LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - KATOWICE
LINK 6: ARCHIWUM: WROCłAW
LINK 7: ARCHIWUM: KATOWICE
LINK 8: ARCHIWUM: SZCZECIN

W weekend 19-20 stycznia zakończyła się czwarta (z sześciu zaplanowanych) seria biegów w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę startowali biegacze z Wrocławia, a w niedzielę z Katowic i Szczecina. Kolejne biegi są zaplanowane na 2 i 3 lutego.

Wrocław: dominatorzy nie zawiedli

Sobotnie warunku sprzyjały biegaczom - ścieżki w Lesie Osobowickim były zmrożone, a delikatna warstwa śniegu raczej nie utrudniała rywalizacji. W takich okolicznościach wystartowało 481 osób. Zwycięstwo odnieśli Dominika Napieraj i Dariusz Boratyński. Nie zabrakło także zawodów dla dzieci i młodzieży - wzięło w nich udział 200 młodych sportowców.

Dominika Napieraj to nie tylko najszybsza z kobiet sobotniego biegu, ale także triumfatorka klasyfikacji generalnej. Podopieczna Jacka Wośka wygrała cztery dotychczas rozegrane biegi edycji 2018/2019 i tym samym zapewniła sobie czwarty sukces w „generalce” – wygrywała już w sezonach 2014/2015, 2015/2016 i 2016/2017. Jej czas to tym razem 17:52. Drugą lokatę wywalczyła Małgorzata Zieleń (wynik 18:13), a trzecie miejsce zajęła Karina Minorczyk (18:59)

Sobotnia wygrana Dariusza Boratyńskiego oznacza, że jest on bardzo blisko trzeciego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu - Darek zwyciężył w trzech biegach trwającej edycji. Jego wynik to tym razem 15:32. Drugie miejsce zajął Mikołaj Czeronek (czas 15:34), a trzeci był Andrzej Witek (15:36)

Cykl CITY TRAIL to dla wielu biegaczy okazja do spotkania się ze znajomymi lub spędzenia czasu z rodziną – Szczęśliwie udało mi się wciągnąć w bieganie dwie córki, zięcia i wnuczkę. Swoje bieganie zaczynałam 12 lat temu – jako gospodyni domowa chodziłam na ścieżki biegowe, czyli takie biegowe zajęcia w grupie pod okiem trenerów. Jestem przeszczęśliwa, że zachęciłam do biegania moje dzieci, nie mogłoby być lepiej. W naszym domu rozmowy o bieganiu to norma i choć ja nie biegam szybko, to mniej więcej orientuję się w czasach, jakie osiągają ci najlepsi – mówiła na mecie Krystyna Ksok, która startuje w CITY TRAIL od 2014 roku.

Kolejne zawody w Lesie Osobowickim odbędą się 23 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 16 marca.

Wymagająca trasa w Katowicach

Ścieżki nad stawami Janina i Barbara w Katowicach były w niedzielę pokryte solidną warstwą lodu, przez co uzyskanie wartościowych wyników było niemal niemożliwe. Zwyciężczynią zawodów została – po raz trzeci w edycji – Sylwia Ślęzak, która uzyskała czas 19:09. Drugie miejsce zajęła Magdalena Pasek (20:39), a trzecią lokatę wywalczyła Paulina Gaj (21:05). Wygrana Sylwii oznacza, że pochodząca z Częstochowy zawodniczka ma dużą szansę na trzeci triumf w klasyfikacji generalnej – do końcowego sukcesu potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa.

Triumfatorem zawodów został Oliwier Mutwil (z czasem 16:28). Drugi na mecie był Piotr Mrachacz (17:01), a trzecie miejsce zajął Karol Grabowski (17:12). Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest niezwykle interesująca, bo o zwycięstwo będzie walczyć kilku zawodników, m.in. najszybszy w niedzielę Oliwier Mutwil oraz nieobecni tym razem Szymon Topolnicki i Dawid Malina.

Z możliwości sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie nad stawami Janina i Barbara skorzystało w niedzielę 407 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 130 młodych sportowców.

Wśród startujących w CITY TRAIL Katowice są osoby przyjeżdżające nad stawy Janina i Barbara z całego Śląska – Mieszkam w Bielsku-Białej, a w CITY TRAIL startuję pierwszy sezon – dzisiaj ukończyłem swój trzeci bieg na tej trasie. Na zawody przyjeżdżam ze znajomymi, z grupy z którą trenuję. Są to co prawda zajęcia w klubie i na siłowni, ale w weekendy zdarza nam się też razem biegać – mówił na mecie jeden z uczestników imprezy - Maciej Zieliński - Starty w terenie, w górach to zdecydowanie to, co lubię najbardziej. Biegam od trzech lat i w tym czasie ukończyłem tylko kilka biegów ulicznych. Asfalt to nie mój świat – podkreślił zawodnik.

Kolejne zawody w Katowicach odbędą się 24 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 17 marca.

Coraz ciekawiej w klasyfikacji generalnej w Szczecinie

W niedzielnym biegu nad Jeziorem Szmaragdowym wystartowało 679 osób. Nie zabrakło także zawodów dla dzieci i młodzieży - wzięło w nich ponad 200 młodych sportowców.

Ścieżki nad Jeziorem Szmaragdowym były twarde i suche, co w styczniu można określić jako bardzo dobre warunki do biegania. Zwyciężczynią zawodów została – po raz drugi w edycji – Monika Jackiewicz, która uzyskała czas 19:43. Drugie miejsce zajęła Paulina Grzegórzek (20:06), a trzecią lokatę wywalczyła Małgorzata Szabłowska (21:30). Niedzielna wygrana Moniki oznacza, że pochodząca z Warmii zawodniczka nadal ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej – podstawowy warunek – musi wystartować w dwóch ostatnich biegach edycji.

Najszybszym zawodnikiem został Szymon Belgrau (z czasem 16:32). Drugi na mecie był Artur Olejarz (16:53), a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Minko (17:35). Wygrana Szymona oznacza, że w klasyfikacji generalnej – podobnie, jak w przypadku kobiet – zrobiło się bardzo ciekawie. Na końcowy triumf nadal mają szanse trzej zawodnicy – właśnie Szymon Belgrau, drugi w niedzielę Artur Olejarz (zwycięzca dwóch biegów edycji) oraz nieobecny tym razem Michał Groberski.

- Bardzo się cieszę z dzisiejszego zwycięstwa. W poprzednich biegach ta sztuka mi się nie udała – raz byłem drugi i raz trzeci. Miesiąc temu rozpocząłem współpracę z Bartoszem Nowickim i jak widać zmiana trenera szybko przynosi efekty. Dzisiaj od początku ruszyłem mocno, w zasadzie już na starcie zostawiłem Artura z tyłu i do mety wygranej nie oddałem. Tak samo, jak dzisiaj, obiecuję walczyć w generalce – łatwo zwycięstwa nie oddam – zaznaczył na mecie Szymon Belgrau.

Kolejne zawody w Szczecinie odbędą się 17 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 24 marca.

Cykl CITY TRAIL charakteryzuje się nietypową formułą podsumowania sezonu. W każdej z lokalizacji (łącznie jest ich dziesięć: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław), po zakończeniu części sportowej organizowana jest uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy. Najbliższe biegi CITY TRAIL odbędą się 2 lutego w Poznaniu oraz 3 lutego w Bydgoszczy i Łodzi.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku

2019-04-18 - CITY TRAIL: Podsumowanie sezonu - przeła...
  2019-03-26 - CT: biegi w Lublinie, Warszawie i Szczec...
  2019-03-21 - CITY TRAIL: Poznań rozpoczął tournée pod...
  2019-03-19 - CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wrocławi...
  2019-03-11 - CITY TRAIL: ostateczne rozstrzygnięcia w...
  2019-03-05 - Zakończenie części sportowej CITY TRAIL ...
  2019-02-18 - CITY TRAIL w Lublinie, Warszawie i Szcze...
  2019-02-11 - CITY TRAIL: zima w Olsztynie, wiosna w T...