Kępno, 02 maja 2018, 11:21, 1740/212102Marek Kłoczaniuk
V Kępiński Bieg Uliczny: relacja, wyniki

LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: KęPNO

Sportowcy z Polski i Ukrainy zdominowali V Kępiński Bieg Uliczny w Kępnie. Wygrał Ukrainiec Paweł Olijnyk z KB Rawicz, przed Kamilem Makosiem i Krzysztofem Wi¶niowskim z Bolesławca. W¶ród kobiet triumfowała Sylwia Ejdys-Tomaszewska z Wrocławia. Druga była Ukrainka Swietlana Olijnyk, a trzecia jej rodaczka Julia Diatlova. Obie reprezentowały KB Rawicz.

Rywalizowano na dystansie 10 km. Start do biegu nast±pił w samo południe. PóĽniej zawodnicy biegli ulicami centrum miasta. Organizatorem V Biegu Ulicznego była spółka „Projekt Kępno”.

Historia frekwencji OPEN

Zwycięzca potrzebował 00:31:22 sekund czasu aby pokonać trasę. Bieg był szybszy niż rok temu o prawie minutę, a wielu uczestników pobiło swoje rekordy życiowe. Z powiatu kępińskiego kolejny raz najszybszy był Damian Dyduch z Grębanina.

6. GÓRECKA MARTA, POL - 00:43:10

Mistrzem Kępna (klasyfikacja dla zawodników z Gminy Kępno) został Tomasz Grzemba, który w klasyfikacji ogólnej był 13. Drugi w Mistrzostwach Kępna był Krzysztof Szczot (KS Gepard) a trzeci Aleksander Gania. W¶ród kępnianek wygrała Martyna Kaczor. Druga przybiegła Magdalena Cierpik, a trzecia Weronika Szkutnik.

Warto wspomnieć, że w klasyfikacji drużynowej wygrali przedstawiciele 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano KS Gepard Kępno, a na 4 KS Leniwiec. Na uwagę zasługuje fakt, że bez problemów bieg ukończyła 82-letnia Janina Rosińska z Pabianic. Kolejny uliczny bieg w Kępnie - 11 listopada.

2018-04-19 - 11 dni do startu w V Kępińskim Biegu Uli...
  2018-03-13 - 50 dni do startu w V Kępińskim Biegu Uli...