Hajnówka, 11 pazdziernika 2017, 11:04, 1598/143873Małgorzata Muszkatel

LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - OPEN
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - DRUŻYNY
LINK 6: ARCHIWUM: HAJNóWKA

Dla prawdziwego miłośnika biegania każdy czas i każde miejsce będzie dobre, aby oddać się swojej pasji. Jednak bieganie po lesie to zupełnie inna jakość, która niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Las jest naturalnym środowiskiem do biegania. Miękkie podłoże amortyzuje wstrząsy, mięśnie i stawy pracują w większym zakresie, las przynosi człowiekowi odprężenie i wyciszenie, przywraca równowagę psychiczną. Kontakt z naturą jest bardzo ważny, szczególnie dla mieszkających w dużych miastach, gdzie zieleni jest jak na lekarstwo.

Historia frekwencji OPEN

My mamy ogromne szczęście, że mieszkamy na skraju Puszczy Białowieskiej i możemy organizować niepowtarzalny bieg przełajowy na dystansie 12 kilometrów. W tym roku ósma edycja Hajnowskiej Dwunastki odbyła się 7 października, tradycyjnie na terenie Nadleśnictwa Hajnówka.

Trasa w tym roku była bardzo wymagająca, po kilkudniowych opadach grzązka, ze śliskimi wzniesieniami i zbiegami, czasem trzeba było omijać kałuże i gałęzie. Tak urozmaiconą przez naturę trasę pokonało 223 zawodników.

Do Hajnówki przybyło wielu sympatyków biegania wraz z rodzinami. Dwunastka stała się bowiem imprezą rodzinną. A to dlatego, że również najmłodsi mogli spróbować swoich sił w „Biegu za żubrem”. 500-metrowy odcinek pokonało 44 młodych zawodników.

Najszybciej do mety dobiegł Paweł Krochmal z Warszawy z czasem 41,20. Brawo, Paweł :). Najszybszą kobietą okazała się Olga Malik z Podborza, która pokonała trasę w czasie 53,41.

Z Hajnowian najszybszy był Adam Bondaruk - 47,54, a z kobiet Jagoda Tomaszuk – 58,20. Bardzo cieszy nas fakt, że bieg ukończyło aż 55 Hajnowian, a jeszcze bardziej, że Hajnówka Biega zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wysiłek wszystkich zawodników włożony w pokonanie dystansu został nagrodzony imiennymi medalami z rogu jelenia. Na mecie czekała gorąca herbata oraz banany i pączki. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwało pogotowie ratunkowe, straż leśna, straż graniczna, sędziowie oraz policja. Po biegu wszystkim chętnym zapewniony był transport do Parku Wodnego.

WYNIKI:

OPEN
DRUŻYNY

Hajnowski Dom Kultury reprezentowany przez wokalistki i zespół taneczny „Przepiórka” umilił uczestnikom czas oczekiwania na dekorację. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez Nadleśnictwo Hajnówka kiermasz rzemiosła, na którym można było nabyć pamiątki. Podczas trwania imprezy, w specjalnym ambulansie można było oddać z leśnikami krew.

Zwycięzcy otrzymali oryginalne ceramiczne Puchary Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka i po słoiku miodu z pasieki pana Anatola Filipczuka, pozostali w kat. open niemniej ciekawe trofea. Poza tym zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami. Dekoracji dokonali Burmistrz – Jerzy Sirak oraz Nadleśniczy Grzegorz Bielecki.

Po dekoracji wszyscy zawodnicy z rodzinami zostali zaproszeni przez Dyrektora OSiR – Mirosława Awksentiuka na poczęstunek. Dużym wzięciem cieszyła się degustacja dzika z rożna. Rozmowy i biesiadowanie przy ognisku umilił występ zespołu Metrum. Na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia, puszczanie wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy. Nie zabrakło też chętnych do tańca. Część biegaczy oprócz miłych wspomnień, zabrała do domu rozlosowane nagrody rzeczowe.

Biegowe zmagania uwieczniła Telewizja Kablowa Hajnówka.

Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji dziękują za pomoc przy realizacji imprezy sportowej:

Nadleśniczemu Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorzowi Bieleckiemu i jego pracownikom, Funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Białowieży,