Cieszyn, 24 kwietnia 2017, 09:00, 1730/128002Joanna Ciuk

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: CIESZYN

23 kwietnia w Cieszynie odbył się 9. Cieszyński FORTUNA Bieg. Impreza ta, co roku przyci±ga ogromn± rzeszę fanów biegania. W tym roku najszybciej na mecie pojawił się Kenijczyk Silas Kiprono Too z czasem 30 minut 46 sekund.

9. Cieszyński Fortuna Bieg zgromadził w tym roku w Cieszynie około 1200 uczestników z Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawi, Czech, Słowacji i Kenii. W klasyfikacji Open mężczyzn zwyciężył Silas Kiprono Too. Wyprzedził on swojego rodaka Henry Kemboi, który zaj±ł drugie miejsce z czasem 30 minut 50 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Ukrainy Paweł Olijnyk z czasem 31 minut i 8 sekund.

W klasyfikacji Open kobiet pierwsze miejsce zajęła Kenijka Betty Chepleting (34 minuty i 15 sekund). Drugie miejsce zajęła Ukrainka Swietlana Olijnyk (36 min. 47 sekund), a br±z przypadł Izabeli Kubiak (39 min. 40 sekund).

Najlepszym Cieszyniakiem został Grzegorz Wowry z czasem 38 minut i 22 sekund. Natomiast najlepsz± Cieszyniank± została Ania Halska, która przebiegła dystans 10 km w czasie 41 minut i 30 sekund.

Zwycięzcy w kategoriach wiekowych - MężczyĽni:
Kat. M16 – Silas Kiprono Too z Kenii (30 min. 46 sek)
Kat. M30 – Henry Kemboi z Kenii (30 min. 50 sek)
Kat. M40 – Mykhaylo Iveruk z Ukrainy (31 in. 48 sek.)
Kat. M50 – Jan My¶liwiec ze ¦lemienia (37 min. 23 sekund)
Kat. M60 – Viktor Nedybaliuk z Ukrainy (37 min. 9 sekund)
Kat. M70 – Wojciech Kaptur z Wodzisławia ¦l±skiego (50 min. 13 sekund)

Kobiety:
Kat. K16 – Betty Chepleting z Kenii (34 min. 15 sek)
Kat. K30 – Swietlana Olijnyk z Ukrainy (36 min. 47 sekund)
Kat. K40 – Magdalena Białorczuk z klubu Byledobiec (41 min. 6 sekund)
Kat. K50 – Bogusława Kupczak z klubu Halny Węgierska Górka (45 min. 35 sek.)
Kat. K60 – Renata Jakubowska (49 min. 8 sek.)

Historia frekwencji OPEN

Puchar Dziekana Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu ¦laskiego w Katowicach w kategorii Student i Studentka, otrzymali:

Najlepszy student: Matous Vrzala z Ostrawy (33 min. 22 sek)
Najlepsza studentka: Izabela Piechaczek z MUKS SZS Cieszyn (43 min. 3 sek)

Kat. Najstarszy i najstarsza uczestnik biegu: Najstarszy zawodnik biegu: Jaroslav Gaman ( 1 godz. 9 min. 40 sek)
Najstarsza zawodniczka biegu: Renata Jakubowska z Bielska Białej (49 min. 8 sek)

Lotna premia:
Kobiet: 1. Betty Chepleting, 2. Olijnyk Swietlana, 3. Izabela Kubiak
Mężczyzn: 1. Silas Kiprono Too, 2. Henry Kemboi, 3. Paweł Olijnyk

9. zawodnikiem na mecie był Marcin Kubica z klubu Ks Sprintinov-8 Team i otrzymał on nagrodę specjaln± z racji organizowanego 9. Cieszyńskiego Biegu Fortuna. Natomiast 25. zawodnikiem na mecie został Dariusz Wilk, który otrzymał nagrodę specjaln± ufundowan± przez 25. Bieg Fiat, który jest ostatnim biegiem z cyklu Pucharu Beskidów i odbędzie się 28 maja.

Od godziny 10.00 na trasie licz±cej 2 km walczyli zawodnicy w biegach młodzieżowych. Ł±cznie wystartowało 883 młodych biegaczy. Przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta 2004 i młodsze
• Roksana Pastuszak z Jastrzębia Zdroju (8 min. 20 sek)
Chłopcy 2004 i młodsi
• Filip Siekierka z Puńcowa (7 min. 41 sek)
Młodziczki 2002-2003
• Karilina Sasynova z Czech (7 min. 2 sek)
Młodzicy 2002-2003
• Szymon Lipiński (6 min. 57 sek)
Juniorki 1998-2001
• Wiktoria Mołdrzyk z Cieszyna (7 min. 6 sek)
Juniorzy 1998-2001
• Szymon Krywult z Bielska Białej (6 min. 38 sek).

W kategorii Najbardziej Rozbiegana Szkoła Cieszyna zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4. Natomiast Najbardziej Rozbiegan± Szkoł± Czeskiego Cieszyna została Základní ąkola a mateřská ąkola Č. Těąín Konteąinec.

Organizatorami biegu byli:
Miasto Cieszyn
Město Český Těąín,
Správa účelových zařízení
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie
Agencja Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy!!! Już teraz zapraszamy za rok na 10 edycję Cieszyńskiego FORTUNA Biegu.

2017-02-01 - 9. Cieszyński FORTUNA Bieg - informacje...