Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Katowice, 29 kwietnia 2016, 07:04, 2415/322847Silesia Marathon
PKO Silesia Marathon ma ambasadorów - najniższa opłata za maraton do soboty

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI Z 2015 ROKU
LINK 6: ZOBACZ RANKING Z 2015 ROKU
LINK 7: ARCHIWUM: KATOWICE      

30 kwietnia mija termin pierwszej opłaty za udział w PKO Silesia Marathon 2016. Tylko do soboty za pakiet startowy zapłacicie 70zł. Przypominamy, że rok temu w pakiecie zawodnicy otrzymali najpiękniejszą koszulkę biegową w Polsce (wg głosujących na portalu MaratonyPolskie.pl).

Ale nie tylko koszulki PKO Silesia Marathon ma piękne. PKO Silesia Marathon ma wielu wiernych uczestników, którzy traktują śląski maraton jako "swój" bieg. Dla mnóstwa biegaczy PKO Silesia Marathon jest obowiązkowym punktem kalendarza startowego. W tym roku organizatorzy postanowili przeprowadzić casting i docenić najbardziej zaangażowanych w popularyzację „Silesii”. Może już spotkaliście się z tymi ludźmi? Można ich rozpoznać po charakterystycznych strojach z napisem „PKO Silesia Marathon Team”. To są właśnie ambasadorowie śląskiego maratonu, którzy swój zachwyt i przywiązanie do tego biegu chcą przenosić na innych biegaczy.

OPŁATY STARTOWE: PKO Silesia Marathon

49 pln

70 pln

90 pln

110 pln

150 pln


do 25
grudnia

do 30
kwietnia

do 31
sierpnia

do 25
września

w Biurze
Zawodów

Limit uczestników: brak (w biurze zawodów: 100)
 

Poznajcie ambasadorów PKO Silesia Marathon, którzy od jakiegoś czasu dumnie noszą logo PKO Silesia Marathon Team, drużyny, której członkowie są widoczni na zawodach w Polsce i za granicą. Zobaczycie ich, podejdźcie, pozdrówcie - na pewno się ucieszą.

Poniżej przedstawiamy Wam ich sylwetki.

Ambasadorowie PKO Silesia Marathon

OLA MĄDZIK - WARSZAWA/KIELCE


Kielczanka, biegaczka - amatorka. Zaczęła biegać w wieku 30 lat i do tej pory wybiegała 12 maratonów. Jako druga Polka zdobyła certyfikat Six Star Finisher, czyli ukończyła 6 maratonów World Marathon Majors. Prowadzi blog Pora na Majora, gdzie opisała swoją przygodę z tym cyklem.

W 2015 roku zajęła 4. miejsce w Open Kobiet podczas PKO Silesia Marathon, ustalając czas 3:18:14

KAROLINA PISKOR - ZABRZE

"Swoją przygodę z bieganiem rozpoczęłam w kwietniu 2012 roku. Bardzo szybko zrozumiałam, że jest to coś, co niezwykle mnie kręci. Na pierwsze zawody zapisałam się w styczniu 2014 roku, a swój pierwszy maraton - SILESIA MARATHON - przebiegłam jeszcze tego samego roku i wpadłam po uszy. Idąc za ciosem w roku 2015 zdobyłam Koronę Maratonów Polskich. Moim głównym celem jest zarażanie bieganiem innych, a największą frajdę sprawia mi towarzyszenie w debiutach moim znajomym. Zapraszam na stronę www.RunnerKa.pl

ADAM DOLIŃSKI - WARSZAWA

"Biegam już od ponad 12 lat. Na początku po to by pozwiedzać miejsca, do których normalnie bym nie trafił. Później zacząłem łamać swoje bariery i biegać dla fajnych wyników. Obecnie to już wyłącznie stałe imprezy, do których rokrocznie wracam z uśmiechem na twarzy. Model biegowy przez te lata zmienił się do postaci biegania dla zabawy i samego siebie. Silesia Maraton jest najbardziej "klimatycznym" wielkomiejskim maratonem w Polsce. Czuć tutaj prawdziwy Śląsk oraz blaski i cienie tego miejsca. Poza tym nie można biegać tylko łatwych maratonów. Tak więc wolę Silesię z trudną trasą niż płaskie maratony, gdzie podbieg na wiadukt urasta do rangi morderczej wspinaczki."

ALEKSANDER USZOK - KATOWICE

"Lubię startować, ale preferuję imprezy kameralne. Ostatnie 3 lata starty głównie górskie, w tym roku powrót na szosę z zamiarem poprawy życiówek ;). Biegam od kiedy pamiętam. Kręci mnie każdy dystans, bez wyjątku. Byle przebierać nogami i poczuć na mecie, że dało się z siebie tyle, ile należało.

Silesia Maraton to jedna z moich ulubionych imprez biegowych. Podobno wymagająca trasa, ale na synku ze Śląska długi podbieg na Michałkowice nie robi wielkiego wrażenia. No i życiówką wykręconą na Silesii można się chwalić bez obaw. Trasa pozwala też poznać piękny kawałek Śląska od najlepszej, różnorodnej strony. Nikisz, Sztauwajery, Strefa Kultury. Naprawdę warto spróbować. Lŏtom kaj sie ino do, tyż po hołdach, kierych momy sam mocka. Ôstatnie trzi roki sztartowołech we roztomajtych szpilach we górach i hołdy fest pomogły. Ale terozki wracom rod na szosa, co by jeszcze możno jako życiówka szafnonć. Na Silesia Maraton bołech dwa razy, roz za "hazoka"."

993
924
1095
1127
1557
1946
2310
3196
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
 
-7%
+19%
+3%
+38%
+25%
+19%
+38%
Historia frekwencji OPEN

050
047
058
060
102
122
566
2009
2010
2011
2012
2014
2015
2016
 
-6%
+23%
+3%
+70%
+20%
+364%
Historia frekwencji KOBIETY

DAREK BYTNIEWSKI - KATOWICE

"Biegam od lat siedmiu :-). Świat odwrócił się do góry nogami jesienią 2008 roku, kiedy tak trochę dla hecy, a trochę z ciekawości razem z kolegą ze szkolnej ławy i boiska postanowiliśmy przebiec katowicki półmaraton. Do dziś pamiętam słowa dyrektora biegu Bohdana Witwickiego, który na mecie witał finiszujących zawodników, brzmiące mniej więcej tak – będzie bolało, ale wrócicie bo to wciąga. Rzeczywiście bolało, mocno bolało, ale bardzo szybko pojawiła się ochota na więcej. I trwa ten stan już tyle lat, i zamiast ubywać przybywa celów i wyzwań, i mnóstwo satysfakcji przynosi takie bieganie dla biegania. Myślę, że wszyscy Ci, którzy już teraz biegają więcej lub mniej, doskonale wiedzą co mam na myśli. A tych z Was, którzy jeszcze nie zrobili tego pierwszego kroku, wahają się albo walczą z wątpliwościami, serdecznie zachęcam do przejścia na aktywną stronę mocy. Pora roku idealna na pierwszy krok, krok który poprowadzi Was do startu w jednym z październikowych biegów PKO Silesii Marathon. A później? Później minie ból i wszystko potoczy się samo, bo to bieganie wciąga :-)."

EDMUND JASTRZEMBSKI - BYDGOSZCZ

"Wyniki? Zawsze biegam z uśmiechem i cieszę się z tego, że dobiegłem do mety w zdrowiu, bez kontuzji i że mam ochotę na więcej – to najważniejsze. Cieszę się, że pewne okoliczności w moim życiu zmobilizowały mnie do biegania. Uważam, że bieganie delikatnie w pewien oczywiście pozytywny sposób, zafałszowuje otaczającą nas rzeczywistość. Jest także doskonałą inwestycją w siebie. Prywatnie jestem aktywny na wielu polach codziennej egzystencji. Uważam siebie za osobę otwartą, mającą wiele zainteresowań i nie bojącą się różnych wyzwań. Moim mottem podczas maratonów jest zaczynanie biegu wśród zawodników, a kończenie z grupą przyjaciół. W życiu nie ma przypadków. UP THE IRONS!!!"

KAZIMIERZ MAGDA - KRAKÓW

"Biegam od wiosny 2003 roku. Pierwszy ukończony maraton to II Cracovia Maraton w 2003. Obecnie mam ponad 50 ukończonych maratonów, w tym Koronę Maratonów Polskich. 4 razy ukończony Bieg Rzeźnika w Bieszczadach (w tym raz 3 miejsce:), ukończony bieg granią Tatr w 2015 roku. Ulubione starty: Półmaraton Jurajski, maraton w Krynicy (gdzie jestem od początku ambasadorem Festiwalu Biegowego!) oraz Silesia Marathon - mam wszystkie edycje."

MACIEJ ŻMIJEWSKI - ZABRZE

Mam mnóstwo energii, którą muszę właściwie kierunkować. Część z niej zostawiam sobie dla wyzwań dnia codziennego, resztę lokuję w aktywność fizyczną. Uwielbiam ruch w każdej postaci, lubię uprawiać sport, mówić o nim, zarażać nim otoczenie. Jestem uzależniony od ruchu (to również adres mojego bloga - www.uzaleznionyodruchu.pl.

Bieganie? - w tej płaszczyźnie działam od marca 2012 roku. Na początku biegałem, żeby schudnąć, a teraz bieganie jest częścią mnie. Robię to dla rozładowania negatywnych emocji, podtrzymania dobrej kondycji. Startuję też w zawodach, ale nie po to, żeby poprawiać czasy, walczyć o puchar, robię to, ponieważ sprawia mi to dużą frajdę, a pośrednio pozwala kolekcjonować medale ! Marzenie? Wystartować w jakimś zagranicznym maratonie!

MICHAŁ KRÓL - PSZCZYNA

Trener lekkoatletyki, zawodnik z 12 letnim doświadczeniem, medalista Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Śląska w biegach średniodystansowych (stadion) oraz biegach przełajowych. Największe biegowe osiągnięcie? - pierwsze miejsce wśród Polaków w Półmaratonie Dookoła Jeziora Żywieckiego z wynikiem 1:11:31. W życiu kieruje się mottem: „Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry”.

PAWEŁ IGNAC - RACIBÓRZ

Biegacz, który o bieganiu (i różnych jego aspektach) bardzo ciekawie pisze – prowadzi blog heavyrunslight.wordpress.com, jest aktywny na forach biegowych, a jego teksty publikowane są m.in. na bieganie.pl; treningbiegacza.pl; magazynbieganie.pl; napieraj.pl oraz na łamach magazynu dla biegaczy Run Times.

Na zawodach, w których bierze udział, poznacie go po znaku szczególnym: sandałach biegowych/huarache. W wolnych chwilach pogrywa też na gitarze elektrycznej. „Lubię myśleć o starcie w Silesia Marathon jako moim „drugim debiucie”, który rozpoczął moją prawdziwą przygodę z maratonem. Dlatego tym bardziej cieszę się, że przez następnych kilka miesięcy będę mógł występować jako ambasador PKO Silesia Marathon 2016, reprezentować barwy największej na Śląsku imprezy biegowej i w pewnym stopniu przyczynić się do jej rozwoju. Jako ambasador chciałbym Wam jak najbardziej przybliżyć Silesia Marathon – zarówno od strony historycznej jak i organizacyjnej i będę oczywiście starał się zachęcać do udziału w tym biegu."

PIOTR PUCHAŁA - WILCZA

"Zawodowe" bieganie czyli udział w zorganizowanych biegach zacząłem w 2008 roku od nieistniejącego już biegu "Powitanie Wiosny" odbywającego się Dolinie Trzech Stawów w Katowicach na dystansie 15 km. Aktualnie biegam po lasach i praktycznie tylko tam, każdy trening robię w lesie nie zważając na porę roku czy porę dnia/nocy. Asfaltowe bieganie tylko przy okazji startu w zawodach z naciskiem na dystans maratoński. Moja przygoda z Sielsia Marathon zaczęła się w 2009 roku i trwa do dziś i trwać będzie dozgonnie :). Polubiliśmy się natychmiast, bo Silesia to ciężki kawałek maratonu, który jednak zostaje wynagrodzony chociażby poprzez wizytę na Nikiszowcu. Silesia Marathon to połączenie Śląska przeszłości i tego obecnego, historia pięknie łączy się z nowoczesnością. Tak, Silesia Marathon to bieg dla wszystkich dla których oprócz życiówki liczy się przede wszystkim piękno trasy i mijane obiekty/miejsca. A dla mieszkańców Śląska to maraton z kategorii "must have" - dbajmy o to co nasze i identyfikujmy się z naszym miejscem na świecie."

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2016-10-04 - Silesia Marathon w obiektywie kamery...
  2016-10-03 - PKO Silesia Marathon 2016 za nami: relac...
  2016-09-30 - PKO Silesia Marathon 2016 - ostatnia pr...
  2016-09-12 - PKO Silesia Marathon 2016 – niespo...
  2016-08-25 - PKO Silesia Marathon: medal, opłaty, pro...
  2016-08-04 - PKO Silesia Marathon 2016 – oficja...
  2016-07-07 - Kartka z wakacji z PKO Silesia Marathon...
  2016-05-25 - PKO Silesia Marathon - zabiegany Śląsk...
  2016-05-15 - Silesia Double – pobiegnij w Ostra...
  2016-03-17 - 11. edycja półmaratonu w Katowicach R...
  2015-12-03 - Zapisy na PKO Silesia Marathon 2016 R...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - maraton

11 Silesia Marathon - Katowice, 6.10.2019

4
2019-09-23
Biegi / Biegi - maraton

2018 - 10. PKO Silesia Marathon

20
2018-10-08
Biegi / Biegi - maraton

2017 - 9. PKO Silesia Marathon

55
2017-10-11
Biegi / Biegi - maraton

2016 - PKO Silesia Marathon

59
2016-10-12
Biegi / Biegi - maraton

2015 - PKO Silesia Marathon

82
2015-10-11
Biegi / Biegi - maraton

2014 - Silesia Marathon

323
2014-10-16
Biegi / Biegi - maraton

2013 - Silesia Marathon

384
2013-06-07
Biegi / Biegi - maraton

2012 - Silesia Marathon

404
2012-05-14
Biegi / Biegi - maraton

2011 - Silesia Marathon

723
2011-06-09
Biegi / Rozmowy na inne tematy

2011 - LuŸne rozmowy fanów

113
2011-05-05 Ostatnio zalogowani
42.195
09:30
Mikesz
09:28
Jarek42
09:03
Basia
09:03
kubawsw
09:02
Leno
08:48
platat
08:32
JW3463
08:28
Zielu
08:26
Pathfinder
08:25
grek
08:17
heniek1966
07:57
Admin
06:50
maciekc72
06:19
biegacz54
05:20
Honda
00:26
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |