Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
piotrhierowski
 
pokaż wszystkich 
Poznań, 12 sierpnia 2023, 08:09, 2112/1102200Organizator
Trzykrotna mistrzyni olimpijska debiutuje na 1MILI Poznań!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: POZNAń      

To będzie niezła gratka dla fanów lekkiej atletyki! Już 17 września na mityngu 1MILI w Poznaniu zadebiutuje jedna z najwybitniejszych polskich lekkoatletek w historii, trzykrotka mistrzyni olimpijska, wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem – Anita Włodarczyk!

Mityng 1MILA Poznań to impreza biegowa dla amatorów. Każdy może stanąć na starcie wraz z Mistrzynią i spróbować swoich sił na bieżni. Zapisy trwają tylko do 10 września!

OPŁATY STARTOWE: 1Mila Poznań

29 pln

49 pln

65 pln

116 pln


biegi
dzieci

1Mila

lekka
Piątka

4-osobowe
Sztafety
Rodzinne
i Sztafety

Limit uczestników: brak
 
Ceny pakietów na kilka startów - patrz regulamin.

W niedzielę 17 września stadion POSiR Golęcin w Poznaniu wypełni się amatorami biegania w każdym wieku. W tym roku na mityngu „1MILA – mityng lekki i atletyczny”, organizowanym przez Fundację Zdrowy Ruch, będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami wokół Jeziora Rusałka. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m)

Anita Włodarczyk debiutuje!

Pomysł zrodził się podczas wizyty Anity Włodarczyk w studiu Kanału Sportowego. – Jedna mila to dokładnie 1609m. To będzie najdłuższy dystans, na jakim kiedykolwiek rywalizowała nasza Mistrzyni - mówi Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i współorganizator mityngu 1MILI. - Specjalnie dla wszystkich debiutantów przygotowujemy oddzielną serię „moja pierwsza 1 Mila”, by mogli nawzajem się wspierać i nie czuć presji wyniku. Bo czas na mecie to tu naprawdę drugorzędna sprawa. Bieganie na stadionie niesie ze sobą niezwykłe emocje i każdy z Was może je przeżyć! - podkreśla Smokowski. Swój start wraz z Anitą zapowiedział już były piłkarz reprezentacji Polski, legenda Lecha Poznań, Łukasz Trałka. Jeśli chcecie dołączyć do tej serii i pobiec wraz z nimi, wystarczy się zarejestrować. Zapisy na 1MILĘ Poznań trwają do 10 września lub do wyczerpania limity miejsc.

1MILA – impreza dla całej rodziny

- Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznań, marki Enea i pozostałych naszych Partnerów, możemy z roku na rok rozwijać nasz mityng – mówi Magda Sołtys, organizatorka 1MILI.

– W tej edycji mamy dla Was wiele nowości, m.in. piękne koszulki techniczne i nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, w których dorośli i dzieci mogą wystartować wspólnie. Dodatkowo, poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje w strefie expo: Rodzinna Strefa Aktywności Enea, testy sprzętu marki Garmin, wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z gwiazdami sportu, m.in. Marcinem Lewandowskim, Ambasadorem 1MILI, a także konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

Wsparcie dla młodych mistrzów

Zapisując się na dowolny bieg rozgrywany w ramach mityngu 1MILI, można też przekazać cegiełkę charytatywną na rzecz Programu „Wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. To już trzeci rok, kiedy uczestnicy 1MILI wspierają młodych, zdolnych biegaczy, podopiecznych Fundacji. W tegorocznej edycji Programu pomoc otrzymuje aż 12 Stypendystów oraz organizowane są otwarte, bezpłatne warsztaty psychologiczne dla całej społeczności młodych lekkoatletów. Stypendyści Fundacji to wschodzące gwiazdy polskiej lekkoatletyki, m.in. Zuzanna Wiernicka, rekordzistka Polski i zdobywczyni srebrnego medalu na 3000m na zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy U20 w Jerozolimie.

- W zeszłym sezonie startujący na 1MILI przekazali łącznie aż 21 000 zł na nasz Program. Po cichu liczymy na pobicie i tego rekordu – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch i Dyrektorka imprezy - Każdy, kto przy zapisach zdecyduje się przekazać cegiełkę #WybiegamPrzyszłość, otrzyma od nas wyjątkowy, złoty numer startowy. Dołączcie do złotej drużyny pomagających biegaczy! – przekonuje.

Szczegóły i zapisy - www.1mila.pl/poznan

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp.zo.o. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami projektu są: Enea, Garmin oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz firma Jetline.

Więcej informacji na www.1mila.pl, a także na Facebooku oraz Instagramie


Zobacz takze:

1Mila Poznań z rekordową frekwencją i rekordowymi wynikami!

To było prawdziwe lekkoatletyczne święto biegaczy amatorów! Dokładnie 1970 zawodników i ponad dwa razy tyle kibiców zjawiło się 17 września na poznańskim stadionie POSiR Golęcin, by wziąć udział w mityngu 1MILI. Padł rekord frekwencji, rekordy mityngu na dystansach Lekka Piątka i 1Mila oraz setki życiówek, w tym debiutującej na bieżni Anity Włodarczyk, rekordzistki świata i multimedalistki olimpijskiej w rzucie...
Ostatni weekend zapisów na 1MILĘ Poznań!

Już tylko do niedzieli (10.09) do północy trwa rejestracja na mityng 1MILI w Poznaniu. To jedyna taka impreza dla biegaczy amatorów, na której każdy może sprawdzić się na bieżni i wystartować wraz z gwiazdami sportu! Poznaniacy pokochali bieganie stadionowe, o czym świadczy frekwencja na tegorocznej 1MILI, która już jest rekordowa. To ostatnia szansa na zapisanie się i doświadczenie lekkiej atletyki w tak wyjątkowej odsłonie! Na 1MILI każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego mityngu...
Kultowa impreza ponownie w Poznaniu!

W tej edycji mamy dla Was piękne koszulki techniczne, wyjątkowe medale, które po ukończeniu kilku konkurencji, możecie złożyć w kształt stadionowej bieżni oraz zupełnie nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, gdzie po raz pierwszy na naszym mityngu, dorośli i dzieci mogą wystartować wspólnie - mówi Ada Smokowska, Dyrektora 1MILI. To jedyna taka impreza dla biegaczy amatorów, na której każdy może wystartować na krótkich i średnich dystansach i spotkać się...
Plan treningowy do 1MILI POZNAŃ

1MILA – mityng lekki i atletyczny, który odbędzie się 17 września 2023 r. na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu, to jedyne takie zawody dla amatorów, na których każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na bieżni i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Każdy zawodnik otrzymuje personalizowany numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na start, a stadionowy doping kibiców i komentarz...
1MILA. Klasyk powraca w pięknym stylu

Aktualny rekord świata w biegu na 1 milę wynosi 3:43,13 i należy do Marokańczyka Hichama El Guerrouja. Jest to jeden z najdłużej utrzymujących się rekordów świata, pochodzi bowiem z 1999 r. Biorąc pod uwagę, że dystans 1 mili odzyskuje popularność i bywa rozgrywany np. w ramach cyklu zawodów Diamentowej Ligi, można liczyć na to, że rekord ten zostanie w najbliższych miesiącach bądź latach przynajmniej zagrożony. Poważnym kandydatem na polu walki jest...


Komentarze czytelników - 3podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-07-10, 17:18 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w tym... dość obecnie niespodziewanym dystansie :-)

 

Henryk W.

Autor: Henryk W., 2023-07-10, 18:00 napisał/-a:
Gdy byłem dzieckiem i już kibicem sportowym, na zagranicznych mityngach mila była bardzo popularna. Londyn, Kopenhaga, Sztokholm, USA. Pamiętam z tamtych lat naszych milerów (liczących się wtedy w świecie) jak tam biegali, Stefan Lewandowski, Zbigniew Orywał, Witold Baran......

 

piotrhierowski

Autor: piotrhierowski, 2023-09-17, 11:14 napisał/-a:
No to bijemy swoje życiówki :)

  Ostatnio zalogowani
alex
06:30
 Van Basten
02:08
Provokator
01:30
marczy
22:58
Darasek
22:47
maratonczyk
22:00
kos 88
21:38
Sikor 4Run Team
21:31
stanlej
21:23
młodyorzech
21:18
Tyberiusz
20:49
lupusfalco
20:45
chris_cros
20:41
Borrro
20:40
bzemlak
20:37
Małgorzata Osak
20:35
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |