Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

Zagranica, 25 marca 2016, 12:53, 2360/593473Michał Walczewski
Wywiad z Piotrem Suchenią - zdobyć Biegun Północny!

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA      

9 kwietnia 2016 r. startuję w jednym z najtrudniejszych biegów na ziemi, czyli w maratonie na biegunie północnym. Będę tam zmagał się nie tylko z 42 km dystansem, ale głównie z warunkami pogodowymi, które jak na tą lokalizację przystało mogą być a raczej na pewno będą iście ekstremalne: www.yr.no/sted/Nordpolen/Annet/Nordpolen/

Temperatura spadająca poniżej - 30 kresek C, porywisty wiatr, nieprzewidywalna nawierzchnia, która cały czas pracuje, gdyż biegnie się na zamarzniętym Oceanie Arktycznym, możliwość odmrożeń wszystkich wystających członków, oprócz jednego ;) oraz nieprzewidziane spotkanie głodnego, wkurzonego misia polarnego to tylko niewielka część "atrakcji", jakie będą tam na mnie czekać...

Mimo, że żadna telewizja nie będzie prowadziła transmisji na żywo z biegu, ciężko będzie też nawiązać ze mną kontakt telefoniczny czy sms"owy, bo zasięg telefonii komórkowej na biegunie jest... słaby to na FP organizatora www.facebook.com/npmarathon będziecie mogli co jakiś czas śledzić informacje z biegu.

O samym projekcie można poczytać na moim blogu, na którego serdecznie zapraszam: www.run-passion.pl/north-pole-marathon-2016/

Zapraszam do kibicowania oraz trzymania kciuków za udany start w North Pole Marathon 2016.

WALKA TRWA !!!

Komentarze czytelników - 20podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2016-03-27, 11:43 napisał/-a:
I kto to mówi :-)

 

henry

Autor: henry, 2016-03-28, 22:35 napisał/-a:
Myślę ,że niektórzy nie potrafią nawet zajrzeć na moją wizytówkę a potrafią , pisać co im ślina na język przyniesie , a przy tym nie logując się tylko pisząc anonimowo. Otóż nie jestem jakimś zgnuśniałem starcem ale czynnym sportowcem przez całe życie. Właśnie dzisiaj wróciłem z nart z Czarnej Góry , gdzie szusowała także Monika Pyrek. Ale do rzeczy , zwiedziłem poprzez bieganie 31 państw na 4 kontynentach , biegałem na jakimś średnim poziomie , chociaż mój rekord polski w biegu 12 godzinnym przetrwał ponad 5 lat i nawet dzisiaj jest gdzieś w czołówce ponad 140 km. Biegam do dzisiaj mam obecnie 68 lat i maraton mogę przebiec poniżej 4 godzin o każdej porze dnia i nocy. Myślę że wygrałem około 300 razy w swej kategorii wiekowej, mam setki medali i pucharów. O czym pisałem , o wychylaniu się ponad granice ludzkich możliwości. Do dzisiaj żyli by niektórzy alpiniści , gdyby byli rozsądni. A co do biegu przez pustynię czterech naszych biegaczy , to proszę dopisać tą historie do końca , wiadomo o co chodzi .

 

Nordi

Autor: Nordi, 2016-03-28, 23:05 napisał/-a:
henry
...wyznaj jeszcze swoje grzechy, boś się chyba w ten świąteczny czas nieco obłaskawił swymi dokonaniami, które w meritum nie mają nic wspólnego z tym wątkiem i nijak się mają do tego kim jesteś i co w życiu dokonałeś lub zrobiłeś...
Komentarze dotyczą Twojej wypowiedzi a nie to kim jesteś.
Czyżby ukryte kompleksy...?
Po co piszesz takie teksty, jak nawet nie jesteś w stanie ich sensownie obronić.
Poza tym pisz za siebie a nie za innych, bo bieganie "NAM" i TOBIE może dawać zupełnie inne odczucia i stany z życia wzięte.

 

Admin

Autor: Admin, 2016-03-29, 09:13 napisał/-a:
Tak. Proszę dopisać tę historię do końca. A wtedy okaże się, że ma Pan tu tyle racji co w wypowiedzi na innym wątku zachwalającej że pewne biuro podróży zwróciło wszystkim uczestnikom kasę za wyjazd na maraton do Tokio, który się nie odbył.

 

Jarek42

Autor: Jarek42, 2016-05-11, 08:20 napisał/-a:
Człowiek od dawien dawna łamał bariery, więc i w światku biegowym chcą łamać. Nic w tym dziwnego. Każdy kto przebiegł maraton, a nawet półmaraton czy 10 km taką barierę złamał. Bo dla niebiegającego to nawet dyszka jest dużą barierą.
Jeśli ktoś przebiegł maraton, to chce i setkę i ileś tam maratonów i taplanie w błocie i biegi na końcu świata.

Osobiście w łamaniu barier utknąłem na jednej setce. Nawet zastanawiałem się ostatnio nad pokonaniem trasy Szczecin - Kołobrzeg (ponad 200 km), ale przekonałem siebie, że szkoda zdrowia.

Teraz łamię małe barierki :)

 

Jarek42

Autor: Jarek42, 2016-05-11, 08:43 napisał/-a:
Jeszcze jedno - dziwę się atakom na autora tego wątku. Każdy może mieć swoje zdanie i je wypowiedzieć, o ile nie łamie regulaminu.
Co to jest - wszyscy muszą piać z zachwytu nad taplającymi się w błocie czy biegającymi po pustyniach?

 

Admin

Autor: Admin, 2016-05-11, 08:59 napisał/-a:
Zgadza się, autor tego wątku ma prawo mieć swoje zdanie, o ile nie łamie to regulaminu. Nie łamie, więc wypowiedzi są wyświetlane.

Ale też każdy, to owo zdanie czyta, ma prawo na nie odpowiedzieć. I skoro te odpowiedzi nie łamią regulaminu, to też są wyświetlane. Niezgadzanie się z wypowiedziami autora zaś to nie ataki, tylko niezgadzanie się - w dodatku uargumentowane. Więc nie widzę problemu. Jeżeli ktoś mówi, że lubi kolor zielony, to gdy inny powie, że czerwony jest lepszy, to to jest atak na miłośnika zielonego? Raczej nie :-)

 

synekreda

Autor: synekreda, 2016-05-12, 08:41 napisał/-a:
Pisać każdy może.....Piotrze gratuluję wyzwania i wyprawy i oby za rok była zakończona sukcesem. Jeszcze kilka lat temu wszyscy byli zadowolenie że coraz więcej biegów itp. Teraz coraz więcej maruderów ale cóż...postęp:) Teraz każdy by chciał buty w pakiecie startowym i tak jakby miał juz kilka par to by to krytykował.
Gratuluję pasji którą przelewasz na innych, wytrwałości i tego kim jesteś - otwartym na innych człowiekiem. A co do krytycznych uwag...w wojsku to się mówiło tak: "w d....e to miej i się śmiej, jutro będzie lżej". Pozdrawiam

 

danpe_

Autor: danpe_, 2016-05-13, 22:43 napisał/-a:
A ja bym chciał tak po prostu pogratulować tej wyprawy, odwagi (także możliwości - nie każdy taką ma finansowo), chęci i samozaparcia.
Gratuluję też podejścia do życia, niejeden by wrócił z nosem spuszcoznym na kwintę, że tyle kasy - jak to napisałeś - poszło pod lód, że się nie udało. Po Tobie tego nie widać, to chyba zasługa charakteru i wspaniałych przyjaciół.
Będę trzymał kciuki, aby następnym razem się udało, zazdroszcząc jednocześnie spełnienia marzenia. Powodzenia!

 

adamski74

Autor: adamski74, 2016-05-16, 10:01 napisał/-a:
Panie Henryku - nikt tutaj nie neguje Pańskich osiągnięć. Co więcej sądząc po ilości obejrzeń wizytówki wielu ma ich świadomość. I proszę nie odbierać moich słów jako złośliwość. Biegam od 5 lat i naprawdę chciałbym mieć w Pańskim wieku zdrowie umożliwiające uprawianie sportu.

Wracając do tematu - o jakich granicach ludzkich możliwości Pan pisze? Jakoś nie widzę w marzeniu Piotra czegoś ponad rozsądek. Jest dorosły, zakładam że na wyjazd musiał zapracować i odłożyć, od strony fizycznej na przygotowanie musiał poświęcić czas i siły. Uprawiając z powodzeniem sport od wielu lat ma podstawy do ukończenia tego biegu.

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Do niedawna moim marzeniem było przebiegnięcie maratonu, ale nie w jakimś super czasie, po prostu dotrwać do mety. Udało się 2 razy. Teraz marzę o złamaniu 4 godzin. Czy to rozsądne? Nie wiem, mój lekarz pewnie powiedziałby, że nie.
O rozsądku alpinistów nie rozmawiajmy. To zupełnie inny świat ;-)

pozdrawiam
Adam

 


 Ostatnio zalogowani
BOP55
06:56
platat
06:23
krzysiek50
06:20
mati260195
06:17
zbychu1972
06:14
p5ychol
05:40
miniaczek
05:22
piotrooch
05:19
jaroszakal
04:44
Łukasz S.
04:42
matti71
02:21
krzysztofl
00:55
kuzag
00:48
marczy
00:46
marek_h
00:21
Tryton
00:18
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |