Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
PsotnyMorsik
Namor 13
marczy
dawidcyt
ArturSz
jantor
pawroe
zetus
h_tek
Ty-Krys
heineken
Jarosław Szajewski
rselke
Jans
grabos
timdor
damsza_CZB
Andrea
tomaszz99
MEDA
aga74
agajagoda
Maria
mena
Trelemorele
Fitnessówka
 
pokaż wszystkich 
Warszawa, 22 marca 2023, 07:51, 1168/415167Organizator
Już w niedzielę startuje 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ARCHIWUM: WARSZAWA      

Na konferencji prasowej Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące nachodzącego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Zostali też zaprezentowani faworyci, którzy mają spore szanse na pobicie rekordów imprezy i ukończenie dystansu poniżej godziny.

Tegoroczna edycja półmaratonu będzie wyjątkowa z wielu powodów. Jednym z nich jest frekwencja, która w samym półmaratonie przekroczy 10 tysięcy uczestników. Ostatnio miało to miejsce w przedpandemicznej edycji w 2019 roku. Imponująco prezentuje się też elita sportowa biegu, która planuje atak na rekordy imprezy. Jest nowy sponsor tytularny - Nationale-Nederlanden, który zapewnia biegaczom wiele atrakcji oraz wspiera akcję #BiegamDobrze. Imprezy biegowe w Polsce po wielu trudnościach związanych z pandemią COVID-19 w końcu będą mogły zaprezentować się w pełnej krasie.

OPŁATY STARTOWE: 17. Półmaraton Warszawski (pakiet podstawowy)

150 pln

170 pln

200 pln

250 pln


do 31
stycznia

do 15
lutego

do 22
marca

od 23
marca

Limit uczestników: brak (200 w Biurze Zawodów)
 
Pakiety startowe z koszulkami - patrz regulamin.

Elita, która robi wrażenie

W trakcie konferencji prasowej poznaliśmy faworytów tegorocznego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. W czołówce są m.in.: Kenijczycy Paul Tiongik (01:00:01) oraz Philimon Kipkorir Maritim (01:00:31) i Ugandyjczyk Mathew Chekwurui z NN Running Team (01:00:36). W stawce zobaczymy też Polaków: Szymona Kulkę (01:03:03), Kamila Karbowiaka (01:03:33) oraz Mateusza Kaczora (01:03:31). Faworytki prezentują się równie mocno. W niedzielę obejrzymy rywalizację między innymi: Kenijek Shamilah Tekaa Kipsiror (01:07:53) i Aminet Ahmed z NN Running Team (01:08:26) oraz Iwony Bernardelli (01:12:41)

Zapowiada się szybka i emocjonująca rywalizacja. Organizatorzy liczą w tym roku na ukończenie biegu poniżej jednej godziny. O planowanym ataku na rekord imprez opowiedział prezes Fundacji „Maraton Warszawski” Marek Tronina:

- Mamy naprawdę szybkich uczestników wśród faworytów biegu. Na obecnej liście startowej sześciu zawodników ma życiówki lepsze od ubiegłorocznego rekordu imprezy, więc będzie piękna walka o złamanie godziny. Tu może wydarzyć się wszystko, to jest długi dystans. Wiemy, że rywalizacja na takim poziomie w połączeniu z frekwencją sprawią, że 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski staje się biegiem o europejskim znaczeniu.

Wyjątkowa trasa w wyjątkowym mieście

Tegoroczna trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, jak zawsze, biegnie przez tętniącą życiem stolicę. Wyłączone z ruchu samochodowego ulice i możliwość przemierzania Warszawy głównymi arteriami to nie nada gratka dla biegaczy. Linia startowa znajdzie się na ul. Konwiktorskiej i będzie prowadzić do punktu zlokalizowanego przy Multimedialnym Parku Fontann. Organizatorzy od lat współpracują z miastem stołecznym Warszawa, które jest nieodłącznym partnerem biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Do herbu stolicy Polski nawiązują tegoroczne medale, na których znaleźć można charakterystyczny ogon Syrenki warszawskiej. Miasto zostało również zaakcentowane na oficjalnych koszulkach imprezy.

3530
4698
7174
10074
11149
12958
12729
12186
12474
12762
4542
7347
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2021
2022
 
+33%
+53%
+40%
+11%
+16%
-2%
-4%
+2%
+2%
-64%
+62%
Historia frekwencji OPEN

531
686
1152
1889
2385
2963
3220
3266
3342
3394
1259
1864
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2021
2022
 
+29%
+68%
+64%
+26%
+24%
+9%
+1%
+2%
+2%
-63%
+48%
Historia frekwencji KOBIETY

Nowy sponsor ze sportowym duchem!

Sponsorem tytularnym tej edycji zostało Nationale-Nederlanden. Firma od lat związana jest z biegami długodystansowymi oraz promowaniem zdrowia poprzez aktywność fizyczną. Na arenie światowej sponsoruje drużynę NN Runing Team, do której należy rekordzista świata w maratonie Eliud Kipchoge oraz mistrz olimpijski i wielokrotny rekordzista Kenenisa Bekele. Na 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim dzięki sponsorowi tytularnemu będzie można znaleźć wiele atrakcji. Wśród nich pojawi się bezpłatny pakiet rehabilitacji dla uczestników „Biegniesz razem z nami”, badania w Medbusie czy występ zespołu The King’s Friends. O współpracy firmy z Fundacją „Maraton Warszawski” opowiedziała Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden:

– Jako Nationale-Nederlanden od lat zachęcamy Polaków do aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz regularnych badań okresowych. Zbliżający się 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy motywować do zmian na lepsze oraz zaproponować osobom uczestniczącym w tym wydarzeniu konkretne rozwiązania, takie chociażby jak MedBus, pełniący funkcję mobilnego gabinetu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden.

– Naszym głównym celem jest przekonanie jak największej liczby osób przede wszystkim do tego, aby o swoim dobrostanie myślały w sposób długofalowy. Podkreślamy, że dbanie o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego hasło naszej kampanii brzmi #długodystansZDROWI. Chcemy, by troska o zdrowie nie była tylko jednorazową aktywnością, ale stała się dla Polaków integralną częścią ich stylu życia – dodaje.

Na konferencji prasowej obecni byli również przedstawiciele Nice To Fit You - sponsora wydarzenia.

- Biegacze to jedna z naszych ulubionych grup klientów. Mamy z nimi naprawdę świetny kontakt. To doświadczenie, które wynieśliśmy z uczestnictwa w ubiegłorocznym maratonie we wrześniu opierało się na dużym zaangażowaniu - zarówno jeśli chodzi o aktywność przed imprezą, udział w konkursach, jak i na miejscu, w Miasteczku Biegacza, gdzie można było dowiedzieć o zdrowym odżywianiu, było bardzo budujące - dodaje o zaangażowaniu w 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski Paweł Wróbel, prezes zarządu Nice To Fit You.

New Balance Bieg na Piątkę

New Balance Biegu na Piątkę to bieg rozgrywany równolegle z 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim - idealna okazja, by poczuć gorącą atmosferę biegania w stolicy i dać się zarazić pasją do biegania. Rok temu na starcie tego biegu stanęło niemal dwa tysiące osób. W tym roku padnie rekord frekwencji na biegu towarzyszącym największemu półmaratonowi w Polsce - na liście jest już 3 tysiące nazwisk.

Pięć kilometrów to wyśmienity dystans na początek – większość biegaczy to właśnie od niego zaczyna przygodę z bieganiem w zawodach ulicznych. Ponadto – to znakomity wybór na początek sezonu i powrót do aktywności po zimie w przypadku przedłużonego roztrenowania. Wytrawni biegacze również znają coś dla siebie - szybka trasa umożliwia walkę o życiówki na krótkim dystansie. Bieg stratuje w sobotę o 10:00 - równo godzinę przed dystansem głównym.

- New Balance Bieg na Piątkę jest realnym dystansem dla osób, które chciałyby zacząć biegać i które chciałyby wystartować w naprawdę dużym biegu ulicznym. Myślę, że ten dystans jest taki, że nie ma obaw o kryzys - w razie czego można go nawet przejść. Moim małym sukcesem jest to, że namówiłam do startu brata - każdy z nas może mieć na swoim koncie takie osiągnięcie. Zaszczepiajmy miłość do biegania! - mówiła Edyta Litwiniuk, trener, dietetyk, biegaczka, thriatlonistka, ambasadorka New Balance, sponsora wydarzenia.

Bierzemy udział w akcji #BiegamDobrze

Decydując się na udział w zbliżających się biegach, można nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale i również zaangażować się w akcję #BiegamDobrze i wspomóc potrzebujących. Spośród dziewięciu organizacji, uczestnik ma możliwość wskazać jedną, na którą zostanie założona skarbonka. Są to: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Synapsis, Fundacja Wcześniak, Polska Akcję Humanitarną, Fundacja Spartanie Dzieciom, Amnesty International oraz Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” lub Fundacja DKMS.

- Po zebraniu kwoty minimalnej każdy uczestnik otrzymuje w prezencie pakiet startowy oraz wyjątkowy, pomarańczowy numer z logiem wybranej fundacji. Tylko do tej pory w ramach akcji #BiegamDobrze przy marcowym wydarzeniu, udało się zebrać już blisko pół miliona złotych, a od początku jej istnienia - 7 milionów! W słusznej sprawie biegnie się lżej! - mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji „Maraton Warszawski”.

Nationale-Nederlanden, nowy sponsor tytularny największych imprez biegowych w Polsce, postanowiło uhonorować wysiłek osób zaangażowanych w zbiórki #BiegamDobrze i wesprzeć finansowo największe kwesty. Firma przekaże wsparcie trzem największym zbiórkom odpowiednio w kwotach: 15 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

– Akcja #BiegamDobrze jest nam szczególnie bliska i bez wahania postanowiliśmy się w nią włączyć. To bardzo ważna inicjatywa, dzięki której możliwe jest wsparcie organizacji, które na co dzień niosą realną pomoc osobom potrzebującym. Chcąc jeszcze bardziej docenić wysiłek osób zaangażowanych w akcję, zdecydowaliśmy o przeznaczeniu dodatkowych funduszy na trzy największe zbiórki. Dzięki #BiegamDobrze możemy nie tylko promować aktywny tryb życia, ale co najważniejsze – wspólnymi siłami poprawiać jakość zdrowia i życia wielu Polaków – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzeczniczka prasowa i dyrektorka komunikacji korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Zapisy ciągle trwają

Cały czas trwają zapisy na tegoroczny 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę. Można to zrobić TUTAJ

Uczestnicy będą mogli odebrać pakiety startowe w piątek 24.03 (14:00 - 20:00) oraz sobotę 25.03 (10:00 - 20:00) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 23 marca. Do zobaczenia na linii mety bądź też w miasteczku biegacza!

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2003 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników, jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.


Zobacz także:

Pięć kobiet poniżej dotychczasowego rekordu na 17 Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warsszawskim

Niedziela 26 marca należała do biegaczy! Znakomite wyniki sportowe oraz duża frekwencja na start wiosny. Etiopka Aminet Ahmed ustanowiła rekord imprezy i zwyciężyła w 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim, z czasem 01:07:08. Wśród panów tryumfował Abraham Kasongwor Akopesha z Kenii, który pokonał dystans 21km 97m w 01:00:55...
10 dni do biegu i ponad 10 tysięcy uczestników na liście startowej!

Czy to wielki powrót biegania w naszym kraju? Do startu 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego zostało niewiele ponad tydzień, a listy startowe „połówki” i „piątki” wciąż się wydłużają! Już wiemy, że do walki o własny rekord życiowy na dystansie półmaratonu stanie ponad 10 tysięcy zawodników. Jest to frekwencja notowana w Warszawie ostatnio w 2019 roku. Marcowe bieganie jest trudne? Nie!
Analiza trasy 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Wiele wskazuje na to, że 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie powrotem do biegów na dystansie 21,0975 km rozgrywanych w Polsce z ponad 10-tysięczną frekwencją uczestników. Jaką trasę pokonają 26 marca tysiące biegaczy w stolicy? Po części znaną, po części nową. Szczegóły prezentujemy w naszej analizie trasy 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego...
Fundacja Maraton Warszawski prezentuje medale 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie największym wiosennym wydarzeniem sportowym Polski kierowanym zarówno do profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Głównemu biegowi towarzyszyć będzie New Balance Bieg na Piątkę. Impreza odbędzie się 26 marca w Warszawie, na liście startowej obu biegów jest już ponad 12 tysięcy...
Oto koszulki 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę!

Do biegu pozostał miesiąc – to już finisz przygotowań dla tych, którzy trenowali całą zimę, lub czas na rozruszanie się przed sezonem w przypadku tych biegaczy, którzy dopiero wchodzą w sezon. Poznaliśmy wzór oficjalnych koszulek biegów, które rozpoczną wiosenny sezon startowy! Marcowe wydarzenie co roku przyciąga do stolicy tysiące profesjonalistów i amatorów...
Wiemy jaką trasą pobiegną uczestnicy New Balance Biegu na Piątkę

Zmierz się dystansem 5 km, pobiegnij wygodną i szybką trasą w samym centrum miasta i poczuj atmosferę wielkiego wydarzenia! Zapisz się teraz korzystając z niższego progu cenowego - z końcem lutego zmieni się opłata startowa. Trasa sprzyja zarówno debiutantom, jak i wytrawnym biegaczom! Na tym biegu niezależnie od celu przeżyjesz wspaniałe sportowe emocje! Spotkaj się z tysiącami biegaczy...
Znamy trasę 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Do startu największej imprezy biegowej na dystansie półmaratonu w Polsce został nieco ponad miesiąc. Na liście startowej jest już ponad 8 tysięcy biegaczy. Uczestnicy pobiegną znaną z poprzednich edycji, malowniczą trasą wiodącą przez serce stolicy, ale po drodze czekać będzie na nich kilka nowości! „Wiosna wystartuje w Warszawie” już 26 marca o 11:00. Wydarzenie zapowiada się jako powrót do wydarzeń z...
Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym 17 Półmaratonu Warszawskiego i 45 Maratonu Warszawskiego

Konferencja z okazji 20-lecia Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce była pretekstem do ogłoszenia znakomitych wieści. Najbardziej prestiżowe biegi w stolicy Polski w 2023 roku odbędą się jako 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Ogłoszenie nowego sponsora...
Już ponad 5 tysięcy nazwisk na liście startowej 17. Półmaratonu Warszawskiego!

To już pewne! Na dwa miesiące przed imprezą udział w 17. Półmaratonie Warszawskim zadeklarowało ponad 5 tysięcy biegaczy! Jeśli myślisz o udziale w imprezie, nie zwlekaj. Tylko do końca stycznia obowiązuje niższa opłata startowa. "Wiosna startuje w Warszawie" już 26 marca – za mniej niż 60 dni. Na stołecznych ulicach, jak co roku, pojawi się kilka tysięcy osób, które łączy wspólna pasja i cel. A frekwencja...
Weź udział w licytacji dla WOŚP i stań się numerem „1” na 17 Półmaratonie Warszawskim

Ostatnia niedziela stycznia jak zwykle należeć będzie do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie wtedy odbędzie się 31. edycja akcji charytatywnej, która w tym roku pomaga osobom chorym na sepsę. W ostatnich dniach Fundacja „Maraton Warszawski” dołączyła do grona wielu firm wspierających WOŚP w szczytnym celu! Ty również możesz pomóc, licytując wyjątkowy pakiet startowy na 17. Półmaraton Warszawski...
Ruszyły zapisy na New Balance Bieg na Piątkę!

26 marca przyszłego roku odbędzie się 3. New Balance Bieg na Piątkę. To wydarzenie to świetna okazja dla początkujących biegaczy, którzy chcą poczuć atmosferę dużej imprezy na własnej skórze, ale fani szybkiego ścigania również nie będą zawiedzeni. Zmierz się dystansem 5 km, pobiegnij piękną trasą w samym centrum miasta i poczuj atmosferę wielkiego wydarzenia! Najniższa opłata startowa będzie obowiązywać do 31 stycznia lub wyczerpania 500 numerów startowych w tej puli.
Fundacja Maraton Warszawski i New Balance przedłużają strategiczną współpracę

Fundacja „Maraton Warszawski”, organizator ośmiu z dziesięciu największych tegorocznych imprez biegowych w stolicy, przedłużyła współpracę z dotychczasowym sponsorem technicznym – marką New Balance. Umowa z jednym z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych podpisana została na kolejne cztery lata. Marka New Balance wspiera Fundację „Maraton Warszawski” od...Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2022-12-14, 10:29 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejną edycję półmaratonu w stolicy!

 

Fidelio

Autor: Fidelio, 2023-03-10, 08:44 napisał/-a:
Medal piękny, ale ta wstążka to kryminał.

  Ostatnio zalogowani
Jarek42
12:30
Krzysztof-Oknobur
12:28
TomekSz
12:22
STARTER_Pomiar_Czasu
11:55
izka_inowrocław
11:54
biegacz54
11:53
maciekc72
11:47
miro57
11:46
chris_cros
11:45
TomAd777
11:28
kordelas
11:11
jaro109
11:07
uro69
11:06
lupusfalco
11:00
giza
11:00
42.195
10:49
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |