygotowano liczne atrakcje na plaży miejskiej, w pobliżu startu i mety zawodów.

Szczególną uwagę poświęcono zapewnieniu jak najlepszych warunków zawodnikom. Prócz zaplecza zgodnego ze standardami najlepszych imprez triathlonowych, do ich dyspozycji będzie m.in. bezpłatny serwis rowerowy przed zawodami, które w całości zabezpieczać będą służby medyczne i porządkowe. Nadzór nad przebiegiem imprezy sprawować będą licencjonowani sędziowie PZTri.

W trakcie samych zawodów, uczestnicy mogą liczyć na punkty żywieniowe na trasie, gdzie będą dostępne zarówno żele energetyczne, napoje, jak i lód. Na trasie postawione zostaną także kurtyny wodne. Na mecie na triathlonistów czekać będą pamiątkowe medale i dyplomy. Po zawodach będzie można skorzystać także z masażu w specjalnie przygotowanej strefie, schłodzić ciało pod prysznicami lub w basenach oraz posilić się rozmaitymi daniami i napojami. Ponadto każdy zawodnik otrzyma swoje zdjęcie, na którym uwieczniony zostanie czas, w jakim pokonał JBL Triathlon Sieraków.

Impreza rozpocznie się już w piątek 24 maja. Tego dnia odbędą się zawody dla dzieci, zaś wszyscy startujący w kategoriach dla dorosłych będą mogli m.in. wziąć udział w treningu pływackim czy oficjalnym przejeździe trasy rowerowej. Wieczorem na zawodników czeka odprawa techniczna i tradycyjne pasta party. W sobotę odbędzie się rywalizacja na dystansach 112,99 i 28,25 km. Na niedzielę zaplanowano zawody na dystansie 56,5 km i oficjalnie zakończenie imprezy.

Podczas wszystkich trzech dni JBL Triathlon Sieraków odbywać będą się targi expo, na których prezentowany będzie sprzęt sportowy. Organizatorzy zadbali także o wszystkich tych, którzy na zawodach pojawią się w roli kibiców lub widzów. Od piątku do niedzieli będzie można rozsmakować się w daniach serwowanych przez licznych wystawców w strefie FOOD TRUCK, a także sprawdzić atrakcje czekające w Strefie Rozrywki.

Szczególną uwagę warto poświęcić spotkaniu z Maciejem Hawrylakiem, autorytetem w świecie polskiego triathlonu, wicemistrzem świata na dystansie podwójnego Ironmana, autorem książki „Ciekawość Następnego Dnia”. Wykład Macieja Hawyrlaka i dyskusja odbędą się po odprawach technicznych w piątek i sobotę, kolejno 24 i 25 maja.

Szczegółowy harmonogram imprezy oraz dodatkowe informacje organizacyjne dostępne są na stronie triathlonsierakow.pl

Zapraszamy także do udziału w całym cyklu TRI TOUR 2019
Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


 Ostatnio zalogowani
chris_cros
17:31
Lamija
17:19
Jarek42
17:05
zecikos
17:00
oksanka
16:58
Grzegorz Szober
16:51
Bystry1983
16:46
przemek300
16:44
nona40
16:43
nedvedstu
16:41
dawidcyt
16:31
rafalek1980
16:23
ab
16:22
KKFM
16:22
Tusik
16:20
michu77
16:08
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |