Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
Rafal_G
jackonet
viesio
damiankucharski
marianzielonka
Namor 13
jozek80
maste
eldorox
biernasiubb
 
pokaż wszystkich 
Czechy, 01 lipca 2024, 12:45, 596/895791Organizator
Zapraszamy na Ostrava City Marathon 2024 - letni festiwal biegowy w sercu Ostrawy

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - CZECHY      

Dla wielu lato to pora roku, na którą czeka się z utęsknieniem, by nacieszyć się słonecznymi dniami i spędzić je ze swoimi bliskimi, w mniej, czy bardziej odległym zakątku świata. Dla innych z kolei najważniejszy w tym czasie jest fakt, że oto nadeszły długie i ciepłe dni, kiedy zmierzch z okryciem świata kocem nocy czeka do późnych godzin wieczornych, by rozkoszować się czasem w zaciszu swojej posesji.

OPŁATY STARTOWE: Ostrava City Marathon

155 pln

190 pln

224 pln

260 pln


do 31
maja

do 31
lipca

do 1
września

w Biurze
Zawodów

Limit uczestników: brak
 
Ceny dotyczą dystansu maratonu i podano je po kursie PLN do koron czeskich (29.05.2024). Ceny pakietów na innych dystansach - patrz regulamin.

Jest to okres, w którym każdy z nas jest w stanie odnaleźć coś własnego, dobrze przeżytego i dobrze zapamiętanego, a co to dokładnie będzie, zależy wyłącznie od każdego indywidualnie. Rozglądając się wokoło dostrzegamy, że sporo jest osób, które patrzą na swoje buty do biegania i już wtedy podejrzewa, że moment sznurowania wniesie coś przyjemnego w ich dzień. Poczucie wolności, radość z ruchu i poprawy kondycji, lub po prostu przekonanie, że jest sposób, by zmartwienia na chwilę odpłynęły, bo wyłącznie tego potrzebujemy.

Właśnie dla tych osób, ale także innych, które jeszcze nie biegały, a chciałyby spróbować tego w motywującej atmosferze, mamy dobrą wiadomość! Zanim pożegnamy tegoroczne lato, 8 września w sercu Ostrawy, odbędzie się festiwal biegowy „Ostrava City Marathon”.

Choć w nazwie pojawia się słowo „maraton”, naszym celem jest dać szansę każdemu, kto lubi sznurować swoje buty do biegania, dlatego proponujemy do wyboru kilka tras:

- Minimaraton – to trasa dla rodziców z dziećmi lub biegaczy, którzy nie są jeszcze w stanie pokonać dziesięciu kilometrów, ale chcieliby pobiec w festiwalowej atmosferze i być może „złapać bakcyla”, aby kiedyś w przyszłości pokonać nawet dziesięć kilometrów, jeśli tylko uznają, że jest to pomysł, który wart jest kontynuowania i zaangażowania na przyszłość. Minimaraton organizowany jest w ramach akcji charytatywnej.

- Bieg na 10 km oraz półmaraton – trasy dla wyrafinowanych długodystansowców lub po prostu dla truchtaczy, lubiących dłuższe wybiegania.

220
231
248
245
228
145
128
184
237
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
 
+5%
+7%
-1%
-7%
-36%
-12%
+44%
+29%
Historia frekwencji OPEN

- Sztafeta – jeśli chcesz się „pobawić” w gronie znajomych lub znajomych i stworzyć drużynę, mamy dla Ciebie specjalną propozycję - sztafetę składającą się z 6 osób, z których każdy będzie musiał pokonać dystans 6 kilometrów. Co roku w sztafecie biorą udział zarówno drużyny niemalże zawodowe, jaki i typowo amatorskie, reprezentujące zakłady pracy, czy koleżeńskie grupy z osiedla. Dlatego też, jeśli tylko chcesz wziąć udział w tej imprezie głównie dla zabawy, nie musisz się o nic martwić. Każda drużyna ma tu swoje indywidualne cele do osiągnięcia i miejsca wystarczy dla wszystkich.

- Maraton - chciałoby się powiedzieć „królewski dystans” biegania wytrzymałościowego – nic nie trzeba dodawać:)

Strzał startowy padnie na Placu Masaryka w Ostrawie (po roku przerwy wracamy w to kultowe miejsce), a gdy biegacze wyruszą na trasę, właściwie zadbamy o wszystkie osoby towarzyszące zawodnikom – ich bliskim, przyjaciołom, rodzinom, ale też i przypadkowym kibicom, bo naszą ambicją jest, by festiwal żył nie tylko na trasie biegu, ale także wszędzie wokół. Jak zawsze w Ostrawie liczymy na gromki doping i licznie zgromadzonych kibiców, dopingujących i wywołujących uśmiech na naszych twarzach, pozwalający pokonać trudne chwile kryzysu, gdy wydawać się będzie, że już nie damy rady i że może trzeba się poddać...

Oprócz Placu Masaryka, gdzie rozpoczyna się i kończy bieg, trasa biegów prowadzić będzie przez sam środek zalesionej części Parku Komeńskiego Sadu, długą prostą wzdłuż rzeki Ostrawicy, z pętlą wokół Zamku Śląsko-Ostrawskiego, gdzie podczas zawodów będziemy mieli okazję usłyszeć koncert zespołu Mirai (to impreza niezależna od maratonu), no i zakończy się długim finiszem prowadzącym od mostu Sýkor, który będzie udekorowany w szczególny sposób, jak przystało na światową imprezę biegową, z międzynarodowymi flagami, dywanem, balonami, tak, by każdy z biegaczy osiągający linię mety, miał odpowiednie poczucie przeżywania doniosłości tej chwili.

Ostrava City Marathon to bieg z ogromną historią i najstarszy maraton w Czechach, który w tym roku obchodzi 101. rocznicę swojego istnienia, choć to dopiero 65. edycja maratonu, gdyż w międzyczasie nie każdego roku zawody były organizowane.

Warto też podkreślić, że od wielu lat w organizację imprezy zaangażowani są czynni biegacze, a dyrektorem festiwalu jest Petra Pastorova, będąca 6-krotną, w tym aktualną, mistrzynią Czech w Maratonie. Cytując jej słowa, wypowiadane ze szczerym uśmiechem: „W letnie dni też lubimy sznurować buty do biegania, a nasz festiwal jest dla nas wspólnym świętem biegania”.

Aby uzyskać więcej informacji i zarejestrować się, odwiedź stronę internetową imprezy ostravacitymarathon.cz

Gorąco zapraszamy!


Zobacz takze:Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2024-05-29, 11:33 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów. To idealna propozycja by zakosztować zagranicznych startów i wbić bieganie na nowy level !!

 

ProjektMaratonEuropaplus

Autor: ProjektMaratonEuropaplus, 2024-07-02, 19:50 napisał/-a:
LINK: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=

Biegłem :)
W linku moja relacja z zawodów z 2022r. :)

  Ostatnio zalogowani
zeton
06:01
42.195
05:43
Deja vu
05:30
Henryk W.
03:57
Hieronim
23:41
gandhi88
23:14
andre 84
22:51
Raffaello conti
22:44
Andrea
22:42
benfika
22:41
INGL66
22:34
runner
22:22
chris_cros
22:15
kornik
22:11
lordedward
22:00
maste
21:44
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |