Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

01 lutego 2016, 23:59, 1496/465108
Admin
Michał
Walczewski
Wybraliśmy ZŁOTE BIEGI 2015 !!

LINK 1: ZOBACZ WYNIKI GŁOSOWANIA
LINK 2: ZOBACZ LISTĘ KANDYDATUR
LINK 3: ZOBACZ ZASADY GŁOSOWANIA      

W nocy z piątku na sobotę zakończyło się głosowanie na najlepsze imprezy biegowe 2015 roku. Spośród nieco ponad 5 tysięcy uprawnionych czytelników naszego portalu, swoje głosy oddało 887 osób. Czas na zaprezentowanie wyników!

Wśród 344 kandydatur ostatecznie sklasyfikowanych zostało 179 biegów, czyli nieco ponad połowa z nich. Aż 108 imprez spośród nominowanych uzyskało pomiędzy 5 a 9 ocen - co nie wystarczyło by trafiły na ostateczne wyniki. Pozostałe 57 biegów otrzymało 1-4 ocen.

KLIKNIJ TUTAJ
ABY ZOBACZYĆ WYNIKI GŁOSOWANIA


Przypominamy, że warunkiem sklasyfikowania było pojawienie się biegu przynajmniej w dziesięciu drabinkach czytelników, którzy w danej imprezie startowali. Niestety w związku z tym "przepadło" kilka ciekawych biegów, które otrzymały wysokie noty, ale od zbyt małej liczby głosujących. W tym roku postanowiliśmy zaprezentować osobno biegi, którym zabrakło głosów choć otrzymały wysokie noty oraz nie mniej niż 5 ocen. Ich listę znajdziecie na końcu zestawienia wyników.

Czy są niespodzianki? Jak zawsze, tak i w tym roku kilka wyników może zaskoczyć. Ponownie okazuje się, że mniejsze imprezy oceniane są przez ich uczestników lepiej, niż duże, masowe biegi. Stąd zaskakujące mogą się wydawać często wyższe wyniki procentowe zdobywane przez biegi organizowane w mniejszych miastach czy miasteczkach. Pamiętać jednak należy także o tym, że taki Grodzisk, Hajnówka czy Brzoza k.Bydgoszczy to tak czy inaczej - doskonałe imprezy!

Wielką niespodzianką jest zwycięstwo w klasyfikacji dużych maratonów imprezy debiutującej... 1. PZU Gdańsk Maratonu. Jego średnia ocen to aż 81%, o 1 procent więcej niż dwóch maratonów które zajęły wspólnie drugie miejsce - Dębna i ORLEN Warsaw Marathonu. Jeden procent - różnica zasadniczo żadna, ale w tym przypadku ogromna :-) Choć i tutaj trzeba zauważyć, że zwykle nowe imprezy dostają pewnego rodzaju handicap od uczestników - zawsze to nowa trasa, nowe wrażenia. Pozostaje trzymać kciuki za organizatorów, by kolejna edycja była tak samo świetnie zorganizowana jak pierwsza.

Kto rządzi nieodmiennie? Od kilku lat lider wydaje się być jeden, i stoi poza zasięgiem wszystkich innych rywali. Mowa oczywiście o 12-Godzinnym Biegu Sztafetowym rozgrywanym w Kopalni Soli w Bochni. Nie dość, że impreza doskonała, to jeszcze organizowana w takich okolicznościach "geologicznej przyrody", że trudno przewidywać by ktokolwiek mógł jej zagrozić. Średnia ocena 93% - najwyższa w historii naszych wyborów - pozwoliła wygrać wszystkie kategorie do których zaliczany był ten bieg - Ultramaratonów, Biegów Niezwykłych, biegów z liczbą uczestników 200-499, biegów organizowanych w miastach pomiędzy 25 a 100 tysięcy mieszkańców, biegów organizowanych przez kluby...

Na szacunek zasługuje nieodmiennie także Grodzisk Wielkopolski ze swoich Półmaratonem Słowaka. Triumf zarówno w kategorii półmaratonów jak i ogólnie Biegów Masowych w całej Polsce z liczbą uczestników powyżej tysiąca. Średnia ocen - 92% !!! A przecież to bieg normalny, na powierzchni Ziemi... :-)

Warto także wspomnieć o debiutach, których rywalizacja zawsze budzi dużo emocji. W tym roku zwycięzców jest DWÓCH - 1 Rafako Półmaraton Racibórz oraz SieBIEGA Półmaraton Kielecki. Obie imprezy uzyskały średnią ocen 85%, tuż za nimi z oceną tylko o 1 procent niższą - I Maraton Puszczy Noteckiej organizowany w Sierakowie k.Poznania. Czy te biegi namieszają i w roku 2016? Zobaczymy wkrótce.

Ciekawie przedstawiają się także wyniki najlepszych biegów organizowanych na dystansie 10 km. Tutaj z blisko 150 kandydatur ostatecznie sklasyfikowanych zostało 55 biegów. I ciekawostka - aż trzy biegi uzyskały ocenę 90 procentową. Kto wygrał - pozostawiam Wam do sprawdzenia w wynikach, podpowiem tylko że biegacze ponownie preferowali średniej wielkości zawody. Zwycięzca miał 560 uczestników, i choć na miejscu drugim znalazła się impreza z ponad 3 tysiącami biegaczy, to kolejne miejsca zajęły imprezy po 200, 600 i 900 osób.

Największymi pechowcami zapewne są te imprezy, którym zabrakło 1-3 ocen by zostać sklasyfikowanymi a które miały wysokie noty. Tak jak wspomniałem ich listę znajdziecie na samym końcu zestawienia wyników. Napiszę tylko, że notę aż 96% uzyskał I Bieg J.H.Dąbrowskiego z Zielonki k.Bydgoszczy (ale tylko 5 ocen). Ocen zabrakło takim sławnym imprezom jak Jastrzębski Bieg Kobiet (nota 95%!), Maraton Komandosa w Lublińcu (93%), czy dużej imprezie - Maratonowi Lubelskiemu (ocena 91% - tylko 2 oceny za mało do sklasyfikowania, co przewróciłoby do góry nogami kilka kategorii, w tym maratonów)

Wszystkim, którzy zagłosowali serdecznie dziękuję zarówno w imieniu swoim, jak i organizatorów. Szkoda, że 80-ciu procentom zarejestrowanych, uprawnionym czytelników nie chciało się znaleźć chwili czasu na ustawienie swoich tabelek. Cóż, widocznie klikanie na FB przycisku "lubię to" jest łatwiejsze i wyczerpuje społecznościowe potrzeby... Takie czasy :-(

Na zakończenie kilka wyjaśnień technicznych. Organizatorzy biegów, które zajęły miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach (poza kategoriami regionalnymi) mogą posługiwać się tytułami ZŁOTY BIEG 2015. Ci, którzy uzyskali ocenę ponad 60% mogą posługiwać się tytułami WYRÓŻNIENIE 2015. Logotypy gotowe są do pobrania obok wyniku z oceną. Wszyscy zaś, którzy przekroczyli barierę średniej ocen 50% mogą wydrukować stosowne certyfikaty. W razie jakichkolwiek problemów - proszę o kontakt.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję, nagrodzonym zaś gratulujemy. I trzymamy kciuki za wszystkich organizatorów w zaczynającym się właśnie sezonie 2016!

Komentarze czytelników - 32podyskutuj o tym 
 

d.chylinska@

Autor: d.chylinska@wp.pl, 2016-01-23, 22:21 napisał/-a:
Super zorganizowane to głosowanie. Bardzo logicznie i sprawiedliwie. Sprawiedliwie, bo możemy głosować tylko na biegi w których braliśmy udział i sprawiedliwie, że siła głosu większa jest u tych którzy biegają więcej.
A można by zastosować tę metodę w przyszłym roku w stosunku do medali i koszulek? Skończyłoby się nagabywanie organizatorów, a w jednym przypadku nawet zmuszanie do oddania głosu, głosowalibyśmy tylko na te medale które są w naszych kolekcjach i tym samym wszystkie medale i koszulki brałyby udział w plebiscycie...

 

robaczek277

Autor: robaczek277, 2016-01-25, 10:53 napisał/-a:
Bardzo fajnie zrobione !!!

 

Hasan

Autor: Hasan, 2016-01-26, 20:22 napisał/-a:
jesli wystarczylo tylko poprzerzucać biegi to też głosy oddane :)

 

=Andrzej=

Autor: =Andrzej=, 2016-01-26, 23:31 napisał/-a:
Perfekcyjne podejście do zabawy w głosowania ! Tak 3MAĆ ! :)

 

Admin

Autor: Admin, 2016-01-27, 07:27 napisał/-a:
Tak, nic więcej nie trzeba robić. Oczywiście poprzerzucać trzeba w odpowiedniej kolejności :-)

 

Rafał Plewiń

Autor: Rafał Plewiński, 2016-01-27, 22:18 napisał/-a:
W tym roku było wiele wspaniałych biegów. Jednak najlepiej pamiętam biegi:

Dębno za przepyszne jedzonko i wspaniałych kibiców. Coś pięknego...
w Gdańsku Bieg Źródeł to możliwość masażu (!) i woda w różnych postaciach. Całe miasteczko biegowe w parku
W Skórczu piękny bieg turystyczny w pięknych okolicach
Kwidzyn to jeden z najwspanialszych biegów w Polsce. Elita wśród życzliwości organizatorów. Mają wielkie serce dla biegaczy. Kwidzyn to nie tylko wielki budżet, ale złoci ludzie.
Piękna trasa na w Biegu Ryb w Gdańsku.
Jeden z niewielu ćwierćmaratonów w Polsce, w Tczewie. Fajny pakiet startowy, fajna trasa.
Tani bieg Hallera (władysławowo-Puck) to piękne krajobrazy i życzliwi ludzie.
Bytów to wizytówka wspaniałej organizacji i świetni wolontariusze.
Korzybie to piękny bieg wokół jeziora.
Na koniec Bieg Oliwski Akademii Biegania. Profesjonalnie przeprowadzona trasa. Świetny profil trasy i zakrętów zapewniał optymalny bieg.

 

Leno

Autor: Leno, 2016-01-31, 18:23 napisał/-a:
No w końcu Gdańsk się zabłysnął w śród maratonów ,ale to nie zasługa organizatorów maratonu "Solidarności"

 

andrzejgonci

Autor: andrzejgonciarz, 2016-01-31, 19:34 napisał/-a:
...i OGROMNA PRACA GRATULACJE :)))
Fakt - szkoda że wielu jak i ja klika na FB :)))
PS.
Ale ja czas znalazłem :)))

 

Zbigniew Brz

Autor: Zbigniew Brzoza Biega, 2016-02-01, 18:27 napisał/-a:
JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM i WOLONTARIUSZOM oraz SYMPATYKOM biegów w Brzozie.
To WY tworzycie ich atmosferę, my-organizatorzy staramy się by biegi w Brzozie miały coś więcej niż tylko start i metę, czy nam się to udaje - ocena należała do WAS.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM za tak wysokie notowania.
SERDECZNIE POZDRAWIA !!! Brzoza Biega i Rowerowa Brzoza.
Do zobaczenia w Brzozie

 

kolejarz4

Autor: kolejarz4, 2016-02-01, 23:09 napisał/-a:
taka mała Brzoza, atak wiele może...

 
 Ostatnio zalogowani
kmajna
23:50
krzysztofl
22:44
Sawi
22:17
lordedward
21:57
Iryda
21:54
Jarek42
21:53
jantor
21:53
StaryCop
21:30
entony52
21:25
chalupczok
21:11
Bartoszu
20:58
Twardziu
20:55
staszek63
20:17
42.195
20:15
cumaso
20:09
kirc
19:23
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |