Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

Afryka, 08 listopada 2017, 06:32, 896/179578Ewa Kawiecka
Najwyżej rozgrywany maraton na Ziemi już za miesi±c!

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AFRYKAPierwszy w historii maraton na wysoko¶ci 5.895 m, wystartuje ze szczytu Kilimanjaro Uhuru Peak już 9 grudnia. W imprezie wezm± udział biegacze z Polski i zagranicy, m.in.: Piotr Hercog, Mikołaj Kowalski - Barysznikow, Catherine Sun, Parvaneh Moayedi oraz Michał Gawron, który jest także głównym organizatorem imprezy. Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Misja Medyczna.

Organizowany przez Polaka, międzynarodowy bieg w ekstremalnych warunkach to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które odbędzie się na terenie Parku Narodowego Kilimanjaro. Tegoroczna, pilotażowa edycja wydarzenia to podwójne wyzwanie, bowiem uczestników czeka nie tylko zmaganie się z własnymi organizmami, ale i wiele niewiadomych, jakie mog± pojawić się na szlaku. To jednak bardziej zachęca niż przeraża, gdyż Michał Gawron zgromadził grupę zapaleńców, którzy nie boj± się podejmować ryzyka, lubi± wyzwania, a przede wszystkim kochaj± biegać.

Hamadi Go - współorganizator biegu to licencjonowany przewodnik po Kilimanjaro, który na szczycie tej góry był już ponad 200 razy. Piotra Hercoga tym, którzy ¶ledz± polskie i zagraniczne ultramaratony, przedstawiać nie trzeba – to nie tylko profesjonalny biegacz, ale i trener sportowy, zdobywca pierwszego miejsca w BaikalIce Marathon w 2016 r. oraz Ultra Fiord Patagonia 2016. Catherine Sun, nie tylko ukończyła szereg zawodów takich, jak choćby Ultra -Trail oraz zdobyła wiele tytułów i medali, ale jest także założycielk± RunningTribe, organizacji promuj±cej bieganie w Chinach.

Parvaneh Moayedi jest ambasadork± biegania oraz uczestniczk± ponad tysi±ca maratonów i ultramaratonów, a także autork± opracowania Iran do America. Running 1001 Marathons. Ekipę zasila także: wielbiciel biegania, ultramaratończyk i współzałożyciel pisma po¶więconego ultramaratonom - Mikołaj Kowalski- Barysznikow, Iwona El Tanbouli – wielbicielka gór, na co dzień pracuj±ca w redakcji największego, polskiego pisma po¶więconego podróżom, Ania Pontus - przewodniczka po Kilimanjaro, alpinistka i biegaczka, Piotr Dymus - profesjonalny fotograf sportowy, Maciej Jabłoński - filmowiec oraz Ania Gregorczyk - anestezjolog, wielbicielka gór i oficjalny lekarz wyprawy. Zarówno ona, jak i inna uczestniczka wydarzenia - Ewa Piekarska - zwi±zane s± z Polsk± Misj± Medyczn±, która została oficjalnym patronem wydarzenia. To humanitarna, pozarz±dowa, organizacja non-profit.

Jej głównym celem jest ratowanie życia i łagodzenie cierpienia poprzez opiekę zdrowotn±, pomoc humanitarn± i rozwojow±. PMM zajmuje się profesjonaln± pomoc± medyczn± ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów, ale także operacjami ratowniczymi, ochron± imprez masowych oraz działaniami na rzecz ochrony promocji zdrowia. PMM od lat działa w regionie Afryki Wschodniej, gdzie m.in. prowadzi szkolenia z zakresu ratownictwa specjalistycznego.

Patronaty medialne nad wydarzeniem objęły: Kingrunner oraz NationalGeographic Polska

Więcej informacji na: http://kiliextrememarathon.com/

Kontakt dla mediów: media@kiliextrememarathon.com

tel. 608 58 91 65


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


 Ostatnio zalogowani
POZDRAWIAM
11:38
INVEST 83
11:35
entony52
11:26
42.195m
11:13
Virtual Run Polska
11:12
kasar
10:54
kocurek251
10:48
henrykchudy
10:41
chris_cros
10:37
benfika
10:35
Borrro
10:34
Bartu¶
10:16
Redakcja
10:14
Admin
10:07
arek354
10:00
seba1
09:56
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |