Trzebnica, 02 stycznia 2013, 12:22, 1559/117154

LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - 665 SZTUK
LINK 7: ARCHIWUM: TRZEBNICA

Na zdjęciu: pamiątkowy medal 28 Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy 2012

31 grudnia w całej Polsce odbyło się kilkanaście biegów sylwestrowych, podczas których na sportowo żegnaliśmy stary, i witaliśmy nowy rok. Najliczniejszy bieg odbył się w Krakowie, gdzie w Radosnej Dziesiątce oraz Smoczej Piątce wystartowało łącznie 1238 osób. Na drugim miejscu uplasował się z wynikiem 1208 uczestników 28 Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy.

Około godziny 11:00 Biuro Zawodów mieszczące się w Hali Sportowej przeżywało istne oblężenie zawodników, którzy zjechali z niemal całego kraju. Doświadczenie zdobyte podczas wcześniejszych kilkudziesięciu edycji pozwoliło wyjść organizatorom z zatorów obronną ręką, i mimo tego bieg ruszył punktualnie w południe.

Na trasie szybko ukształtowała się czołówka znanych krajowych zawodników elity. Byli w niej między innymi Arkadiusz Gardzielewski, Radek Kłeczek, Marcin Błaziński, Tomasz Szymkowiak - i takiej też kolejności dobiegli do mety. Walka o zwycięstwo pomiędzy pierwszą trójką rozegrała się na drugim okrążeniu, na półmetku zgromadzeni kibice dopingowali jeszcze zwartą 3-osobową grupę. Niespodzianką zapewne było dopiero 7 miejsce Adama Draczyńskiego, który już 4-krotnie triumfował w tej imprezie. Zdobywca 2 miejsca - Radosław Kłeczek - dzień wcześniej zwyciężył w silnie obsadzonym biegu ulicznym w Szydłowie.

10.GRONOSTAJ Grzegorz, POL - 00:34:10

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Kowalska, której było to już ósme zwycięstwo w tej imprezie z rzędu (!!). Jej największa rywalka - Dominika Napieraj straciła na mecie 50 sekund. Co ciekawe - z opublikowanych danych wynika, że prawie całą przewagę triumfatorka biegu zdobyła nad Dominiką na pierwszych 2.5 km!