Radom, 09 maja 2018, 13:00, 1618/195800Monika Zychowicz
Radom: Bieg Konstytucji 3 Maja za nami, więc pora na chwilę podsumowań

LINK 3: WYNIKI 10 KM - OPEN
LINK 4: WYNIKI 10 KM - BEZWZGLĘDNE
LINK 5: WYNIKI 5 KM - PDF
LINK 6: ARCHIWUM: RADOM

To był kolejny bieg w tym roku organizowany przez Stowarzyszenie Biegiem Radom!, który osiągnął rekordową frekwencję. Limit 500 miejsc na dwa dystanse (5 km i 10 km) został osiągnięty na 7 dni przed imprezą. Musimy przyznać, że zainteresowanie naszymi biegami zaskoczyło nas tym razem bardzo pozytywnie, jednak z bólem serca musieliśmy odmawiać wielu chętnym, którzy niemalże do ostatniej chwili pytali o wolne miejsca i możliwość wystartowania w biegach.

Wszystkie dystanse w tym dniu ukończyło 665 zawodników – 292 osoby (10 km), 170 osób (5 km), a 203 zawodników wystartowało w biegach dzieci i młodzieży. Ta ostatnia liczba bardzo nas cieszy – widać, że rośnie młode pokolenie, które też chce aktywnie spędzać wolny czas. A dzień był wyjątkowo piękny, pogoda zachęcała do tego, żeby wyjść z domu i zaczerpnąć świeżego powietrza. Dlatego kibiców na trybunach również nie brakowało.

Historia frekwencji KOBIETY

A biegacze? Niektórzy narzekali, że było aż za ciepło, bo oprócz niezwykle upalnej majowej pogody podczas całej imprezy panowała również bardzo gorąca, wspaniała atmosfera. Ale biegacze już tak mają, że czasem lubią ponarzekać. Dobrze, że tylko na pogodę :-)

Bieg na dystansie 10 km wygrał Dawid Kubiec, który przebiegł w czasie 35:52, natomiast wśród kobiet pierwsza była Karolina Waśniewska ze Stowarzyszenia Biegiem Radom!, która ukończyła bieg w czasie 38:32. Na dystansie 5 km najlepsi byli: wśród mężczyzn – Mateusz Dębski (16:52) oraz Anna Gorecka (22:53)

Bieg Konstytucji 3 Maja (dystans 10 km) był pierwszym biegiem Radomskiego Tryptyku. Dlatego oprócz standardowej klasyfikacji mamy klasyfikację bezwzględną, która obowiązuje w całym cyklu biegów. W klasyfikacji bezwzględnej uzyskane czasy są przeliczane z zastosowaniem mnożników uwzględniających wiek i płeć zawodnika! W ten sposób stwarzamy równe szanse na końcowy sukces dla wszystkich uczestników tej rywalizacji. I tak ciekawostką jest, że Brodacki Waldemar, który uzyskał czas 42:53 i zajął 26 miejsce w klasyfikacji OPEN na 10 km, po uwzględnieniu płci i wieku w klasyfikacji bezwzględnej uzyskał czas 33:58 uplasował się na 2 pozycji. Wśród Pań największy przeskok zrobiła Anna Piskorz, która z czasem 53:31 była na 163 miejscu, a w klasyfikacji bezwzględnej uzyskała czas 34:44 i wskoczyła na 5 pozycję – tym samym przeskoczyła o 158 miejsc.

Niestety musiały być też spadki. Dawid Kubic z pierwszej pozycji w klasyfikacji bezwzględnej spadł na miejsce 9. Jak widać w tej rywalizacji wszystko może się zdarzyć. Już po pierwszym biegu można zauważyć, że wyniki są nieprzewidywalne. A co będzie się działo po drugim i trzecim biegu? Sytuacja w każdej chwili może się diametralnie zmienić.

Dlatego nie odpuszczajcie – zapisujcie się na kolejne biegu z cyklu Radomski Tryptyk. Kolejny bieg – tym razem na dystansie półmaratonu – już 24 czerwca.

2018-02-24 - Radomski Tryptyk - rozpoczynamy Biegiem ...