Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

         

Wałbrzych, 11 wrzesnia 2017, 07:18, 350/101204Bolesław Kozłowicz
I Górski Półmaraton Wałbrzych. RWSB na ostatniej prostej

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: WYNIKI BIEGU - PÓŁMARATON
LINK 4: WYNIKI BIEGU - 10 KM
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: WAłBRZYCH      

Prawie 300 osób, mimo nagłego załamania pogody, pojawiło się na starcie kolejnego górskiego biegu zaliczanego do cyklu Runner"s World Super Bieg. Debiut Wałbrzycha w rodzinie biegów RWSB był niezwykle udany, a chęci do biegania nie popsuła nawet kapryśna deszczowa aura, która dołożyła swoje do skali trudności tych zawodów.

Górujący nad startem i metą masyw Chełmca co jakiś czas ginął we mgle i siwych deszczowych chmurach, a właśnie tam toczyła się rywalizacja na obu wałbrzyskich dystansach, bo oprócz półmaratonu mieliśmy też bieg na 10 km.

284
2017
 
Historia frekwencji OPEN

Było błoto, były kamienie, korzenie, męczące podbiegi i karkołomne zbiegi. Jednym słowem - mieliśmy tego dnia w Wałbrzychu bieg górski z prawdziwego zdarzenia.

Pierwsi na mecie pojawili się więc oczywiście zawodnicy kończący "dychę", a bieg zakończył się zwycięstwem Bartosza Zająca (BZ Training System). Drugie miejsce zajął Rafał Matyja (Huta Julia Sport Team), a trzecie Bartłomiej Wojsław (KB Sobótka)

W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Kinga Jurczyk (Matner Running Team), wygrywając bieg przed Pauliną Szarzyńską (Młode Wilki) i Dominką Wyleżoł (Biegamdlazdrowia.pl)

Na zwycięzcę półmaratonu trzeba było poczekać nieco ponad półtorej godziny, a na najwyższym stopniu podium stanął Ondrej Penc (Cyklo Tony) z Czech. Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław) zameldował się na pozycji drugiej, a Kamil Musielski (Lincoln Electric Bester Run Team) na trzeciej. Jagoda Durkalec z Bolkowa wygrała półmaraton wśród kobiet, na drugim miejscu dobiegła Agnieszka Górniak - Antkowiak (Oborygeni), a na trzecim Natalia Bihun (GT Rat)

Dodatkową klasyfikacją były Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w biegach górskich i, jak należało się spodziewać, miasto - gospodarz wystawiło silną biegową reprezentację. Dekorację uzupełniło nagradzenie najlepszych zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych oraz w dwóch klasyfikacjach drużynowych. Najtwardsi z twardych pojawili się w minoną niedzielę na starcie tych dwóch górskich biegów, mogąc tylko domyślać się jakie atrakcje czekają na trasie. Zbiegi, a zwłaszcza jeden, będą na pewno długo jeszcze pamiętane i wspominane.

Każdy bieg spod znaku RWSB przynosi w tym roku coś nowego - nowe trasy, nowe miejsca, nowe niespodzianki. Startowaliśmy już w tym roku w ulewnym deszczu, śniegu, gradzie, w palącym słońcu i porywistym wietrze. Cykl powoli zmierza do mety, niesiony pozytywną energią zawodników, którzy coraz liczniej przyjeżdżają na kolejne edycje i wracają na następne.

8 października finał RWSB 2017 - bieg alpejski 4F Świeradów RUN - na Stóg Izerski. Tego dnia poznamy zwycięzców w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Runner"s World Super Bieg.

Organizatorzy cyklu zapraszają również na jedyny w swoim rodzaju bieg uliczny - Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze - w sam raz na zakończenie biegowego sezonu - 11 listopada. Zapisy wkrótce.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2017-09-07 - I Górski Półmaraton Wałbrzych startuje 1...


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi górskie / Biegi - polmaraton

I Półmaraton Górski Wałbrzych - Walbrzych, 10.9.20...

1
2017-01-25 Ostatnio zalogowani
Paweł Gie
01:30
42.195m
01:22
szogun-pj
01:15
per6
00:58
Tathagata
23:59
kasar
23:56
jarasm
23:46
Zbiegomir
23:34
janoke
23:31
fabio
23:29
japa
23:27
bozydarek
23:19
jacekszulc16
23:19
Patriszja11
23:11
84cantona7
23:00
Beata72
22:53
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |